4 KRING WEST ZUID-BEVELAND DER ZLM Algemene vergadering op donderdag 18 februari 1971 in „De Taveerne", Dorpsstraat te Heinkenszand. Aan vang 13.30 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededelingen. 4. Verslag financiële commissie. 5. Verkiezing Hoofdbestuursleden. Aftredend en herkiesbaar: W. J. de Vlieger te Nieuwdorp. Aftredend en niet herkiesbaar: D. J. Dees te 's-Gravenpolder. Aanbeveling van het be stuur: P. Dekker te Borssele en M. Minnaard te 's-Heer Abtskerke (alphabetische volgorde). 6. Rondvraag. 7. Pauze. 8. Lezing door de heer F. A. M. Wilbers, direkteur van de Stichting Public Relations land- en tuinbouw te s-Gravenhage, met als titel „Boeren, burger, en buitenlui". 9. Gedachtenwisseling. 10. Sluiting. Namens het bestuur, J. NIEUWENHUIJSE, voorzitter. C. J. BAL, secretaris. KRING THOLEN EN ST. PHILIPS LAND Algemene ledenvergadering op donderdag 25 februari 1971 in het Dorpshuis te St. Annaland. Aanvang 14.00 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen van de Alg. vergadering van 18 februari 1970. 3. Rekening en Verantwoording over 1970. 4. Begroting 1971 en vaststelling contributie 1971. 5. Benoeming lid van de financiële commissie. Aftre dend en niet herkiesbaar de heer G. J. Hoek te St. Maartensdijk. 6. Benoeming H.B.-lid. Aftredend en herkiesbaar de heer C. E. W. Steendijk te Stavenisse. 7. Statutenwijziging (de gewijzigde statuten liggen voor de leden van de kring vanaf 10 februari 1971 ter in zage op het kringsecretariaat). 8. Sluiting. Namens het Kringbestuur, M. C. J. KOSTEN, voorzitter. J. VERSLUYS, secretaris. TUINBOUWDAG 1971 Koninklijk Nederlands Landbouw-Comité WOENSDAG 24 FEBRUARI 1971 „KRASNAPOLSKY" - AMSTERDAM 1C.30 uur: Opening door de heer H. P. H. Waalkens, vice-voorzitter K.N.L.C. Jaarrede door de heer G. W. Bos, voorzitter afd. Tuinbouw K.N.L.C. Organisatorische aangelegen heden. 14.00 uur: Inleiding door de heer ir. J. W. Wellen, Direkteur-Generaal Ministerie van Landbouw en Visserij. Sluiting. BESTEMMINGSPLANNEN Brouwershaven. Vanaf 27 januari ligt een maand ter inzage het bestemmingsplan „Loswal". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kun nen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Middelburg. Ingaande 29 januari ligt een maand ter inzage de wijziging van het partieel bestemmingsplan „Breeweg I". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Middenschouwen. Vanaf 28 januari ligt een maand ter inzage het besluit van de raad, waarbij is bepaald, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de gebieden in de kuststrook tussen Scharendijke en Ellemeet en ten zuiden van Scharendijke, zoals aangegeven op bijbeho rende kaart. Duiveland. Ingaande 20 januari ligt een maand ter in zage het bestemmingsplan „Oostweg" te Ouwerkerk. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Bergen op Zoom. Gedurende de maand februari ligt ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Parade". Ge durende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. LANDBOUWSCHAP BEPLEIT ROOIPREMIE VOOR VRUCHTBOOMKWEKERS Het Landbouwschap wil, dat aan vruchtboomkwe kers, die hun bedrijf beëindigen in het kader van de bedrijfsbeëindigingsregeling, een rooipremie gegeven wordt van 10.000 gulden per ha. Dat zou moeten ge beuren op voorwaarde dat de kwekers de op het veld aanwezige vruchtbomen oprooien en vernietigen. Voor elke gerooide boom zouden de kwekers dan 40 cent ontvangen. Het Landbouwschap heeft deze regeling bepleit in een brief aan het bestuur van het Ontwikkelings- en Saneringsfonds. Aanleiding daartoe vormen de moeilijkheden in de fruitteelt, die ernstige gevolgen hebben voor de afzet van vruchtbomen door boomkwekers. De bestaande fruitteelt rooipremieregeling is niet van toepassing op gespecialiseerde vruchtboomkwekers, omdat hun bo men te jong zijn. Het totale areaal aan vruchtbomen omvatte in 1970 in Nederland nog ongeveer 275 ha. HARINGVRETER Een eigenaardige naam voor een eiland; echter een naam die sinds haar korte bestaan niet alleen in Zeeland doch ver daar buiten reeds een grote bekendheid geniet. Een bekendheid niet alleen uit recreatief oogpunt maar ook onder een groot