gropatax Zitdagen 2 UliUilJIUilJIJKJijlJJJK GOES HULST: maandag 1 febr. in „Het Bonte Hert". WESTKAPELLE: maandag 1 febr. in „Kasteel v. Batavia", van 9.15 tot 12.30 uur. KOUDEKERKE: woensdag 3 febr. in hotel „Wal cheren', van 9.00 tot 1.00 uur. OOSTBURG: woensdag 3 febr. in café „De Windt". WISSENKERKE: woensdag 3 febr. in hotel „De Kroon". Datum Tijd Plaats Spreker 29 jan. 14.15 u. Hof v. Koophandel, IJzendijke 29 jan. 19.30 u. 't Dorpshuis 30 jan. 13.15 u. „Marezate" 3 febr. 19.30 u. „Kasteel v. Batavia" 4 febr. 13.30 u. Ver.gebouw, Baarland 4 febr. 19.30 u. Ver.gebouw, Baarland 4 febr. 19.30 u. Café Kenters 5 febr. 13.15 u. Verenigingsgebouw 5 febr. 19.00 u. Sociëteitsgebouw 5 febr. 20.00 u. Amicitia 8 febr. 19.30 u. Café Koeman 9 febr. 19.15 u. Ver.gebouw Irene, 's-Heer Abtskerke 9 febr. 19.30 u. „Middendorp", Zoutelande 9 febr. 19.30 u. „De Drie Schorren" 9 febr. 19.30 u. Café „Huysse", Serooskerke 10 febr. 14.30 u. „Wapen van Zeeland' 0 febr. 14.00 u. „De Halle" 0 febr. 19.00 u. Verenigingsgebouw 0 febr. 19.30 u. „Ons Dorpsleven" 1 febr. 19.30 u. „De Poort" 5 febr. 19.30 u. Hotel „Havenzicht" 9 febr. 14.00 u. Hotel „Des Pays Bas" A. C. Simonse W. Roelse J. Markusse J. Markusse Ing. P.J.Z. afd. Goes J. Vroegop J. Markusse Ing. W. C. Sinke J. Hertgers Ing. C. H. J. van Erp A. Korte weg J. Vroegop J. Markusse J. Becu A. Korte weg J. Spijk W. Sinke J. Markusse Ing. G. A. de Kok J. Markusse Ing. J. Cevaal 29 jan. 29 jan. 9.15 u. 19.30 u. 2 febr. 13.30 u. 4 febr. 14.00 u. 4 febr. 10.00 u. 1 febr. 9.30 u. 4 febr. 918 u. 8 febr. 9.30 u. '13 mei „Prins van Oranje", Goes Kantine C.L.V. „Eiland Walcheren", Middelburg Café J. de Bruin, Hoeven Hotel „Goderie", Roosendaal „De Brasserie", Middelburg „De Brasserie", Middelburg Eeuwfeestpaleizen, Brussel Jaarbeurs Congrescentrum, Utrecht Liempde Diverse sprekers J. Hertgers Ing. Diverse sprekers Prof. Dr. F. W. J. Kriellaars Diverse sprekers B. Steenbergen en F. Vader Diverse sprekers KRING ZEEUWS-VLAANDEREN DER ZLM Algemene ledenvergadering op vrijdag 5 februari 1971 in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg. Aanvang 14.00 uur. Agenda: 1Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededelingen. 4. Rekening en verantwoording 1970. 5. Begroting 1971. 6. Verkiezing Hoofdbestuurslid en plaatsvervanger. Periodiek aftredend: C. Almekinders, Hoofdbestuurs lid, A. de Zwart, plaatsvervanger. Aanbeveling be stuur: H.B.-lid C. Almekinders, Retranchement, plaatsvervangendlid S. van Hoeve, Biervliet. 7. Lezing door de weledelgestrenge heer Ir. J. Prins, Algemeen voorzitter van de ZLM, over: „De boer, randverschijnsel?" 8. Pauze. 9. Discussie. 10. Rondvraag en sluiting. Namens het bestuur, I. DE BRUYNE, voorzitter. M. RISSEEUW, sekretaris. ZLM afdeling Schoondijke/IJzendijke Grijpskerke Domburg Westkapelle Oudelande Oudelande Kerkwerve Arnemuiden Aardenburg Kloetinge Waarde s-Heer Abtskerke/Nisse Biggekerke/Zoutelande Dreischor Serooskerke/V tou wenpolder Zaamslag Axel Nieuw en St. Joosland Ritthem Zaamslag St. Annaland Terneuzen Diversen Studiedag „Samenwerking" Coöp. Landb. Ver. „Eiland Walcheren" Voorlichtingsmiddag CT Den Bosch N.K.T.V. Kring Zuid-West Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland Ver. v. Bedrijfsvoorl „Walcheren" 1 Nat. Vakbeurs Varkenshouderij 13, C.L.O. Studiedagen 17/ Werktuigendagen L LANDBOUWPRIJSINDEXCIJFERS NOVEMBER 1970 LAGER Volgens mededeling van het C.B.S. bedroeg het groeps- indexcijfer voor akkerbouwprodukter. :n november 1970 120 tegen 130 in november 1969 (basis november 1962/ '64 100). De hogere prijzen voor granen, stro en vlas werden meer dan teniet gedaan door de lagere prijzen voor bijna alle andere produkten in de akkerbouwsector! Het groepsindexcijfer voor veehouderijprodukten liep, vergeleken met de overeenkomstige maand van vorig jaar met 4 punten terug tot 115. Alleen de prijzen voor vette kalveren, paarden, lammeren en melk zijn hoger dan in november 1969. Bijna alle overige veehouderijpro dukten liepen in prijs terug. BESTEMMINGSPLANNEN Valkenisse: Vanaf 20 januari ligt een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan „Biggekerke-Oost". Zij, die zich tijdig met bezwaren zo wel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeelte lijke onthouding van goedkeuring door G.S. en een ieder die bezwaren beeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Eindhoven. Met ingang van 25 januari ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan XIIIKronehoef. Gedurende deze termijn kunnen schrifte lijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Middenschouwen. Met ingang van 28 januari liggen een maand ter inzage a. een ontwerp-wijziging van het bestemmingsplan „Kerkwerve-West"; b. het ontwerp- bestemmingsplan „Scharendijke 1970" en c. het ontwerp- bestemmingsplan „Zomerhuizenterrein Ellemeet". Gedu rende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren wor den ingediend