P.J.Zuid - Geluid Aandacht voor het nieuwe verenigingsseizoen Prov. veebeoordelingswedstrijd Zeeland 14 -i, ,„i Het verenigingsjaar 1969 is pas afgesloten of we vragen alweer uw aandacht voor het nieuwe ver enigingsjaar. Vroegtijdige planning van aktiviteiten, cursus sen enz. is echter noodzakelijk, omdat we gebonden zijn aan een begroting. Een begroting, die binnen kort weer opgesteld moet worden. We moeten dan ongeveer weten wat er aan cursussen, weekends, kadertraining enz. gepland staat, willen we in de loop van het seizoen geen teleurstellingen krijgen, omdat de financiën ontoereikend zijn. Vandaar onze vraag: Heb je als afdeling, werk/studiegroep bepaalde plannen, maak die dan nu reeds bekend aan het provinciaal sekretariaat. Enkele afdelingen hebben reeds programmapunten bekend gemaakt. We geven ze hieronder in het kort weer: Sprangr-Capelle: cursus „Bedrijfsovername": de cursus tracht een antwoord te geven op de meest uiteenlopende vragen, die bij een bedrijfsovername ter sprake komen. De problematiek wordt vanuit de praktijk benaderd en is volledig afgestemd op de actualiteit. Een cursus, die we alle afdelingen van harte aanbevelen, omdat je er als cursist enorm veel profijt van hebt. werkgroep „ruilverkaveling Donge": de werkgroep wordt leden van de 3 C.J.O.'s uit het verkavelingsgebied. Oost-Brabant: cursus „Bedrijfsovername" creatieve cursus voor damesleden. De cursus om vat een 10-tal avonden, waarop verschillende tech nieken beoefend worden. Schouwen-Duiveland: werkgroep „rekreatie - landbouw": deze werk- Zak Beneden- samengesteld uit betreffende ruil- groep bestudeert de rekreatie in Zeeland en de gevolgen hiervan voor de landbouw. Wat is er mo menteel aan rekreatie? Wat zijn de toekomstplan nen? Wat zijn de gevolgen voor de landbouw? Hoe reageer je als landbouw op deze ontwikkelingen? De werkgroep wil bij de uitwerking van deze vragen een beroep doen op de medewerking van de andere P.J.Z.-kringen. Op verzoek van een aantal afdelingen plande het P.J.Z.-bestuur een 2-tal spelerscursussen en een 2-tal regie cursussen. Afdelingen, die toneel spelen, kunnen enorm veel profijt hebben van deze cur sussen. De cursussen zijn als volgt over het P.J.Z.-gebied verdeeld: spelerscursus van 10/12 avonden in Zeeuws- Vlaanderen; regiecursus van 6 avonden in Zuid- Beveland. spelerscursus van 10/12 avonden in West-Bra bant; regiecursus van 6 avonden in Midden-Bra bant. Veranderingen in deze planning zijn voor wat betreft het Brabantse gedeelte nog mogelijk, wan neer vanuit de afdelingen de wens hiertoe bestaat. Juiste plaats en tijd geschiedt in overleg met de af delingen uit het betreffende gebied. Ook voor het gebied Oost-Brabant plannen we een toneelcursus. De organisatie van al deze cursussen is in handen van het Centrum voor Amateurtoneel. We weten het! We zijn bijzonder vlug, maar hebt u vage plannen, geef ze door naar het P.J.Z.-sekre- tariaat of stel uw afgevaardigde in het H.B. op de hoogte. Voorkom op deze wijze zoveel mogelijk teleurstellingen. De prov. veebeoordelingswedstrijd Zeeland, uit gaande van de 3 C.J.O.