250.000 MECHANISATIE- NIEUWS Een kwart miljoen JF" machines De 250.000ste ,»JF" machine die kort geleden van de montageband liep, was een maaidorser voor zij aanbouw, zoals op deze foto Is afgebeeld. De grootste fabrikant en exporteur van landbouw werktuigen in Denemarken, de „JF" Fabriken in Sonderborg, heeft kort geleden een nieuwe mijlpaal bereikt. Machine nummer 250.000 liep namelijk van de montageband. De betreffende machine was één van de bekende maaidorsers voor zijaanbouw en werd geleverd aan de dochteronderneming in West- Duitsland. De „JF" fabriek, in de allereerste plaats bekend als fabrikante van landbouwwagens/stalmeststrooiers, maaikneuzers en snelhooiers, is van deze machines één van de grootste fabrieken in Europa. De jaarpro- duktie bedraagt 30.000 machines. Momenteel verkoopt „JF" haar machines in alle landen van West-Europa en bovendien in enkele landen overzee. De Bonds' republiek is sinds lang de grootste afnemer. „JF" machines werden tot op beden in 11 Europese landen door officiële instituten beproefd en positief beoor deeld en zij hebben 34 officiële erkenningen verwor ven. Epige jaren geleden begon men met de produktie van maaidorsers voor zijaanbouw en dieze machine is een verkoopsucces geworden. Tot de nieuwe ma chines die in het „JF" programma zijn opgenomen, behoort ook de ,,JF' cilindermaaier. Zoals zo vaak in het verleden is de firma ook hier een geheel nieuwe weg gegaan, omdat de machine is voorzien van een V-snaaraandrijving, waardoor het maaien geruisloos gebeurt en waardoor montage van storinggevoelige delen als kettingen en tandwielen niet nodig was. De goede samenwerking tussen „JF" en haar im porteur in Nederland, CEBECO Steenwijk, heeft in het verleden reeds dikwijls vruchtbare resultaten ge had in de vorm van nieuwe ontwikkelingen en van aanpassingen van „JF" machines aan de Nederlandse omstandigheden. Ook nu weer is door CEBECO Steenwijk een toebe^ horen ontwikkeld waardoor de reeds vele gebruiks mogelijkheden van de „JF" landbouwwagen/stalmest- strooier opnieuw met één is uitgebreid. Dit betreft namelijk de mogelijkheid om de „JF" wagen te ge bruiken voor het met stro bedekken van aardbeien- bedden. Het gebruik van dit toebehoren is een logisch gevolg van de ontwikkeling om met de „JF" wagen volkomen automatisch bloembollenvelden onder te dekken. Dit ontwerp verwierf een eervolle derde prijs in de R.A.I.-prijsvraag. Het principe van de „aard beienwagen" is hetzelfde als van de „bloembollen wagen". Er is echter wel een voorziening getroffen om de strostroom te delen, waardoor twee bedden tegelijk bedekt kunnen worden. Ook in de aardbeien- teelt is het nu dus mogelijk zwaar en langdurig en daardoor duur handwerk te mechaniseren. CAPPON TREKKERCULTIVATORS BRINIO MENGMESTPOMP SINDS KORT OP NEDERLANDSE MARKT De Fa. Iz. Cappon te Heinkenszand heeft een nieuw model cultivator geconstrueerd met vaste tanden en in standaarduitvoering met beitelscharen. Daar meestal de achterste dwars balk bij de cultivatoren verstopping veroor zaakt is deze cultivator met één kokerbalk uit gerust. De afstand onder de balk en tussen de tanden is ruim. Tandenbreuk is praktisch uitge sloten doordat breekboutjes worden toegepast. Zodra een breekboutje breekt, gaat de cultiva- tortand omhoog. De doorlaathoogte onder de balk is 68 cm. Deze cultivator is leverbaar in 2 modellen: type R.Z. (ruim zwaar model); hier van staan de tanden ruimer en de tanden zijn hoger dan van het type R.N. (ruim normaal model), Enkele prijzen (met BTW) zijn: Type R.Z. 9 met 9 tanden, werkbreedte 2.20 m 1215,20; Type R.Z. 11 met 11 tanden, werkbreedte 2.60 m 1366,40; Type R.Z. 13 met 13 tanden, werk breedte 3.00 m 