De EVTO cursus Denken in termen van het jaar 2000 is denken over hetgeen hinnen de periode van slechts één generatie vermoedelijk zal gebeuren Dat wil zeggendat de direkt belanghebbenden de jonge mensen tot 30 jaar van NU z^gn. NATIONALE PLOEGMAN IFESTATIE 1970 Jongerenaktlvttelten 22 Momenteel tekenen er zich drie belangrijke ontwikkelingstendenzen af 1. verdubbeling of verdrievoudiging van het gemiddelde reële inkomen per hoofd in de EEG; 2. mogelijke invoering van een 4-daagse werkweek voor 2000; 3. voortzetting van de technische revolutie, automatisering, computers, waardoor beheersing van de produktieprocessen Onze vraag is? Kunnen we als jonge boeren deze technologische groei bijsloffen? Wordt de achterstand, ondanks de verhoogde arbeidspro- duktiviteit in de landbouw, nog groter? Zijn er wegen, die tot een verbetering kunnen leiden? Kortom, bestaat er voor de jonge boer uitzicht op een gezonde soci ale- en economische positie in de toekomst? Kan hij zijn verloofde, echtgenote, zijn toekomstig gezin dezelfde levensomstandigheden bieden, die op dit moment voor de werkers in de industriële sector gemeengoed zijn? Wij zijn van mening, dat elke jonge boer aan zichzelf en aan zijn toekomstig gezin verplicht is, dat hij de mogelijkheden en beper kingen van zijn bedrijf kritisch onder de loupe neemt. Ben je met ons van mening dat dit noodzakelijk is, dan wil de cursus ECONOMISCHE VORMING TOEKOMSTIGE ONDERNEMER je daarbij helpen. De cursus is geheel op de praktijk afgestemd. Een kritische doorlich ting van je (toekomstig) bedrijf wordt mogelijk met de gegevens, verkregen op de EVTO-cursus. Ons advies is: "Elke jonge boer moet de cursus gevolg hebben." Sluit je ogen niet, maar geef blijk van een nuchtere kijk op de problemen. Kos ten75,--; cursusplaatsen: Goes, Breda, Boxtel en Drunen (tuinbouw); cursusduurdagcursus, aantal uren 120. Opgave voor één van de bovengenoemde cursussen: PJZ-secretariaatGoes. BEDRIJFSOVERNAME De kring West-Brabant organiseert voor de leden in haar gebied en in het bijzonder voor diegenen die binnenkort voor een bedrijfs overname komen te staan, een cursus, welke zich speciaal richt op de problematiek bij een overname. bedrijfsovername? e conomi s che aspekten? f inanciering verzekeringen? f i skale aspekten? PLOEGWEDSTRIJDEN Een boeiende manifestatie vol spel en technisch kunnen. Op 14 en 15 oktober worden in de Flevopolder de nationale ploegwedstrijden gehouden. Hier wordt gestreden om de landelijke eer en deelname aan de wereldploegwedstrijden. De ploegmanifestatie wordt gehouden aan de Mosselweg op de kavels X 16, X 17 en X37. Bijna honderd hectare grond is beschikbaar voor deze massale activiteit. Ruim honderd deskundige wedstrijdploegen en er is meer! Demonstraties van combinatiewerktuigen voor de grondbewerking en combinaties voor grond bewerking en zaaien van granen. De nieuwste uitvindingen op dit gebied worden door verschillende fabrikanten en importeurs ge toond. Alles op één dag: 15 oktober. Even noteren in uw agenda! Vlak bij Harderwijk. PJZ-deelnemers zijn: M. Mar kusse, C.P. de Rijke, J.C. Lo- kerse, J.L.C. Mol, M. de Lint en F.J. v.d. Bliek. Op zaterdag 10 oktober a.s. is het weer zo ver, dat komt ie dereen van her en der. Het 8e schuurfeest wordt gevierd, en het wordt weer door de K.P.J. en P.J.Z. versierd. Hopelijk zult U ook aanwezig zijn, op dit grootse festijn. Plaats Bram de Feyter-Riemens in de Ketelaar te Waterlandkerkje. Aanvang: 20.00 uur. Entree: 2,50. Duur van de cursus: 24 uren, te verdelen over een aantal middagen of avonden (onderling te overleggen). Cursusplaats: centraal in West-Brabant (onderling te overleggen). Kosten 15,--. Opgave: zo spoedig mogelijk bij: R. den Engelse, Brugstraat 5, Klundert. tel. 01682-478. Spelcursus in Zws-VIaanderen De spelcursus voor P.J.Z.-le den uit het gebied van Oost en West-Zeeuws-VIaanderenop gezet in samenwerking met het Zeeuws Centrum voor Amateurto neel, start op 29 oktober in "De Halle" te Axel. Aanvang 20.00 uur. Er kunnen nog enke le cursisten geplaatst worden. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij A.J. Scheele,Li- nieweg 1 te Axel. tel. 01 140 2078. Zo spoedig mogelijk doen Deejee in Koudekerke De afdeling Middelburg/Koude- kerke organiseert op vrijdag 16 oktober a.s. in hotel "Dorpszicht" te Koudekerke een grandiose feestavond, waaraan o.a. een discjockey zijn mede werking zal verlenen. Met dit succes nummer opent de afde ling haar winterseizoen. U bent van harte welkom op 16 oktober. We beginnen om 2 0.00 uur

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1970 | | pagina 22