-Zeeland, vindt plaats op zaterdag 18 juli 1970 op het veeteeltbedrijf van de heer Tollenaar te Terneuzen. Het programma ziet er als volgt uit: 09.30 uur: Ontvangst van de deelnemers jury in hotel ,,'s Lands Welvaren, Noordstraat 7, Hoek. 10.00 uur: Start van het eerste deel van de wed strijd. 11.30 uur: Gebruik koffiemaaltijd in 's Lands Wel varen. 13.00 uur: Start tweede gedeelte van de wedstrijd. De prijsuitreiking vindt plaats in hotel ,,'s Lands Welvaren" te Hoek. De jury bestaat uit de heren W. A. de Vos, Koudekerke en W. van Sluys, Roo sendaal. De winnaars van de provinciale veebeoordelings wedstrijd komen in aanmerking voor uitzending naar de Landelijke- en nationale wedstrijden, die plaats vinden in september/oktober 1970. De wed strijdleiding ligt in handen van de heer W. G. Hey uit Goes. DIPLOMA-UITREIKING R.M.L.S. TE SCHOONDIJKE WOENSDAGAVOND 1 juli vond in de Rijks Middelbare Landbouwschool te Schoondijke de diplomauitreiking plaats aan de geslaagden van de 2e klas. Na de opening door de voorzitter van de com missie van toezicht, de heer M. J. Verbruggen, kreeg de waarnemend directeur Ir. J. Roest het woord, die aan de geslaagden 't diploma uitreikte. Hij had voor ieder bovendien een persoonlijk woord en overhandigde Walter Kindt een boeken- bon, omdat deze leerling de beste resultaten had geboekt bij de fictive verkoop van produkten. Hierna werden de geslaagden en hun ouders gelukgewènst door verschillende sprekers. In de eerste plaats door de voorzitter van de commissie van toezicht, die tevens sprak namens ir. L. M. Bouten, inspecteur van het landbouwonderwijs, die verhinderd was aanwezig te zijn. Hij reikte de Huizinga-medaille uit aan Patrick de Smet, die als eerste van de klas eindigde met bovendien een acht als gemiddelde, wat voorwaarde is om de me daille te krijgen. Vervolgens spraken de heer I. de Bruyne namens de standsorganisaties, de heer G. A. Claaeijs na mens het gemeentebestuur en de heer J. de Putter namens de oud-leerlingenvereniging. De op één na beste leerling, Walter Kindt, kreeg van de stands organisaties een boekenbon aangeboden. Patrick de Smet vertolkte de dank van de leer lingen en bood een staande asbak aan, bestemd voor de hal van de school. De avond werd besloten met een gezellig samen zijn voor geslaagden, ouders en kennissen in zaal Wijffels. Vermeldenswaardig is tenslotte dat ook dit jaar weer verschillende van de gediplomeerden hun studie verder voortzetten. Zo gaan er drie naar de Middelbare Bosbouw en Cultuurtechnische School te Arnhem en een gaat de U.T.S. bezoeken. De geslaagden zijn: B-richting: A. Butijn, Aardenburg; A. van Dixhoorn, Axel; J. Goense Philippine: D. van Hijfte, Groede; W. Kindt, Philippine; J. Marijs, Breskens; G. Noë, St. Kruis; D. Pladdet, Groede; D. Pladdet, Biervliet; P. de Smet, St. Kruis. E-richting: J. Cijsouw, Cadzand; A. Dhont, St. Kruis; I. de Hullu Groede; J. de Jonge, Biervliet; M. de Jonge, Hoek; J. Risseeuw, Schoondijke. Bevorderd van le naar 2e klas. B-richting: G. Calon, Breskens; A. van Hoeve Philippine; Ph. Salomé, Groede; A. v. d. Slikke, Sluis; H. Tem merman, Hoofdplaat. E-richting: F. Dekker, Schoondijke: