P.J. Zuid - Geluid Met AM AC aardappelrooiers rooit u het altijd! Geslaagde Prov. veebeoordelingswedstrijd Fjjnaart Kongres landbouw 2000 Praktikantenexcursie Bij AMAC-rooiers is met alle eisen rekening gehouden. De Amac aardappelrooimachine is universeel 14 De sekretaris-vormingsleider der P.J.Z. kon op zaterdag 18 juli j.l. elf van de vijftien ingeschreven deelnemers aan de provinciale veebeoordelings wedstrijd welkom heten in hotel ,,'s-Lands Welvaren" te Hoek. De deelnemers waren leden van de 3 plattelandsjongerenorganisaties in Zeeland, te weten de K.P.J.-Zeeland, de C.P.J.-Zeeland en de P.J.Z. In de wedstrijdjury hadden zitting: de heren W. A. de Vos, praktiserend boer te Koudekerke en W. van Sluys, inspekteur van het Ned. Rundvee Stamboek. De wedstrijdleiding berustte bij de heer W. G. Hey, assistent rijksveeteelt- voorlichtingsdienst. De deelnemers begonnen 's morgens met het schriftelijke gedeelte. Dit gaat als volgt: er staan een vijftal koeien, die aangegeven worden met de letters a. t/m e. De deelnemers dienen dit vijftal in volgorde te rangschikken met daarbij een korte omschrijving over het „hoe" en „waarom" van die rangschikking. Na de koffiemaaltijd werden alle elf deelnemers door de jury uitgenodigd tot deelname aan het tweede wedstrijdgedeelte: de mondelinge toelichting. Ook hier weer een vijftal runderen, die in volgorde geplaatst moesten worden. De plaatsing wordt hier mondeling toegelicht, terwijl bovendien de jury nog enkele vragen stelt, waarop de deelnemer antwoord dient te geven. De deelnemers hebben het niet gemakkelijk gehad, want de kwaliteit van runderen was bijzonder goed. Een moeilijke wedstrijd als gevolg van de kleine verschillen tussen de dieren, maar daarom een bijzonder goed toe latingsexamen voor die deelnemers, die binnenkort deelnemen aan de lan delijke- en nationale veebeoordelingswedstrijd. Als winnaar kwam naar voren J. de Lange uit Ritthem met 210 punten. De kampioen onderscheidde zich vooral bij het 2e wedstrijdgedeelte door zijn zekerheid bij de plaatsing van de dieren en de toelichting daarop. De overige prijzen gingen naar de onderstaande personen: 2. A. de Visser, Aagtekerke met 205 pnt. 3. W. Verhage, Koudekerke met 198 pnt. Wij danken de heer K. G. Tollenaar voor het beschikbaar stellen van zijn dieren en de prettige samenwerking bij het realiseren van deze wedstrijd. Tevens danken wij de vijf veebegeleiders, die geheel belangeloos hun vrije tijd opofferden aan het voorbrengen van de runderen. De prima weersom standigheden maakten het succes van de dag volledig. Ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de Geldersche Maatschappij van Landbouw wordt in de week van 8 t/m 12 september een grote jubileum tentoonstelling in het park Presikhaaf te Arnhem gehouden. Op de openingsdag, 8 september, wordt door de algemene plattelands jongerenorganisatie „Jong Gelre" een kongres gehouden met als thema „De landbouw in het jaar 2000". Plaats: Amusementshal park Presikhaaf te Arnhem. Aanvang: 10.30 uur. Als sprekers treden op: 1. Dr. ir. J. Sevenster (landbouwkundig adviseur van Unilever) Onderwerp: „Invloed van de industriële voedselvoorziening op de land bouw". 2. Prof. ir. A. Franke (hoogleraar aan de Landbouwhogeschool en oud-direk- teur van de Koninklijke Nederlandsche Heidemij.) Onderwerp: „Invloed van de landbouw in de ontwikkelingslanden op de Westeuropese landbouw". 3. Ir. J. W. Wellen (direkteur-generaal van de landbouw) Onderwerp: „Het technische en planologische aspekt van de landbouw in het jaar 2000". 