deel van de Nederlandse paarden fokkers. Wie kent niet het Zeeuwse eiland midden in het Veersemeer tussen Veere en Kamperland waar jaarlijks een groot aantal jonge pony's worden geweid onder zeer bijzonder gunstige omstandigheden? Omstandigheden die vooral gunstig zijn voor de ontwikkeling van benen en spieren van jonge paarden op een goede grasbodem met zoetwaterputten en bij een gunstig klimaat vooral voor de in Nederland gefokte ponyrassen. Het eiland, dat een oppervlakte van 75 ha heeft waar van 40 ha met bos is aangeplant wordt beheerd door de Dienst der Domeinen. Het weiland 35 ha wordt geëx ploiteerd door de Ponyfokvereniging Westenschouwen die elk jaar een aantal eigen gefokte veulens hier naar toe brengt voor de verdere groei en ontwikkeling. Daar op genoemde oppervlakte weiland echter een groter aantal pony's geweid kan worden stelt genoemde vereniging ook andere fokkers in de gelegenheid hun pony's daar te weiden. Om een zo goed mogelijke beweiding te verkrijgen is be sloten het weidegebied zo te stellen dat ook fokkers bui ten Zeeland, die veelal met tamelijke hoge transportkos ten te maken hebben, hiervan gebruik kunnen maken. Om de genoemdie transportkosten per paard zo laag mo gelijk te houden is samenladen de aangewezen weg. Die gene, die één of meer pony's (geen hengsten) het gehele weideseizoen, dit is van omstreeks half april tot eind oktober, daar wil laten weiden kan zich in verbinding stellen met de secretaris van genoemde vereniging de heer H. van Damme te Heinkenszand, Simons wei 1 (tel. 011061488, 's avonds na 7 uur). 3 CLO STUDIEDAGEN Op woensdag 17 en donderdag 18 februari a.s. worden in het Jaarbeurs Congresgebouw te Utrecht wederom de bekende CLO Studiedagen gehouden door het CLO Insti tuut voor de veevoeding „De Schothorst". Aan het uitge breide programma ontlenen we de volgende bijzonder heden. WOENSDAG 17 FEBRUARI Congreszaal 10.00 uur: Opening van de studiedagen en korte inlei ding door Zijne Excellentie Ir. P. J. Lardinois, Minister van Landbouw en Visserij. 10.30 uur: Verlaging van de ruwvoeropname door krachtvoer. Ir. W. Davids. 10.50 uur: Grasbrokjes in rantsoenen voor melkvee. Dr. Ir. Y. S. Rijpkema. 11.10 uur: Het eetgedrag van koeien op stal. Ir. J. H. M. Metz. 11.30 uur: Mogelijkheden rantsoenbe rekening per computer. Ir. P. Kleijburg. 11.50 uur: Dis cussie. 14.00 uur: De technische vorm en de samenstelling van het krachtvoer voor fokkalveren. Ir. IJ. Tj. Bakker. 14.20 uur: Dé begeleiding van de centrale kalveropfok. Drs. Middelburg. Ingaande 3 februari ligt een maand ter inzage het bestemmingsplan gemeentelijk buitengebied te Nieuw en Sint Joosland. Zij, die zich tijdig met bezwa ren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Hulst. Gedurende de maand februari ligt ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan Dullaertpolder. Gedurende deze termijn kunnen sohriftelijke bezwaren worden inge diend bij de gemeenteraad. Borsele. Gedurende de maand februari liggen een maand ter inzage: a. de ontwerp-toelichting en -voor schriften, deel uitmakende van het bestemmingsplan „Bebouwde Kom Nisse"; b. de toelichting en voorschrif ten deel uitmakende van het bestemmingsplan „Borsse le"; c. het ontwerpbestemmingsplan „Ovezande-Hoofd- straat". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke be zwaren worden ingediend bij de gemeenteraad, resp. bij G.S. Beek en Donk. Gedurende februari ligt ter inzage het bestemmingsplan „Reijakkers-Noord". Gedurende deze termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen wijzigingen in het ontwerp aan gebracht, bezwaren indienen bij G.S. SPUITDAGEN IN WEST-BRABANT Door de B.O.V.A.L. worden in samenwerking met het Consulentschap voor de Akkerbouw en de Rundveehou derij te Zevenbergen weer enkele spuitdagen georgani seerd. Iedereen, die belangstelling heeft, wordt uitgeno digd om een van dezé bijeenkomsten te bezoeken. De bijeenkomsten worden gehouden op: Maandag 15 februari te Raamsdonksveer in hotel „Huis ten Deyl". Aanvang 2.00 uur namiddag. Donderdag 18 februari te Bergen op Zoom in hotel „De Korenbeurs", Potterstraat 50. Aanvang 9.30 uur voormiddag. Donderdag 18 februari