O.V.M. verzekeringen Premie levensverzekering in beweging!! 3 Over het onderwerp „Premie levensverzekering in beweging" schreven wij al eerder. Wij merkten toen op, dat de oorzaak van dit in „beweging ko men" gezocht moest worden in de hoge rente stand. Behalve dat de Minister van Financiën zich met het gehanteerde percentage rekenrente is gaan bemoeien namen echter ook de reakties van de verzekerden toe. Zoals de zaken nu staan is de hoge rentestand nog nauwelijks gewijzigd. Intussen hebben de levensverzekeraars wel pre mieverlagingen doorgevoerd, wordt enorm ge schermd met winstdelende verzekeringen en wordt zelfs via de televisie reklame gemaakt voor belegginspolissen etc. Hoe meer variaties de levensverzekeraar door voert hoe minder de kandidaat-verzekerde door al deze bomen het bos kan zien. M.a.w. het wordt voor de kandidaat-verzekerde steeds moeilijker de juiste keuze te doen. Hij moet hierbij zeer nadrukkelijk worden voor gelicht en deze voorlichting moet dan volkomen objectief zijn. Maar deze objectieve voorlich ting is niet gemakkelijk te verkrijgen! Immers bij de levensverzekering is het weinig anders dan bij de verkoop van een auto of traktor. Een verkoper zal zijn „eigen" artikel zo goed mo gelijk aanprijzen! Hij deelt u alle goede eigen schappen mee en vergeet dan uiteraard U op de minder goede attent te maken. Bent U zelf vol doende technisch onderlegd dan zijn de minder goede eigenschappen reeds bekend of worden van zelf ontdekt. Bij een levensverzekering echter zal het juiste inzicht veelal ontbreken. Vandaar dat de objec tieve voorlichting zo belangrijk is. DESKUNDIGE IN EIGEN DIENST Voor de leden en begunstigers van de ZLM be hoeft dit geen probleem te vormen. Immers zij kunnen een beroep doen op de eigen deskundige van onze ZLM-verzekeringsorganisatie nl. de heer J. Cevaal. De heer Cevaal is een specialist op het terrein van de levensverzekering. Hij kan u maat werk leveren! T.a.v. het aantal levensverzekeraars hebben wij ons bewust beperkt tot een tweetal onderlingen nl. de O.L.V.E.H. van 1879 (intussen A.G.O.) en de Onderlinge Levensverzekering Mij (O.B.F.). Met name het O.B.F. stelt zich in woord en daad op het onderlinge standpunt. Dit komt niet alleen bestuurlijk tot uitdrukking maar tevens, en dat is zeer belangrijk, in de premietarieven en winst uitkeringen. Naast voordelige premietarieven keert het O.B.F. jaarlijks aan zijn verzekerden een aanzienlijk bedrag uit aan winst. UITKERING WINSTAANDEEL Zo lezen wij in het jaarverslag over 1969 van het O.B.F., dat de ledenraad besloten heeft om over 1969 na de benodigde reserveringen van het batig saldo ad 3.867.551,83 een bedrag van 3.467.872,63 te bestemmen voor uitkering op de polissen, welke in 1970 tot uitkering komen. Deze winstuitkering komt neer op een percentage van 15,1 Dit betekent dus, dat zij die een polis hebben lopen bij het O.B.F., welke in 1970 tot uitkering komt op het uit te keren bedrag 15,1 ekstra ontvangen. In cijfers uitgedrukt: Geeft een polis recht op 10.000,uitkering; dan wordt er uit gekeerd 11.510, Hoewel dit percentage ekstra uitkering geen vast gegeven is en derhalve ieder jaar kan wijzi gen is het wel zo, dat er ieder jaar aanzienlijke ekstra uitkeringen worden verstrekt. Het O.B.F. is niet één van de grootste levens verzekeraars maar wel een gezond bedrijf, dat ook buiten de agrarische sektor ruimere aandacht verdient. Wij 'hopen en vertrouwen slechts, dat het O.B.F. op rustige wijze het bedrijf blijft uitbouwen met een strenge kostenbewaking. Dit is o.i. een voorwaarde om lage tarieven te kunnen blijven offreren en winstuitkeringen te kontinueren. Wij hebben in het beleid van het O.B.F. overigens het volste vertrouwen. Ons advies aan de leden en begunstigers van de ZLM kan dan ook zijn: Wenst u inlichtingen op het terrein van de levensverzekering vraagt dan onze deskundige. U kunt daartoe de antwoordkaart van de folder welke wij afgelopen week met de premienota van de Z.H.V. meezonden, invullen en retourneren. Telefonische aanvragen voor gratis voorlichting kunt u doorgeven op tel. 01100-5010, toestel 27. Doet uw voordeel de L. DENKT U AAN 1 NOVEMBER Wij