4. Dr. S. L. Mansholt (vice-voorzitter E.E.G.-kommissie) Onderwerp: „De sociaal-economische aspekten van de landbouw in het jaar 2000". 's Middags is er een discussie met de inleiders onder leiding van mr. C. Stapel, direkteur van de volkshogeschool „Allardsoog" te Bakkeveen. Ieder die het kongres wil bijwonen moet zich vóór 15 augustus opgeven bij het sekretariaat van Jong Gelre, Roermondplein 20 te Arnhem. (085-422442). Tegelijk daarmee moet een bedrag a 5,overgemaakt worden onder ver melding van kongres Elke deelnemer ontvangt hierna een toegangsbewijs voor de tentoonstelling en een map met de stellingen van de inleiders. De Praktikantenexcursie, opgezet voor praktikanten en buitenlandse sta giaires, werkzaam op Zeeuwse landbouwbedrijven, vindt plaats op: Donderdag 30 juli a.s. Het excursieprogramma ziet e^ als volgt uit: 9.30 uur: Vertrek per speciale bus vanaf het Stationsplein te Goes. 10.0011.00 uur: Ontvangst door B. en W. van Reimerswaal op het stadshuis te Yerseke. Causerie door de burgemeester van Reimerswaal, de heer C. Pijl Hogeweg, over: -fr afsluiting van de Oosterschelde; omschakeling naar andere bedrijfstakken; ir gemeentelijke herindeling. Bezoek aan een champignonkwekerij. Koffiemaaltijd in hotel „De Oesterbeurs". Bezoek aan een kreeftenpark. Bezoek aan een modern veeteeltbedrijf. Aankomst bij het N.S.-station te Goes. 11.00—12.00 uur: 12.00—13.30 uur: 13.30—15.00 uur: 15.00—16.30 uur: 16.45—17.00 uur: De afdeling organiseert op zaterdag 25 juli as. een trekkerbehendigheids- wedstrijd, die gehouden wordt op het terrein van de heer P. Verhagen, Mo lenstraat 135 te Fijnaart. Aanvang: 13.30 uur. De deelnemers dienen zelf een trekker mee te brengen (spoorbreedte 1.50 m.). Voor hen, die niet over een trekker met de gewenste spoorbreedte be schikken, is een trekker aanwezig De organisatoren kunnen niet aansprakelijk gesteld worden voor schade. Mocht U nog praktikanten kennen, die niet op de hoogte zijn van deze excursiemogelijkheid, dan graag een seintje naar het P.J.Z.-sekretariaat te Goes. Tel. 01100—5010. Door de superieure eigenschappen van de Nederlandse consumptie- en pootaardappelen, wat kwaliteit en opbrengst betreft, moeten ook de hier te lande aan de rooimachine te stellen eisen hoger zijn dan elders. Leverbaar AM AC D1-AMACD2 Voor het rooien van aardappelen los op de wagen; geen valhoogte van de aardappelen door hydraulische verstelmogelijkheid van de tweedelige wagentransporteur; uitgevoerd met diabolorol, waardoor gelijkmatige werkdiepte onder alle omstandigheden;voorzien van 2 aangedreven loofrollen met grote capaciteit; met rubber beklede afvoerbanden, waardoor geen beschadiging; 6 snelheden van de zeefband; geschikt voor het rooien van de kantrij; tegen berekening leverbaar met aangebouwde loofkapper. De Amac D2 is extra leverbaar met een verlengde transporteur om in de tweede rij kisten te rooien. De tweerijige uitvoering, type AMAC D2, is voorzien van een speciale nareiniger voor het nog beter uitzeven van de grond. Omdat deze rooimachine bijna alles rooit. Tulpen, gladiolen, winterwortelen en witlof, bovendien keert en raapt hij uien op. Dat is een besparing. Voor al Uw rooiwerk één machine: AMAC AMAC, die rooit het wél aardappelrooiers zijn Nederlandse machines aangepast aan de Nederlandse eisen! VRAAGT PROSPECTUS EN INLICHTINGEN BIJ GOES, Wulfaertstraat 3, tel. 01100-8110

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1970 | | pagina 14