P. J. Zuid - Geluid 4000 3000 Jongerenaktiviteiten tt Onder redaktie van: H. A. HARDERWIJK Hoe is de stand? Zoals U ziet,stijgt ons financiële therrnometertje gesta dige We zijn er eenter nog lang niet,want we proberen zo veel mogelijk boven de vereiste ƒ3000,uit te komen«Dit meer-bedrag is bestemd voor verzekeringskosten,zakgeld,enz. wanneer U meewerkt,dan kunnen we de aktie voor kalf februari a.s. rond hebben.Het gironummer van de f.J.a.staat in het trechtertje vermeld* Het de werving van gastgezinnen gaat het bij zonder goed.up de horizontale lijn ziet U de definitieve toe zeggingen.We zijn echter al ver der,want er zijn nog een aantal toezeggingen, die deze week hopelijk tot evenzcvele defini tieve afspraken komen. In onze volgenue rubriek hoort er meer van. Hebt u echter interesselaat u dan niet weerhouden, de hebben liever een over-aunboddan een tekort, l eem vrijblijvend kontakt op net liet r. J. Z.-sekretari 2000 juni juli aug, rent. KERN FN KEUR Door onze grote broer, of eigenlijk vader, de P. J. G. N. wordt een zogenaamde kaderreeks uitgegeven. In deze geregeld verschijnende serie boekjes (8 x per jaar) worden diverse zaken behandeld welke min of meer in de belangstelling staan, speciaal van onze leden. Zo zijn onder meer uitgekomen de volgende titels: landbouw van nu naar morgen; het leiden van discussiegroepen; spelen met eigen toekomst; gemeentepolitiek; sexualiteit (uiteraard); voedsel in de wereld in de jaren '70; vervuiling en vergiftiging; kreativiteit. In elke brochure wordt het onderwerp in hoofdza ken, zij het natuurlijk beknopt, behandeld. De boek jes vormen 'hierdoor een goede basis om op de club bijeenkomsten een onderwerp van gesprek of discus sie te vormen, hoewel ook voor de geïnteresseerde enkeling dit boeiende stof kan zijn. Zij vormen daar naast bijzonder goede documentatie bij het eventueel maken van een werkstuk. Een boekwerkje, dat ieder P.J.Z.-bestuurslid in zijn/ haar bezit zou moeten hebben. Een bepaald probleem/ vraagstuk wordt beknopt, maar vrijwel volledig be handeld, terwijl bovendien een aantal discussievra gen vermeld worden voor behandeling in een dis cussie-, werk- of studiegroep. Een jaargang kost 5,Klubs, interessegroepjes of particulieren kunnen zich wenden tot P.J.G.N., Prins Mauritsplein 23, Den Haag (070-512541) of het P.J.Z.-sekretariaat, Grote Markt 28 te Goes (01100- 5010). UITWISSELING De afdeling Oudewater van de Plattelands Jonge ren Gemeenschap Utrecht zou graag in de periode mei 1971 uitwisselen met een P.J.Z.-afdeling. Heb je belangstelling voor deze uitwisseling, neem dan kon- takt op met het P.J.Z.-sekretariaat. Een plattelandsjongerenafdeling uit Linz (Oosten rijk) zou graag uitwisselen met een Nederlandse plat telandsjongerenafdeling. Zij zouden graag van 17 t/m 20 maart 1971 naar Nederland komen. Samenstelling van het uitwisselingsprogramma in overleg met de Nederlandse afdeling. Zij zijn bereid om ook een aan deel in het programma te leveren. De groep bestaat uit 20 jongens en 15 meisjes. De afdeling die 'hen wil ontvangen wordt tevens uitgenodigd voor een return-bezoek aan de afdeling Linz. Belangstellenden kunnen kontakt opnemen met het sekretariaat der PCJ.G.N., Prins. Mauritsplein 23, Den Haag (070-512541). ARM RIJK Het onderwerp ontwikkelingshulp wordt veel be sproken. Het ontbreekt echter vaak aan gegevens. De P.J.Z. beschikt momenteel over een dia-serie „Ont wikkelingshulp" met geluidsband. In deze serie zijn een groot aantal gegevens ver werkt. De serie wordt gratis in bruikleen afgestaan aan P.J.Z.