hebben er vorige week aan herinnerd, dat u eventuele omzettingen van motorvoertuigpolis sen van ALL-RISKS naar W.A. voor 1 NOVEMBER a.s. dient op te geven. Ook verzochten wij u het verzekerde bestand te kontroleren en reeds vervallen posten of ver zuimde wijzigingen eveneens voor 1 NOVEMBER A.S. te melden. Hebt u ons advies al opgevolgd? Zo niet. doe het dan NU METÉÉN Dank U. DE L. VERGADERING DAGELIJKS BESTUUR ZLM (Vervolg van pagina 1) Mede door de konsekwenties van het interventie prijs-systeem zal meer aandacht besteed moeten wor den aan het bestrijden van het kwaad in de wortel, namelijk een verhoging van de rooipremie in Euro pees verband. Een positief punt in de gehele ontwik keling is het in Brussel genomen besluit tot het ver bieden van subsidies, met uitzondering echter van de subsidies op de afzet in bepaalde gevallen èn de subsidies voor de sanering van de fruitteelt. Dit zou kunnen betekenen, dat er meer mogelijkheden komen om nationaal wat meer aan de afzet en de sanering te kunnen doen. Voor de wat verdere toekomst moet het van belang worden geacht, dat er tekenen zijn die erop wijzen dat zowel in Zuid-Frankrijk als in Italië tot rooien van boomgaarden zal worden overgegaan. De produk- tie in Frankrijk is, tegen de verwachting in, sedert 1968 niet meer toegenomen. De produktie in Italië loopt de laatste jaren wat terug. Ook in Duitsland is men aan het rooien. In eigen land neemt echter de produktie nog niet af, zulks ondanks het rooien van een aanzienlijke oppervlakte. Dit is echter het gevolg van het in produktie komen van circa 7.000 ha, die in de jaren 1964 tot 1969 zijn ingeplant, een opper vlakte die bovendien een veel hogere opbrengst geeft dan hetgeen tot dusverre aan ha is gerooid. De vergadering zag een gunstig punt in de subsidie mogelijkheid voor de premie voor de hagel verzeke ring, doch constateerde dat het betalen van 16 van de premie voor een bedrijf nooit meer dan enkele honderden guldens voordeel kan betekenen. Ervan uitgaande, dat in het gehele land voor circa 75 mil joen aan fruit is verzekerd, dan betekent zulks een uitgave van de overheid van ongeveer 750.000, De vergadering stelde zich positief achter de plan nen om in samenwerking met andere organisaties, veilingen enz. te komen tot een goed mogelijke voor lichting op het gebied van steunmaatregelen, rooi- regelingen enz. VEEHOUDERIJ MEDEGEDEELD werd, dat de prijsontwikkeling zorgen baart en dat de krappe voederpositie in de komende winter tot een groot aanbod zal lei den. De gemiddelde marktprijs in de week van 21 tot 26 september was f 2,32 per kg levend gewicht, hetgeen een prijsdaling van 70,tot 80,per vol wassen dier betekent. De gemiddelde E.E.G.-prijs was 249,26. De prijzen voor de nuchtere kalveren zijn nog steeds hoog. Wat de varkensprijzen betreft kan worden geconstateerd, dat deze ondanks het grote aanbod, vrij stabiel blijven, al zijn er tekenen die op prijsdaling wijzen. Men verwacht daarentegen een prijsstijging voor slachtzeugen, vooral omdat in Bel gië nogal vraag narr deze dieren is. Het grotere aan bod op de biggenmarkt doet zich ook wat gevoelen bij de biggenprijs. Wat de melk betreft, wordt in EE.G.-verband ge constateerd dat er een kleine teruggang is in de pro ductie, hoewel Nederland hierop een uitzondering maakt omdat hier een stijging van circa 4 'v wordt berekend. De afzet van consumptiemelk is ongeveer gelijk gebleven; de productie van gecondenseerde melk en volle melk is iets gestegen en de kaaspro ductie vertoont een belangrijke stijging. De verwach ting in E.E.G.