J. Guiljam, Hoek; A. Tollenaar, Hoek; M. Verhelst, Sluiskil. Niet bevorderd: 1. R.M.L.T.S. TE GOES Op 1 juli j.l. vond de diploma-uitreiking plaats aan de geslaagden van de Rijks Middelbare Land- en Tuin bouwschool te Goes. Tevens werd afscheid genomen van de heer I. Smallegange als voorzitter van de commissie van toe zicht en de heer C. L. de Wilde als leraar van de school. Beiden kregen een stoffelijke blijk van waar dering. De afgestudeerden werden toegesproken door de heren ir. W. Markusse, directeur der school, ir. Bou ten, inspecteur van het landbouwonderwijs, J. Mol (standsorganisaties), N. Filius (vereniging van oud leerlingen) en J. A. Gaanderse (P.J.Z.). Namens de leerlingen werd dank gebracht door P. Sanderse en W. van Nieuwenhuyzen. De beste leerlingen werden beloond met een boek. Dat waren bij de landbouwafdeling: W. L. Verboom, J. Boot, W. van Nieuwenhuyzen en L. Rottier en by de tuinbouwafdeling L. P. Openneer, P. Sanderse en J. P. Boogert. De namen der geslaagden van de afdeling land bouw zijn: E-richting: L. J. Boogerd, Ouwerkerk; A. Hartog, Colijnsplaat; B. Rijk, Borsele. Afgewezen 4. B-richting: C. J. Bek, Driewegen; J. A. Rlindenbach, St. Maartensdijk; J. Boone, Borsele; J. Boot, Kerkwer- ve; D. J. de Bree, Middelburg; M. J. v. d. Erve, Mijns- heerenland; J. J. de Jager, Kapelle; L. D. Masten broek, Melissant; J. J. Molengraaf, Zevenbergen; W. PRAKTIKANTENEXCURSIE 1970 De P.J.Z. organiseert op donderdag 30 juli sls. wederom een praktikantenexcursie voor prakti kanten en buitenlandse stagiaires, die deze zomer werkzaam zijn op Zeeuwse bedrijven. Doel van de excursie: kennismaking van de praktikant/buiten- landse stagiaire met interessante agrarische be drijfstakken, alsmede een confrontatie met be paalde streekproblemen. De excursie richt zich dit jaar op het gebied van de jonge gemeente Reimers- waal. De excursie begkit met een ontvangst op het gemeentehuis te Yerseke. Tijdens de ontvangst geeft burgemeester C. Pijl Hogeweg een korte uit eenzetting over onderwerpen als: afsluiting Oosterschelde gemeentelijke herindeling situatie rond de oester- en mosselcultuur omschakeling van visserij naar andere bedrijfs takken, enz. De excursie wordt afgesloten met een bezoek aan een aantal interessante bedrijven/instellingen, welke nauw betrokken zijn bij de problematiek, zoals deze in de inleiding door de burgemeester van Reimerswaal geschetst is. In de middagpauze gebruiken we een koffiemaaltijd in hotel „De Oes- terbeurs" te Yerseke. De kosten van deelname zijn op dit moment nog niet bekend, aangezien dit af hankelijk is van het aantal deelnemers. Alle deel nemers ontvangen een persoonlijk schrijven, waar in o.a. uitvoerige informaties verstrekt worden. Ondanks onze uitvoerige bekendmaking, blijken er ieder jaar weer praktikanten te zijn, die niet op de hoogte waren van deze excursie. Weet u een praktikant of buitenlandse stagiaire in uw naaste omgeving en u vermoedt dat hij/zij onbekend is met het plaatsvinden van deze excursie, geeft dit dan even door naar het P.J.Z.-sekretariaat te Goes (011005010). We zullen alsnog zorg dragen voor de informatie. Bij voorbaat onze hartelijke dank. UITWISSELING ie De afdeling Abbenbroek wil in juli een week enduitwisseling met een P.J.Z.