1523,20; Type R.N. 9 met 9 tanden, werkbreedte 2.20 m 929,60 en Type R.N. 11 met 11 tandien, werkbreedte 2.60 m 1080,80. Extra voor ballonsteunwielen, per paar 179,20 en extra voor ganzevoetscharen van 25 cm per stuk 10,08. De werkbreedte is met ganzevoetscharen van 25 cm breed. Type cultivator R.Z. is ook leverbaar breder dan 3 m. Prijs hiervan wordt op aanvraag ver strekt. De importrice Brinkmann Niemeijer N.V. te Zutphen heeft haar werktuigenprogramma sinds kort uitgebreid met de Brinio mengmestpomp. Deze pomp, die in Duitsland wordt gefabri ceerd, is geschikt voor het verwerken van de dikste mest. Hij verpompt, mengt, roert, snijdt stro- en voederresten en heeft een maximale capaciteit van 7000 liter per minuut. Hij kan worden geleverd voor een putdiepte van 2 of 3 meter. Het uit 2 messen bestaande snijmechanisme draagt er zorg voor dat in de mengmest aanwezige stro en lange voedierresten goed worden verwerkt. De pomp kan zowel door de trekkeraftakas als door een elektromotor worden aangedreven. Hij is uitge voerd met een met de hand verstelbaar straalspuitstuk voor het breken van de uitgedroogde korst op de mengmest. Enkele technische gegevens zijn: Capaciteit: max. 7000 liter pér m. Montage: in 3-punts hefinrichting. 0 opvoerbuis: 10 cm. Op- voerhoogte: tot 35 m. Opvoerdruk: 3,5 atm. Onderstel: op luchtbanden. Toerental: 1250 omw./min., bij een aftakastoeren- tal van 540 omw./min. Oliebadaandrijving, pomphuis met schoepen en snijinrichting zijn door 3 buizen met elkaar ver bonden. Door de middelste buis loopt de aandrijfas. Door de opvoerbuis en een verbindingsbuis verkrijgt de pomp haar stabiliteit, waardoor een rustige loop gegarandeerd wordt. (Zie verder pag. 15.) CASE GRAAF-LAADCOMBINATIE 580 CK Van Driel Van Dorsten N.V. te Hoofddorp brengt in de handel een veelzijdige graaf- en laadmachine de Case 580 CK. De aandrijf kracht wordit geleverd door een Case dieselmotor van 57 pk en overgebracht, afhankelijk van het type, óf door een normale versnellingsbak met 8 versnellingen vooruit en achteruit óf door een hydraulische transmissie met koppelom vormer met 4 versnellingen vooruit en achter uit. De Case 580 is uitgerust met een beveili ging van de startinriohting en een remsysteem dat bij het doortrappen van het rempedaal de transmissie ontkoppelt. De keerkoppeling, noodzakelijk voor snel verladen, wordt op de „TC" typen hydraulisch bediend; hiermee kan men zonder te ontkoppelen direkt van rijrich ting veranderen. De hydrostatische stuurinrich ting bediend door 2 cylinders maakt de besturing zeer soepel. De voorlader, van de 580 CK heeft een hefvermogen van maximaal 1725 kg tot in hoogste stand en een loshoogte van 3.26 m. De bak heeft een zeer groot draaibe- reik. Nieuw is dat slechts één handel zowel voor het heffen als bediening van de bak, nodig is en de bak na het kippen automatisch in de graafstand terugkeert. De bak blijft tijdens de gehele hefcyclus volledig gevuld, doordat het „Case parallelogramsysteem" is toegepast. Tevens kan deze Case graaf-laad combinatie uitgerust worden met een „dieplepel met een opbreekkracht van 11.800 kg, een graafdiepte tot 4.37 m, een laadhoogte van 3.46 m en een bereik tot 6.50 m. Een anti-vacuümsysteem voorkomt klappen in het hydraulisch circuit en houdt constant druk aan beide zijden van de zuigers. In de brochure staat vermeld dat de aanschaffingsprijs „laag" is, bedragen worden echter niet vermeld Gegevens en mededelingen voor de rubriek „Mechanisatienieuws" dienen aan de redaktie te Goes te worden gezonden en niet naar de drukkers van ons blad de combinatie Vink-Van de Sande te Axel-Temeuzen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1970 | | pagina 9