PRECISIEZAAIMACHINE Er zijn mensen dietwijfelen aanhetnutvan 4-wiel aangedreven trekkers, e Naar strengere controle op grondstof voor consumptiemelk controverse over inkomenstoeslagen kaas en consumptiemelk moeten meer betalen voor de collectieve reclame geïmporteerde ondermelk mag onbelast verwerkt worden Voorjaars mond- en klauwzeerentinq 1971 SAME Centauro DT Leone DT Financiering? 14 Bij de discussies in Brussel over de harmonisatie van de eisen voor melk welke bestemd is voor de bereiding van consumptiemelk is gebleken dat de meningen nogal verdeeld zijn. Leek het er vorig jaar op dat nog voor 1971 het handelsverkeer in 04.01 produkten, waar consumptie melk onder valt, vrij zou zijn, het is nu duidelijk dat dit nog wel even kan duren omdat er zeer verschillend ge dacht wordt over de eisen voor grondstof en eindpro- dukt. De discussie is ontstaan over een aantal eisen te stellen aan melk als grondstof voor de bereiding van consumptiemelk, eisen voor gerede gepasteuriseerde con sumptiemelk en verplichte vermeldingen op de verpak king. In februari zullen door de Europese Commissie voor stellen betreffende de harmonisatie van de kwaliteits eisen aan de Raad van Ministers worden voorgelegd. Doel is de kwaliteit van de consumptiemelk op een hoger peil te brengen in de EEG en uitgangspunten te vinden voor uitbetaling naar kwaliteit. Melk, welke be stemd is voor de consumptiemelkbereiding zou aan zwaardere eisen moeten voldoen dan in het algemeen aan de grondstof gesteld worden. Dit deelde P2-secreta- ris Maas mee in de openbare vergadering van het schap op 13 januari. Het Nederlandse standpunt is dat men eisen aan de melk wil stellen op het moment dat deze in de fabriek De voorjaarskoppelenting tegen mond- en klauw zeer dient plaats te vinden in de periode van 1 februari tot 15 april 1971. Bij deze enting moeten alle runderen, welke ouder zijn dan 4 maanden, worden betrokken. Wanneer een rund aan uw veestapel wordt toege voegd nadat de enting als bovenbedoeld heeft plaats gevonden en indien uit de verklaring zou blijken dat dit rund in bovenvermelde periode nog niet tegen mond- en klauwzeer is geënt, moet een dergelijk rund vóór 15 april nog bij-geënt worden. Wanneer dit niet zou gebeuren, kan uw bedrijf na collectief voor de consumptiemelkbereiding wordt be stemd. In Brussel zou men er meer voor voelen al eisen te stellen aan de individuele partijen, dus bij aflevering van de boerderij. Bij de eisen die aan bet gerede produkt gesteld zouden moeten worden, is men in 'Nederland van oordeel zich niet te veel in de details te moeten verliezen. Het PZ-bestuur heeft besloten in deze zaak een stand punt te bepalen, v/aar de Nederlandse delegatie in Brus sel ook houvast aan kan hebben. De nu maandelijks te houden openbare vergade ring van het PZ werd geopend door voorzitter Van Dam met het uitspreken van een nieuwjaarsrede. Hij waar schuwde o.m. voor de gevolgen van een melkprijsverho ging waarmee men zich uit de markt zou kunnen prijzen. Om toch een noodzakelijke verbetering van het boeren- inkomen te bereiken is hij een voorstander van niet aan de produktie gebonden inkomenstoeslagen voor de melk veehouderij. Deze mening wordt niet door iedereen onderschreven. Dr. E. van de Wiel (FNZ) zei het niet met de heer Van Dam eens te zijn. Hij .voorziet zeer grote moeilijkheden bij een dergelijke regeling en noemde het een denkbeeld Gezondheidsdienst voor dieren in Noord-Brabant Boxtel 15 april niet meer als een tegen mond- en klauwzeer geënt bedrijf worden aangemerkt en moet derhalve blokkering ten aanzien van het verkrijgen van ver klaringen plaatsvinden. De