te Fijnaart in hotel „De Graan- beurs", Kadedijk 6. Aanvang 2.00 uur namiddag. Te Raamsdonksveer behandelt Ir. H. Naber van het consulentschap voor Plantenziekten, de actualiteiten op het gebied van de chemische onkruid- en ziektebestrij ding. Op de bijeenkomsten te Bergen op Zoom en Fij naart zal de heer Ir. M. Heuver, Rijkslandbouwconsulent voor Plantenziekten deze onderwerpen inleiden. De voordrachten worden kort gehouden, zodat er ruim ge legenheid is voor diskussie en uitwisseling van gedach ten en ervaringen. De diskussie zal plaats hebben onder leiding van Ir. J. A. H. Haenen, Rijkslandbouwconsulent te Zevenbergen. Noteer vooraf die problemen, die U in de praktijk bent tegengekomen, zodat U tijdens de verga dering niet vergeet ze naar voren te brengen. BLOEMBOLLENMIDDAG ZUID-WEST NEDERLAND De K.A.V.B.-afdelingen van Zuid-West-Nederland en de Consulentschappen voor de Tuinbouw te Barendrecht en Goes organiseren een bloembollenmiddag, die gehou den zal worden op vrijdag 12 februari 1971 in hotel „De Beurs", Westvoorstraat 6 te Dinteloord. Aanvang 13.30 uur. De heer V. Singer, specialist bedrijfseconomie van het Consulentschap voor de Tuinbouw te Hoorn, zal een in leiding houden over: „Is het bloembollenbedrijf in de toekomst nog rendabel te maken?" Na de discussie en pauze zal de heer M. de Rooy, ziek te- en onkruidbestrijdingsspecialist van het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek te Lisse, spreken over: „Ziekte- en onkruidbestrijding in bloembol- en knolge wassen". Er zal op deze middag ruim gelegenheid worden gege ven tot het stellen van vragen, zowel schriftelijk als mon deling, over beide onderwerpen. Na de inleiding van de heer M. de Rooy zal de Con sulent voor de Tuinbouw te Barendrecht, Ir. J. J. Astre- go, nog het woord tot u richten en tevens de sluiting verzorgen. J. W. A. Remmen. 14.40 uur: Discussie. 15.15 uur: Stallenbouw met het Ontwikkelingsfonds. Ir. P. Anerna. 15.35 uur: Goedkope gebouwen voor rund vee. J. A. Gels, ing. 15.55 uur: De reactie van melkkoeien op nieuwe stalvormen. Ir. S. Brandsma. 16.15 uur: Dis cussie. Foyer 10.30 uur: Leghennen op strooisel en op batterij. Ir. H. P. Stappers. 10.50 uur: Investeringen en arbeid in de leg- kippenhoudierij. Ir. H. H. M. Zeelen. 11.10 uur: Voederbe- nutting en winst bij leghennen. Ir. W. M. M. A. Janssen. 11.30 uur: Invloed van het energiegehalte van het voeder op de produktieresultaten van WL-hennen op batterij. Ir. G. de Grootte. 11.50 Discussie. 14.00 uur: 20 of 25 kuikens per m2. Ir. H. M. K. Frings. 14.20 uur: Slachtkuikens in kooien. Ir. J. F. Helder. 14.40 uur: Discussie. 15.15 uur: Resultaten van een vaccinatie tegen de Marekse Ziekte bij slachtkuikenmoederdieren. Drs. H. J. L. Maas. 15.35 uur: Het vette leversyndroom bij legkip pen. Dr. E. J. Voüte. 15.55 uur: Luchtzakontsteking bij kalkoenen. Dr. M. M. Krasselt. 16.15 uur: Discussie DONDERDAG 18 FEBRUARI Congreszaal 11.30 uur: Contacten in varkenshouderij. J. H. Huiskes. 11.50 uur: De invloed van mengvoederprijzen op de be drijfsresultaten in de slachtvarkenshouderij. Ir. E. G. J. Bruggink en J. Hoornweg. 12.10 uur: Discussie. 14.00 uur: Ervaringen met opfok van biggen op batte rij. Ir. G. van Aelten. 14.20 uur: Biggen op batterij. Ir. G. J. M. van Kempen. 14.40 uur: Discussie. 15.15 uur: Ervaringen met gebruikskruisingen bij var kens in Gelderland. Ir. P. J. J. Verheij. 15.35 uur: Het mechanisch voeren van mestvarkens. H. R. Poelma, ing. 15.55 uur: Discussie. Foyer 11.30 uur: Stand van zaken bij de automatisering van de voedering in de kalvermesterij. Ir. C. Glas. 11.50 uur: Preventieve gezondheidszorg bij mestkalveren. Drs. P. van Dijk. 12.10 uur: Discussie. 14.00 uur: Ervaringen met charolaiskruislingen voor de rundveemesterij. Ir. W. L. Harmsen. 14.20 uur Ingestrooi- de- of roostervloerloopstallen voor de rundvleesproduk- tieresultaten. Ir. Ch. V. Boucqué. 14.40 uur: Discussie. 15.15 uur: Het koelen van mengvoederpellets. Dr. M. E. Reinders. 15.35 uur: Technisch gezicht van de meng voederindustrie in de zeventiger jaren. Ir. B. J. Oude Ophuis. 15.55 uur: Discussie.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 4