P. J. Z. Sportdag 1970 KI|K UIT, PAS OP!!! Jongerenactiviteiten IN DIENST? 17 A* tav mnw&f «t m jrv At m ss'jjv xr m mf. 13.45—18.00 uur: 20.00—02.00 uur: Plaats: Red Band Sportcomplex, Roosendaal. Programma: 09.1509.20 uur: Opening door de voorzitter. 09.2013.30 uur: Voetbal heren. Volleybal dames heren. Individuele nummers. Finale voetbal heren. Estafette. Touwtrekken. Damesvoetbal. Een grandioos „SPORTBAL" in hotel „Vroon", Kaaistraat 12, Steenber gen met muzikale medewerking van het „Trio Jacques Outermans". Prijs uitreiking tijdens het sportbal. Entree balavond: ƒ1,voor leden, mits vertoon lidmaatschapskaart. 2,voor niet-leden. Enkele richtlijnen ter voorkoming van misverstanden: opgave voor deelname aan individuele nummers tot uiterlijk 13.3Q uur bij het wedstrijdsekre- tariaat; bent U niet tijdig aanwezig bij een bepaald sportonderdeel, dan volgt uitsluiting van deel name aan dat betreffende sportonderdeel; teams, die 5 minuten na de officiële aanvangstijd, nog niet in staat zijn de wedstrijd te be ginnen, verliezen de betreffende wedstrijd met 50; deelname aan de sportdag geschiedt voor eigen risico; de verkoop van belegde broodjes warme worst initiatief van enkele damesleden van de afd. Goes gaat door. U kunt dus Uw lunchpakketje thuis laten. Voetbal volgens het K.N.V.B.-reglement; de winnaar van poule B komt rechtstreeks in de finale. Volleybal: volgens het NeVoBo-reglement. 100 m-series: series gaan op tijd. Kogelstoten: elke deelnemer mag 3x stoten; een poging is ongeldig, wanneer men de rand van de cirkel overschrijdt. Een poging is even eens ongeldig, wanneer de kogel buiten de sektor belandt. Verspringen: elke deelnemer maakt 3 sprongen; een sprong is ongeldig, als de voet of een gedeelte van de voet over de balk komt. Voor de balk afzetten betekent een geldige sprong. Hoogspringen: elke deelnemer mag 3 sprongen op dezelfde hoogte maken; een „weigering" vóór de lat telt niet als een sprong; onder de lat doorlopen, geldt als een sprong. Estafette: series gaan op tijd. Touwtrekken: verboden schoeisel te dragen. Damesvoetbal: wordt ter plaatse bekeken en vastgesteld. Wij wensen U veel sportief genoegen en rekenen bij voorbaat op een geslaagd sportevenement. Volg de aanwijzingen van het wedstrijdsekretariaat zo goed mogelijk op. DE SPORTCOMMISSIE. De bovenstaande „kop" heeft vooral betrekking op de veiligheid in de landbouw. Dat er aan deze veiligheid nog wel het een en ander mankeert, blijkt wel uit het jaarverslag van de Arbeids inspectie. Nog steeds lezen we in allerlei dagbladen van ongevallen met landbouwmachines, waarvan he laas diverse met dodelijke afloop. Zo blijkt in de praktijk „de trekker" een gewaardeerd, maar ook een dodelijk hulpmiddel te zijn/kunnen zijn. De oorzaken, welke tot een ongeval leiden, zijn onder te verdelen in twee groepen, n.l.: technische oorzaken (20%) menselijke oorzaken (80 De menselijke oorzaken zijn veelal te herlei den tot: niet weten niet willen. Zoals U ziet leveren we zelf de grootste bijdrage aan de onveiligheid in ons werk, n.l. door een gemakszuchtige houding, en een tekort aan vak kennis. Oorzaken, die grotendeels op te vangen zijn, wanneer we dat zelf willen. Diverse scholen, instanties, enz. organiseren ieder jaar weer cur sussen. Nog te veel mensen laten deze mogelijk heid open liggen met de gedachte van: „Het zal zo'n vaart niet lopen Het komende winterseizoen starten er weer di verse cursussen op diverse plaatsen in Zeeland en Brabant. Aan U de keus of U al of niet deelneemt aan deze mogelijkheden, tegen veelal geringe kos ten. Een advies willen we U echter niet onthou den: de ziekenhuiskosten liggen beduidend on gunstiger Hebt U of Uw groep speciale wensen t.a.v. een cursus, maakt dit dan kenbaar bij het prov. sekre- tariaat te Goes. Wellicht valt Uw suggestie te realiseren. Maak Uw wensen nu reeds bekend, dan voorkomt U teleurstellingen in het najaar van 1970. Op vrijdag 7 augustus a.s. verschijnt er we gens vakantie van de drukkerij geen ZLM-blad. Wilt U hiermede rekening houden met de aankon digingen van Uw programma's en aktiviteiten! RED. ZOMERREIS KRING WALCHEREN Op dit moment zijn er nog enkele plaatsen vrij voor P.J.Z.