-afdelingen of discussiegroepen. Deze serie is goed bruikbaar als inleiding op een discussie over het onderwerp ontwikkelingshulp. De afdelingen/discussiegroepen dienen zelf voor een dia-apparaat, scherm en bandrecorder te zorgen. Bij dit onderwerp zijn tevens een aantal films te gebruiken, n.l. „Meer voedsel voor meer mensen" (24 min.) „Voedsel of hongersnood" (42 min.) Beide films zijn gratis verkrijgbaar. Films en dia's vroegtijdig aanvragen. VANDAAG 35-JARIG JUBILEUM AFD. FIJNAART De jubileumviering vandaag vrijdag 29 januari wordt voorafgegaan door een jaarvergadering, welke om 13.30 uur begint in hotel „Het Wapen van Fij naart". Tijdens deze bijeenkomst wordt tevens de uit slag van de fotowedstrijd bekend gemaakt. De damesleden worden om 15.15 uur verwacht. Het programma wordt voortgezet met een inleiding door de heer L. J. van Woensel en de heer B. de Graaf. Beide heren houden een interessante causerie over de opleiding van sportvliegers. Om 18.00 uur een uitgebreide koffiemaaltijd. Voor deelname aan de koffiemaaltijd, kunt U zich opgeven bij mej. R. Dane (01687-391). Leden, donateurs en belangstellenden kunnen des avonds in „De Schakel" te Fijnaart genieten van een grootse revue „Tranen gelachen", gespeeld door leden van de afdeling Fijnaart. De revue begint om 20.00 u. Het jubileumfeest wordt besloten met een gran dioos bal in hotel ..De Graanbeurs" te Fijnaart. Mu zikale medewerking verlenen „De Stravelli's". Dus vrijdag 29 januari in Fijnaart voor elk wat wils Het P.J.Z.-bestuur wenst de jubilerende vereniging van harte geluk met het bereiken van deze mijlpaal. VANDAAG OOST ZEEUWS-VLAANDEREN Vanavond f29 januari) een keiharde strijd op hét groene laken tussen de heren van de ZLM en de P.J.Z. in ..De Stadsherberg" te Axel. Aanvang: 19.15 uur. De dames van de ZLM en P.J.Z. zijn eveneens 90 van harte welkom. Zij zullen een bezoek brengen aan de toonzalen van Meubelinrichting Pot. BLADEL Na het succes van voorgaande jaren heeft de af deling Bladel besloten ook dit jaar weer een toneel spel op de planken te brengen en wel op zaterdag 30 januari a.s. om 20.00 uur in zaal „Huykelom" te Hoo- geloon. Het spel, dat wordt opgevoerd, is een kome die in 3 bedrijven, getiteld „Oom Albert op huwe lijksreis". Twee getrouwde „vrijgezellen", die in een pension hun wittebroodsweken doorbrengen. Voldoende perikelen en komische situaties om de leden en alle verdere belangstellenden een bijzonder gezellige avond te bezorgen. MORGEN: ONTSPANNINGSAVOND WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Een grootse ontspanningsavond op zaterdag 30 januari a.s.-in hotel „Du Commerce" te Oostburg. Aanvang: 19.30 uur. Na de opening door de voorzitter een humoristisch schetsje door een aantal afdelings leden. Hierna opvoering van een geweldig goed to neelstuk „Om de Karashóevé". Een prachtig toneel stuk met een bijzonder goede inhoud. U mag de op voering niet missen. Tijdens de pauzfe- wederom de gerenommeerde verloting. Na afloop- van de toneel-, avbnd èeri grafidioös bal. tf bent van harte welkorfi! 's-HEER ABTSKERKE Op vrijdag 5 februari geeft de afdeling 's-Heer Abtskerke haar jaarlijkse toneelavond in „Het Dorps huis" te Nisse. Opgevoerd wordt het blijspel in 3 bedrijven „Het vrolijke tankstation". In de pauze een grote verloting met vele prachtige prijzen. Na afloop van de toneelavond een grandiose dans en feestavond met muzikale medewerking van het trio „De Slikspetters". Aanvang: 19.30 uur. Leden, donaters en andere belangstellenden zijn van harte welkom. ZEEUWS-VLAANDEREN OPGELET Het Zeeuws Centrum voor het Amateurtoneel or ganiseert in het gebied Zeeuws-Vlaanderen een aan tal toneelaktiviteiten, welke van grote waarde kun nen zijn voor de toneelspelende P.J.Z.-afdelingen in dat gebied. Ben je geïnteresseerd in het toneel en al haar verschijningsvormen, dan mag je deze unieke gelegenheid dicht bij huis niet voorbij laten gaan. Wat gaan ze doen? Eén weekend over theatertechnieken op 6 en 7 februari 1971 in „De Meerpaal" te Philippine. Eén weekend over geluid, belichting en decorbouw op 6 en 7 maart 1971 in „De Meerpaal" te Philip pine. De kosten voor deelname aan één van déze week enden bedragen 7,50 per weekend. Opgave hiervoor vóór 31 januari a.s. Het Z.C.A. start tevens met een serie spelerseur- s^Vtssen 11) avonden), waarvan de eerste avond start op 22 februari a.s. Deze spelerscursussen vinden even eens plaats in „De Meerpaal" te Philippine. Opgave voor de spelerscursussen vóór 15 februari a.s. De kosten bedragen 2,p.p. Wil je deelnemen aan één van de bovengenoemde aktiviteiten, dan op geven vóór de hierboven genoemde data bij: Mej. M. Lok, Damstraat 104 te Yerseke, tel. 01131-1636.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 22