-afdeling. U kunt kontakt opnemen met: L. C. Marion, Haasdijk 8, Abbenbroek (001881—354). ■A De afdeling Delden (Overijssel) wil in augus tus/september een weekenduitwisseling. Graag kontakt opnemen met: mej. R. Pelle, Twickeler- laan 10, Delden (05407—2101). A" Een tweetal Marokkaanse jongeren zoeken nog een gastgezin. Zij zoeken een gastgezin, waar van één of meerdere gezinsleden de Franse taal behoorlijk beheersen. Zij willen graag 3 a 4 maanden in dat gezin verblijven. Doel van hun verblijf in Nederland: kennismaking met de Nederlandse landbouw,, haar werkmethoden, enz. Mocht U één van hen onderdak willen ver lenen dan graag kontakt opnemen met het P.J.Z.-sekretariaat te Goes (011005010). U wordt allereerst uitvoerig geïnformeerd over allerlei aspecten, inherent aan een dergelijke stage. Daarna kunt u overgaan tot een definitieve beslis sing. Graag uw reaktieü! van Nieuwenhuyzen, Oostkapelle; J. de Regt, Kapelle- Biezelinge; L. Ch. Rottier, Biezelinge; W. L. Verboom, Yerseke en M. v. d. Waart, Sirjansland. Afgewezen: 1. Herexamen: 1. Aan de afdeling Tuinbouw slaagden de volgende leerlingen: J. P. Boogert, Klaaswaal; K. de Hamer, Kraggenburg; P. Ch. van Koeveringe, Kruiningen; J. A. R. M. v. d. Manacker, Hulst; U. J. Manni, Ouwer kerk; L. P. Openneer, Goes; M. van Overloop, Kapel le H. J. Polderman, Kapelle; C. J. Proos, Wolphaarts- dyk; P. J. Sanderse, Marknesse. Na gehouden overgangsexamen zijn bevorderd de volgende leerlingen: afd. Landbouw van le naar 2e klasse: O. B. v. d. Hoek, Zonnemaire; A. D. Visser, Krabbendijke; A. C. J. Boonman, Borssele; L. J. Boon man, Driewegen; H. J. Deïst, Zonnemaire; J. K. Doe- leman, Dreischor; J. M. de Jager, Lewedorp; P. L. Klompe, St. Philipsland; J. H. Luyk, Colijnsplaat; N. J. Otte, Hoedekenskerke; A. M. Rijk, Ovezande; M. C. Steyn, Lewediorp; D. Voogd, Ouddorp; L. de Win ter, Ovezande en J. J. G. v. d. Zande, Nieuwerkerk. Niet bevorderd: 4. Bevorderd afd. Tuinbouw van le naar 2e klasse: A. Bakker, Kloetinge; C. A. Cornelisse, Vlissingen; C. van Damme, Hoedekenskerke; P. op 'tHof, Kapelle; P. Korstanje, 's H.H.kinderen; A. M. R. de Milliano, Oostburg; P. A. Mol, Nisse; C. Rijk, 's-Gravenpolder; M. Uitterhoeve, 's-H.-Abtskerke; en C. G. de Vrieze, Schore. Niet bevorderd: 1. CHR. MIDDELBARE LANDBOUWSCHOOL TE MIDDELBURG Bevorderd tot de tweede klasse: K. Corré te Oost kapelle; A. Kluyfhout, P. Poppe en J. Brasser, allen te Koudekerke; K. Dieleman te Serooskerke (W.); J. L. Dingemanse en J. Riemens, beide te Grijpskerke; C. Joosse te Aagtekerke; J. Lampert te Gapinge en J. P Wisse te Meliskerke. Her-examen: 1. Gediplomeerd: Z. A. de Buck en B. Corbijn, beide te Oostkapelle; S. J. Crucq en C. J. Dieleman, beide te Arnemuiden; J. P. Dees te Kortgene; J. Dingeman se, A. Francke, J. Gilde, C. Lampert en L. J. Lorier, allen te Middelburg; P. A. van Maldegem en J. W. Reynierse, beide te Biggekerke; M. I. Verhulst te Nieuw en St. Joosland en J. de Visser te Vrouwen polder.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1970 | | pagina 14