kosten voor de voorjaarskoppelenting worden door de Gezondheidsdienst met uw dierenarts ver rekend. Eventuele na-entingen dient u rechtstreeks met uw dierenarts te verrekenen. Bij de voorjaarskoppelenting verstrekt d'e dieren arts u een zogenaamd entbewijsje. Bewaar dit zorg vuldig en wanneer u naar de zitdag gaat voor een ver klaring, vergeet dan niet het entbriefje mee te nemen. van enkele onpractici. Overigens is iedereen het met de voorzitter eens dat er zo snel mogelijk een bevredigende en redelijke prijs stelling voor consumptiemelk moet komen. Eigenlijk had de consumptiemelkprijs al lang vrij moeten zijn. Reeds in een vorige vergadering is uitvoerig gesproken over de vraag hoe de kosten van de collectiève reclame voor produkten gedekt moeten worden. Tot nu toe was het zo dat 50 betaald werd uit de algemene middelen van het PZ en 50 uit speciale heffingen op de betref fende produkten. Voorgesteld) werd nu deze verhouding te wijzigen in 4060. De propagandaheffing op kaas wordt dan verhoogd van 3,50 tot 5,per 100 kg met ingang van 28 maart a.s. De heer Ritzema van Ikema was tegen deze verhoging. Hij zei van mening te zijn dat de benefitiën van de collectieve reclame niet direct en alleen de individuele ondernemingen ten deel vallen, maar ook andere sectoren van de zuivelindustrie. Hij wees er op dat een zwaardere op irmet name de kaassec tor de concurrentiepositie zou verzwakken. Daarmee zou dan ook de grootte van de budgetten in gevaar gebracht worden. De andere bestuursleden waren het niet met hem eens. Tegen de verhoging van het aandeel van de consump- tiemelksector in de collectieve reclame was behalve ir. Ritzema ook de heer Van Brenk (melkdietailhandel). De propagandaheffing op de in het binnenland afgeleverde consumptiemelk en consumptiemelkprodukten wordt ver hoogd van 10 cent tot 12 cent per 100 liter. De melk-' detailhandel draagt de helft van deze heffing. Het bestuur heeft besloten geen administratieve hef fing te leggen op geïmporteerde ondermelk. Volle melk die in het buitenland is gewonnen en in Nederland wordt verwerkt, zal wel worden belast met de administratieve heffing die totaal 36 cent per 100 kg melk bedraagt. De import van volle melk is echter maar van geringe be tekenis. Deze maatregel werd nodig omdat de mogelijk heden buitenlandse melk in Nederland te verwerken zijn verruimd. a. Nieuw model zaadbak met 2 rubber afstrijkrollen Groot zaaiwiel met voorvulgleuf Centrale aandrijving met 32 zaaiafstanden Zeer geschikt voor bonen, mais en diverse andere zaden Regelbare zaaidiepte, geen dubbele, geen missers Leverbaar in getrokken en 3-puntsuitvoering Eveneens leverbaar als 12-rijer Totdat zij zien hoe de Same 4-wiel aangedreven trekkers zonder moeite een onmogelijke situatie meester blijven. Trouwens welke trekker is licht genoeg om de grond niet te schaden en toch sterk genoeg voor het natte seizoen? De Same toch zeker. Andere Same voordelende eindreductie in de voorwiel naven, grote doorlaathoogte, kleine draaicirkel en gering onderhoud. Ook de luchtkoeling, waardoor snel starten in de winter en de ACU hefinrichting voor constante werkdiepte zijn speciale Same voordelen. Uw coöperatief mechanisatiebedrijf geeft U graag nadere inlichtingen. Ariete DT CEBECO Dr. Philipsstraat 9 - Goes. Telefoon: 01100-8110^?i In samenwerking met de Centrale Raiffeisenbank te Utrecht bieden wij u ook een geheel nieuw financieringssysteem met - behan deling binnen 24 uur - een looptijd van maxi maal 4 jaar een redelijke rente over het wérkelijk uitstaande bedrag -.geen herkoop verplichting.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 14