de redenen, waarom deze drie werktuigen zo'n enorm succes zijn van Driel .van Dorsten FELLA OPRAAPWAGENS Het schriftelijk onderwijs: een reddingsboei voor velen (slot) VELDKONING O 19 J. C. SNEEP docent in het staats- en gemeenterecht aan de opleiding voor gem.- en prov. ambtenaren van de Bestuurssohool te Utrecht 70ALS ik in het vorige artikel al vermeldde, wor- den er in 1974 voor de laatste maal staatsexamens H.B.S. afgenomen. Misschien wordt dit examentijdstip met een jaar verlengd maar hiervan is nog niets be kend. Overlegt u dus goed waar u aan begint. De vier jaar die nu nog resten zijn te gering om met een andere vooropleiding dan 3 jaar H.B.S. of M.UX..O.-B aan de H.B.S. studie te beginnen. Vangt men de H3.S.-A studie met genoemde vooropleiding aan dan kan er bij zeer ijverig studeren in 1973 exa men gedaan worden en eventueel na een misser nog in 1974. De studieduur na M.U.L.O.-B of driejarige H.B.S. bedraagt voor het staatsexamen H.B.S.-A, 33 maanden (Na de onderwijzersakte 26 maanden en na M.M.S. 12 maanden). Voor de vakken die u krijgt verwijs ik u naar de prospectussen van de diverse instellingen. Gaat u bij het studiecentrum Culemborg studeren dan duren de opleidingen iets langer. De studieduur voor H.B.S.- B bedraagt daar na 3-jarige HJ3.S. of M.U.L.O.-B, 36 maanden, na de onderwijzersakte 30 maanden. Voor Hoofdakte bezitters: 24 maanden, voor eind diploma H.T.S. 20 maanden (met vrijstellingen). NA DE HOGERE LANDBOUWSCHOOL SCHRIFTELIJK H.B.S. STUDEREN IIET is mogelijk dat u met uw H.L.S. iets anders wilt gaan studeren dan veeartsenijkunde of „Wa- geningen". Om toegelaten te worden tot de andere universitaire examens moet u het H.B.S.-diploma bezitten. Gaat u de H.B.S.-B opleiding volgen als H.L.S.-er dan duurt dat bij de L.O.I. 30 maanden en bij het studiecentrum Culemborg 28 maanden. Indien u de H.B.S.-A opleiding gaat volgen duurt dit 38 maanden bij „Culemborg". Bij de studieduur voor de H.L.S.-er die H.B.S.-B gaat studeren is rekening gehouden dat hy vrijstel ling heeft van Natuurkunde, Scheikunde en Biologie. Gaat u H.B.S.-A studeren dan krijgt u alleen vrijstel ling voor Wiskunde. Voordat u aan de H.B.S. studie gaat beginnen is het raadzaam een psychotechnisch onderzoek te ondergaan om daaruit op te maken of u verstandelijk de H.B.S. studie kunt voltooien. Bij de gemiddelde H.L.S.-er is dit n.l. niet het geval. ENIGE SLOTOPMERKINGEN ALLEREERST een opmerking over de kosten. De M.A.V.O.-opleiding kost bij een normaal tempo by de L.O.I. zesentwintig gulden per maand, na kijken inbegrepen. De H.A.V.O.-opleiding kost u bij normaal tempo vijfentwintig gulden per maand (L.O.I.)Bij de H.B.S.-opleidingen is de prijs per maand iets duurder. Een tweede opmerking: bent u nog jong probeert u dan alsnog een dagopleiding te volgen, u behoeft er zich niet voor te schamen, integendeel! Wilt u geen gewone schoolopleiding gaan volgen pro beert u dan overdag, voor hele of halve dagen te studeren. Studeren is ook werken en nog veel in spannender dan handenarbeid. Gaat u vooral direkt naar een leraar voor bijlessen als u schriftelijk met een vak vastloopt. Deze leraar zal ook de voornaamste onderwerpen aanwijzen dan wel u erop opmerkzaam kunnen maken. Het schrifte lijk onderwijs is n.l. wat betreft de hoeveelheid stof uitgebreider dan de dagopleiding. Maak een strak studieschema zodat u zelf kunt nagaan hoever u bent. Bedenk verder dat in de praktijk de studieduur langer is dan in de mooie prospectus staat aangegeven. Een schriftelijke opleiding voor het atheneum diploma bestaat nog niet. Wel kan men eerst de H.A.V.O. afwerken en daarna de atheneum oplei ding gaan volgen. Verder nog een advies voor de jongeren en zij die zich nog jong voelen: hebt u alleen een land bouwop leiding en geen toekomst in de landbouw, wordt dan wakker en schakel snel om. Is het in deze snel ver anderende tijd niet een te grote luxe als een jeugdige boerenzoon, zonder verdere toekomst, op een tractor blijft zitten? Voor die geldt: schakel om en ga overdag studeren voor een ander vak. Ik hoop dat u de kansen die er liggen (wat betreet de studie) zult grijpen in dien dit noodzakelijk is. Pakt deze reddingsboei die u wordt toegeworpen dan zijn deze artikelen voor u waardevol geweest! Faucheux frontlader. Ook een bekroonde frontlader hoeft niet duur te zijn. Het bewijs is deze Faucheux. Met een nuttige last van 500 tot 800 kg. zijn snelle montage en demontage en zijn hefhoogte van 3.20 m ligt hij aan de top wat kwaliteit en mogelijkheden betreft. Uitvoering met mestvork f 1.855,- (excl. BTW). Extra leverbaar: grondbak, bietenbak, grondschuif en silovork. Bögballe kunstmeststrooier. Van klein tot groot tot loonbedrijf is er zo'n oersolide Bögballe. Want ze zijn leverbaar in kapaciteiten van 225 Itr. tot 455 Itr. Alle met stofdichte kogellagers. Ze passen op iedere trekker met hydraulische hefinrichting. De prijs is een reden temeer om een Bögballe te kiezen voor uw bedrijf. Reeds v.a. f 510,- (excl. BTW) Bögballe achterlader. Voor laad- en loswerk naar drie zijden. Hij past op elke trekker. Standaard uitvoering met mestvork: f 675.- (excl. BTW). Ook hier dus een kombinatie van hoge kwaliteit en lage prijs Extra leverbaar: bietenbak en grondbak. Zend mij uitvoerige gegevens over: Bögballe kunstmest- strooier/Faucheux frontlader, Bogbafle achterlader, (doorhalen wat niet verlangd wordt.) Naam: Adres: Plaats: Zenden aan: Veldkoning N.V., Postbus91, Roermond. Hoofdkantoor: Roermond, tel. (04750) 5544 (5 lijnen) Filiaal: Terwolde, Tweiloseweg 27, Tel.: (05712) 1564. niet alleen voor hooi, gras, groenvoeder, erwten enz., maar ook bij uitstek geschikt voor het schoon oprapen van bietenblad en koppen. - modellen tot 26 m3 inhoud - grote bodemvrijheid - opraper 160 cm - snellos-inrichting. H00F000RP-ZWIJN0RECHT-KAMPEN-10PPERSUM [Tel.(02503)704 I (5 lijnen)|

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1970 | | pagina 19