-verband ten aanzien van de botervoor- raad is, dat met het nieuwe melkprijsjaar 1971 de boterberg verdwenen zal zijn. Een hoeveelheid tus sen de 50 en 100.000 ton moet gezien worden als een noodzakelijke werkvoorraad. De loonontwikkeling van de laatste weken doet de aanpassing van de consumentenmelkprijs weer vrij wel teniet, zodat de rentabiliteit van de bedrijven weer op hetzelfde niveau komt te liggen als vóór deze prijsaanpassing. Met genoegen nam de vergadering kennis van vruchtbare oriënterende besprekingen met de Afd. Zeeland van de Mij. voor Diergeneeskunde over de verhouding dierenarts-veehouder. Voorts werd, voor al met het oog op de toekomst, gewezen op het grote belang voor die bedrijven, die geacht moeten worden in het bezit te zijn van een vergunning krachtens de bepalingen van de Hinderwet, dat men deze vergun ning inderdaad bezit of anders zo spoedig mogelijk aanvraagt. Hiermee benadrukte de vergadering het geen over deze kwestie in de onlangs gehouden ver gadering van de Veehouderijcommissie der ZLM, waarvan een kort verslag elders in dit nummer is opgenomen, opgemerkt werd. (Zie verder pag. 8) HET wetsontwerp Belastingen van Rechtsverkeer is in de Tweede Kamer behandeld. Volgens dit ontwerp wordt de bestaande zegel- en registratie wet ingetrokken en krijgen wij een nieuw systeem van heffingen vervat in vier belastingen: de overdrachtsbelasting de assurantiebelasting de kapitaalsbelasting de beursbelasting. De overdrachtsbelasting komt in de plaats van het tegenwoordige registratierecht en wordt als vanouds geheven terzake van de verkrijging van onroerende goederen. Het voorgestelde tarief is gelijk aan het bestaande te weten 5 Verkrijging uit erfenis zal weer worden vrijgesteld van deze belasting. Bij ruil van onroerende goederen wordt de regeling echter ongunstiger. Wij hebben hierover reeds eerder ge schreven. De belasting wordt berekend over de waar de. D7J de behandeling in de Tweede Kamer zijn nog- al wat amendementen ingediend. Eén daarvan betrof het voorstel een vrijstelling in het leven te roepen voor de verkrijging van landerijen, aangren zend aan een bestaand landbouwbedrijf, mits de ver krijging in het belang is van een verbetering van de structuur van de landbouw. De aangekochte oppervlakte mag dan niet groter zijn dan het (gedurende de laatste vijf jaren) bestaan de bezit. Aankopen binnen de tijd van één jaar ge daan worden als één verkrijging beschouwd, zulks om misbruik door splitsing te voorkomen. De vrij stelling geldt zowel voor de verpachter als voor de eigenaar-gebruiker. Het amendement vond zowel felle voor- als tegen standers. Een van de argumenten van de tegenstan ders was, dat hier weer een vrijstelling voor de land bouw werd gecreëerd, terwijl de herstructurerina in vele delen van het bedrijfsleven voorkomt. NIETTE MIN WERD HET AMENDEMENT DOOR DE KAMER AANVAARD! Met de twee andere belastingen, de assurantiebe lasting en de beursbelasting zullen wij niet zoveel te maken krijgen. De assurantiebelasting die 2 be draagt wordt geheven over de premie en geïncasseerd bij de verzekeringsmaatschappij. Niet alle verzekerin gen vallen er onder. Zo zijn onder meer vrijgesteld levensverzekeringen, arbeidsongeschiktheidsverzeke ringen, ziekte- en ziektekosten en werkloosheidsver zekeringen. Brand en in het algemeen varia verzeke ringen zijn belast. Wij zullen het op onze premie kwitanties van de brand- en autoverzekering wel zien! I~\E kapitaalsbelasting is voor onze verenigingen wel van belang. Het voorgestelde tarief is ook hier 2 en wordt geheven terzake van het bijeen brengen van een in aandelen verdeeld kapitaal in bin nen het Rijk gevestigde lichamen. Onder lichamen worden verstaan rechtspersonen, vennootschappen en andere vereniging van personen. Ook nu was er een soortgelijke belasting in de registratiewet, waarvan het tarief 2'A bedroeg. De situatie zal hier niet zo veel veranderen dachten wij. Maar omdat de omschrij vingen toch wel wat veranderd zijn, zijn ook hier ver rassingen niet uitgesloten. Wanneer de wet wordt ingevoerd is nog niet pre cies bekend. Het kan in 1971 zijn maar ook wel 1972 worden. I^ïAAR het ook wel eens prettig is in majeur te eindigen een korte opsomming van zegelrech ten welke bij de invoering van deze wet vervallen. Het zegelrecht op: PACHTCONTRACTEN EN HUURCONTRACTEN. FORMAATZEGEL, SCHULD BEKENTENISSEN, JACHTACTEN EN EFFECTEN ZEGEL. Vooral het vervallen van de zegelrechten op pacht- contracten is voor agrariërs een punt van positieve betekenis! Tot slot: indien U tot naamsverandering zou willen overgaan, wacht dan tot de zegelwet is vervallen. Nu kost het f 1000,zegelrecht. Dan wordt het gratis PAAUWE.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1970 | | pagina 3