Er zijn mensen dietwijfelen aan het nut van 4-wiel aangedreven trekkers INASEXAMEN ZLM HUISHOUDSCHOOL „PRINSES JULIANA", ZIERIKZEE Integratie landbouwkundig onderzoek SCHIPPER-NOORD N.V. Financiering? 15 Afgelopen week zijn aan de Huishoudschool „Prin ses Juliana" te Zierikzee de mondelinge examens voor Inrichtingsassistente afgenomen. 48 leerlingen werden aan deze proef onderworpen en met goed ge volg hebben er 46 hun examen afgelegd. Als Rijksge committeerden waren hierbij aanwezig mevrouw W. M. Blauwhofvan Scheijndel uit Tilburg en mevrouw W. OkkerseHoogerbrugge uit Delft. Verschillende meisjes hebben gesolliciteerd en reeds een passende werkkring gevonden. Hieruit blijkt dat de vraag naar gediplomeerde In assen groot is. De uitreiking van de diploma's vondi vrijdag j.l. plaats in de school. Mejuffrouw Van Liere, directrice der school, feliciteerde de geslaagden en wees de leerlingen op de belangrijke taken, die ze in de maat schappij gaan vervullen. Namens de gecommitteerden sprak mevrouw Ok kerse enkele woorden, waarbij ze de leerlingen even eens feliciteerde met het behaalde succes. Eén der Inasleerlingen bedankte daarna namens allen de direc trice en docenten, onder aanbieding van een prachtige schemerlamp. Verschillende leerlingen hebben hun beroepskeuze reeds gemaakt en wel als volgt: 20 verpleegster, 2 kinderverzorgster, 2 kinderbe scherming, 7 kraamverzorgster, 1 dierenverzorgster, 2 zwakzinnigeverzorgster, 1 ass. huishouding, 2 zie- kenverzorgsters, 1 tandartsassistente, 1 schoonheids specialiste, 1 dogela, 1 assistente administratie, 1 naar kunstzinnige richting, de anderen zijn nog onbekend. Van de geslaagden waren er 15 met een zeer goede stage en 30 met een goede stage. De geslaagden zijn: Zierikzee: N. den Boer, J. Geluk, S. Hage, A. v. <J. Hoek, T. Meerdink, L. Moermond, D. van Oeveren, L. Plaating, M. Steutel, C. v. d. Welle en S. v. d. Werf. Burgh: M. Bakker, C. Glerum en J. Steur. Kerkwerve: I. v. d. Berg, E. Bolkenbaas, J. v. d. Houten, M. Smits en L. Stouten. Haamstede: C. Landegent, M. van Pesch en D. Stoel. Brouwershaven: R. de Jonge, M. van Leeuwen en I. Rijnberg. Schuddebeurs: L. de Keijzer. Noordgouwe: I. Kurvink. Dreischor. C. Heij- boer. Nieuwerkerk: N. Heijboer, M. Flikweert, N. Flikweert en N. van Klinken. Zonnemaire: A. v. di. Houten. Oosterland: K. v. d. Bos. Bruinisse: W. Ver wijs. Duivendijke: M. Bijl. St. Philipsland: A. van Dommelen. Dirksland: N. Bakker, T. Hameete en J. van Nieuwenhuijzen. Middelharnis: D. Buth, J. Lokker, A. v. d. Velde en N. de Groot. Melissant: J. Leijdens en Wolphaartsdijk: F. Kakebeeke. Het bestuur van het Landbouwschap heeft tien bestuursleden aangewezen voor de nieuwe Stich ting Landbouwkundig Onderzoek (S.L.O.). Deze stichting, opgericht op 24 maart ji., zal de integra tie moeten bewerkstelligen van een zestien tal in stituten van landbouwkundig onderzoek, die nu nog ieder in een afzonderlijke stichting zijn onder gebracht. In het bestuur van de nieuwe stichting komen tevens vijf vertegenwoordigers van de agrarische handel en industrie. Voorzitter, secretaris en twee ambtelijke vertegenwoordigers zullen worden aan gewezen door het ministerie van landbouw. De zestien instituten die in de nieuwe stichting worden ondergebracht zijn: het Instituut voor Bo- demkartering, het Centrum voor Plantenfysiolo- gisch Onderzoek, het Instituut voor Biologisch en Scheikundig Onderzoek van Landbouwgewassen, de Stichting voor Plantenveredeling, het Instituut voor de Veredeling van Tuinbouwgewassen, het In stituut voor Plantenziektenkundig Onderzoek, het Instituut voor Landbouwtechniek en Rationalisatie, het Instituut voor Landbouwbedrijfsgebouwen, het