bij de gemeenteraad. Oosterhout. Met ingang van 25 januari ligt een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde be- RADIO/TV Dinsdag 2 februari a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: „Het landbouwkundig weeroverzicht', de heer M. Schar- ringa van het K.N.M.I. in De Bilt. „Mogelijkheden tot beplanting van vuilstortterreinen", ir. J. L. Guldemond van de Stichting Bosbouwproefstation „De Dorschkamp" te Wageningen. Vrijdag 5 februari a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: „Agrariërs schakelen over op andere beroepen - II; wij bezoeken het beroepsovergangsproject in Mantingerzand' (Dr.), m.m.v. de heren G. Krol, inspecteur-directeur van de arbeidsvoorziening, en P. Brands, inspecteur land bouw, van het ministerie van landbouw en visserij, als mede de heer S. Schellens, projectleider. „Het veevoe- dergebruik in Nederland", dr. W. O. C. thoe Schwartzen- berg van het L.E.I. Maaadag I fdNwart u, Milrrtmi L QJ> ll.Jt or: De 13e les van de Teleaccuraus Onze Landbouw nu en straks. Onderwerp: De E.E.G. landbouwpolitiek. Een van de meest belangrijke lessen uit de gehele reeks. Her haling donderdag 4 februari 22.3023.00 uur op Neder- ZIERIKZEE: donderdag 4 febr. in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: donderdag 4 febr. in hotel „De Eendracht". - a GOES: in het Landbouwhuis: maandagmorgen 1 februari 1971, 9.0012.00 uur volgens afspraak. dinsdagmorgen 2 februari 1971, 9.0012.00 uur, volgens afspraak. dinsdagmiddag 2 februari '71, 13.3017.00 uur. Onderwerp Landbouwfinanciering. Reizen naar Amerika en Canada. Met welke veranderingen krijgen we te maken? Ondernemerschap in de landbouw. Toneelvoorstelling (Gezinsavond). Pacht en verkoop landbouwgronden. Ondernemerschap in de landbouw. Reisindrukken van Israël en Arabische landen. Gezinsavond met P.J.Z. toneelgroep. Gewasbeschermingsmiddelen. Staatsbosbeheer, landschapsschoon. Algemene landbouwpolitiek. Grond- en Pachtzaken. Ondernemerschap in de landbouw. De toestand in de landbouw. Actuele landbouwproblemen. Belastingaangelegenheden. Bespreking vraagpunten. Ondernemerschap in de landbouw. De krant kunt U niet missen. Met welke veranderingen krijgen we te maken? Welke risico's dient men te verzekeren? Samenwerkingsvormen. Gewasbeschermingsavond. Groente-, contract- en aardbeienteelt. Hoe kan de landbouw zijn positie op de markt versterken? Industrialisatie, pluimvee- en varkensziekten. Zie agenda pag. 4. Vollegronds groenteteelten op landbouwbedrijven. Gespecialiseerde Vakbeurs. Nadere bijzonderheden volgen. stemmingsplan „Gedeelte wegverbinding MadeKaats heuvel'. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthou ding van goedkeuring door G.S. en een ieder die bezwa ren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. St. Maartensdijk. Vanaf 22 januari liggen een maand ter inzage a. de le herziening van het bestemmingsplan „West"; b. het bestemmingsplan „Kampeerterrein Muye- polder". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeen teraad hebben gewend, kunnen binnen een maand be zwaren indienen bij G.S. Sprang-Capelle. Vanaf 22 januari ligt een maand ter inzage een ontwerp van een wijziging van het bestem mingsplan „Sprang". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeente raad. Oostburg. Met ingang van 26 januari ligt een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde be stemmingsplan „Tragelwijk I". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Middelburg. Vanaf 26 januari ligt een maand ter in zage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestem mingsplan „St. Jorisstraat II e.o.". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijk onthouding van goedkeuring door G.S., kun nen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Wouw. Vanaf 25 januari ligt een maand ter irizage een ontwerp-herziening van het bestemmingsplan Heerle- Noord. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke be zwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Fijnaart en Heijningen. Vanaf 25 januari ligt een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde be stemmingsplan „Dintelmond II". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S.. kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. AdfafcMbarg. Ingaande 27 januari ligt een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan Elzenlaan. Gedu rende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren wor den ingediend bij de gemeenteraad. j#I#iZim LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant Eindredakteur: J. F. Blanksma Ing.. Grote Markt 28, Goes (tel. 01100 - 5010, tel. huis 01185 - 1422) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink N.V. - Axel en drukkerij Van de Sande N.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink N.V., Nassaustraat 1, Postbus 16. Axel, Telefoon 01155 - 2020, Postgiro 2069912

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 2