-leden uit Zeeland en/of Brabant, die mee willen met de zomerreis van de kring Wal cheren. Deze zomerreis - eindbestemming Tirol - vindt plaats van 3 juli11 juli 1970. De kosten bedragen 300,per deelnemer, incl. verzekerin gen overnachtingen, enz. Opgave voor deelname bij: De heer S. Maljaars, „Houtenburg", Zoutelande (01186-288). Op 17 juni a.s. komen de deelnemers aan de zomerreis in de „Brasserie" te Middelburg bijeen. Aanvang: 20.30 uur. Dit late aanvangsuur is ten behoeve van de deelnemers uit Oost Zeeuws- Vlaanderen. UITWISSELING: De afdeling Delden van de P.J.G.-Overijssel wil in de periode augustus/september een weekend uitwisseling met de Zeeuwse- of Brabantse P.J.Z.- afdeling. De groep bestaat uit 15 personen in de leeftijdsgroep van 20 jaar. U kunt kontakt opnemen met: Mej. R. Pelle, Twickelerlaan 10, Delden (05407-2101). Maak uw plannen ook even aan het P. J. Z.- sekretariaat bekend. ALGEMENE LEDENVERGADERING AFD. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN De Algemene Ledenvergadering vindt plaats op vrijdag 5 juni a.s. in hotel „Du Commerce" te Oostburg. Aanvang 19.30 uur. Uw komst naar deze vergadering wordt bijzonder op prijs gesteld i.v.m. de bestuursverkiezing. Aftredend zijn: A. v. d. Slikke, voorzitter (niet herkiesbaar), mej. S. de Feijter (herkiesbaar), mej. S. Risseeuw (niet her kiesbaar) en P. v. d. Hooft (herkiesbaar). De bestuursvoordracht luidt als volgt: Voorzit ter: E. Brakman, A Rosendaal; overige bestuurs functies: mej. S. Cijsouw, de heer S. Haartsen en de heer J. Risseeuw. Tegenkandidaten kunnen bij aanvang van de vergadering nog bekend gemaakt worden. Na af loop van de vergadering krijgt U in Sluis een gratis maaltijd aangeboden. Met ingang van juni zal een inlichtingenbureau voor dienstplichtige jongeren gaan funktioneren in de onderstaande Zeeuwse steden: GOES: de Witt Hamerstraat 8, tel. 01100-6948 (le en 3e dinsdag van de maand van 19.00 21.00 uur). TERNEUZEN: Axelsestraat 190, tel. 01150-2120 (2e en 4e dinsdag van de maand van 19.00-21.00 uur). Het is de bedoeling, dat deze bureaus verant woorde informatie verschaffen over: Militaire dienst - zoals studie in diensttijd, die nen bij een ander wapen, uitstel of vrijstel ling, kostwinnersvergoeding, enz. Gewetensbezwaren - wie is gewetensbezwaarde, wat zijn de voorwaarden voor weigering, wat zijn de consequenties, e.d. Dienst in ontwikkelingslanden - welke instan ties zenden uit, welke beroepen worden ge vraagd, op welke voorwaarden, enz. Zit U met bepaalde problemen, de dienstplicht betreffende, laat U dan objectief voorlichten door de deskundige medewerkers van de bovengenoem de bureaus. TOEKOMST VOOR DE JONGEREN IN DE FRUITTEELT? Fruitteler, pak uw bedrijf op en wandel naar Italië; Regering: subsidie, of wij schieten; Fruitteelt, alleen voor rekreatie en landschaps- schoon; Beter één dure Hollandse appel in de hand, dan tien goedkope Italiaanse op de markt Ben je het wel of niet eens met deze (nood)- kreten? Laat je stem horen en spreek mee over je eigen toekomst of die van je buurman. Doe je mond open: gooi er woorden uit en (Hollands) fruit in Vrijdag 19 juni a.s. wijdt de afdeling Goes der P.J.Z. aan dit onderwerp een avond. De heren M. Goud en N. Filius waarschijnlijk wel bekend uit de krant zullen deze avond opluisteren met een korte inleiding. Ze beantwoorden de vragen, die in de daaropvolgende discussie ter sprake zul len komen. Laat zien dat je nog hart voor je werk hebt en kom Ook niet-leden zijn van harte wel kom. Tot vrijdagavond de 19e juni.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1970 | | pagina 17