Instituut voor Tuinbouwtechniek, het Instituut voor het Onderzoek van de Bewaring, de Bewerking en de Verwerking van Landbouwprodukten, het Sprenger Instituut (werkend op het gebied van bewaring, be- en verwerking van tuinbouwpro- dukten), het Bureau Gemeenschappelijke diensten, alle te Wageningen. Voorts: het Instituut voor Vee- teeltkundig onderzoek „Schoonoord" te Zeist, het Instituut voor Veevoedingsonderzoek „Hoorn" te Hoorn, het Instituut voor de Pluimveeteelt „Het Spelderholt" te Beekbergen, het Instituut voor Bo demvruchtbaarheid te Groningen. Vijf andere instellingen, die evenals de boven genoemde vijftien ressorteren onder de directie landbouwkundig onderzoek van het ministerie van landbouw, zullen bij de integratie en coördinatie betrokken worden, maar niet in de nieuwe stich ting worden opgenomen. De minister van landbouw heeft hiertoe in hoofdzaak besloten vanwege de overwegende inspraak die derden op het gebied van deze instituten horen uit te oefenen. Deze vijf instellingen, het Insttiuut voor Toepassing van Atoomenergie in de Landbouw, het Centrum voor Landbouwpublikaties en Landbouwdocumentatie P.U.D.O.C. en de Technische en Fysiche dienst voor de Landbouw, alle te Wageningen, plus het Land bouw Economisch Instituut te Den Haag. Andere instellingen, die onderzoek verrichten dat nauw verbonden is mét de beleidstaak van an dere directies van het ministerie van landbouw, blijven onder deze directies ressorteren. Zo bij voorbeeld het Centraal het Instituut voor Cultuurtechniek en Waterhuis houding, het Bosbouwproefstation en de land- en tuinbou wproefstations Deze nieuwe struktuur moet betere mogelijkhe den bieden om: een meer doelbewuste keuze te doen uit de vele wensen die naar voren komen bij de opstelling van het onderzoekprogramma; een betere coördinatie van de uitvoering te waarborgen bij de vormgeving van de onder zoekprojecten; een grote doelmatigheid te bewerkstelligen bij de inzet van de vele dienstverlenende afdelingen en werkzaamheden; een beter overleg en samenwerking na te stre ven met andere onderzoekinstellingen, met name met de landbouwhogeschool. Het bestuur van de nieuwe stichting zal com missies instellen om per instituut over het onder zoek te adviseren. Zulks om samenwerking en in spraak tussen de onderzoekinstellingen enerzijds, het bedrijfsleven en andere bij het onderzoek be langhebbenden anderzijds te verzekeren. GOES-SLUISKIL-THOLEN-ZIERIKZEE Totdat zij zien hoe de Same 4-wiel aangedreven trekkers zonder moeite een onmogelijke situatie meester blijven. Trouwens welke trekker is licht genoeg om de grond niet te schaden en toch sterk genoeg voor het natte seizoen? De Same toch zeker. Andere Same voordelen: de eindreductie in de voorwiel naven, grote doorlaathoogte, kleine draaicirkel en gering onderhoud. Ook de luchtkoeling, waardoor snel starten in de winter en de ACU hefinrichting voor constante werkdiepte zijn speciale Same voordelen. Uw coöperatief mechanisatiebedrijf geeft U graag nadere inlichtingen. Vicon-Lely Acrobat Een uniek en veelzijdig werk tuig voor harken èn keren én spreiden. Vier harkborden met •verende, stalen tanden die zeer schoon werk leveren. Ruim 150.000 tevreden gebrui- .kers. Beproefd door Wage- ningen bulletinnr. 115 RVE5 vicon n.v. kA nieuw vennep GOES, Wulfaertstraat 3, tel. 01100-8110 In samenwerking met de Centrale Raiffeisenbank te Utrecht bieden wij u ook een geheel nieuw financieringssysteem met - behan deling binnen 24 uur-een looptijd van maxi maal 4 jaar - een redelijke rente over het wérkelijk uitstaande bedrag - geen herkoop verplichting.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1970 | | pagina 15