REAKTIES OVER SAMENWERKING „Jury ereprijs" voor afdeling Schouwen-Duiveland HEL Nederlands Centrum voor Amateurtoneel (N.C.A.) had zich als doel gesteld om in de middagpauze met een groep aanwezigen „te bewe gen". Een ietwat vreemd begrip misschien en het enthousiasme was aanvankelijk dan ook niet zo groot. De heer Van Geffen wist echter velen van hun stoe len af te krijgen en enthousiast te maken. Enthousiast voor zomaar bewegen. Jongerenactivitelten 80 LIET gekrakeel rondom de C.P.J.-beleidslijn heeft de vraag opgeleverd wat de ervaringen zijn bij n samenwerking in afdelings- en/of kringverband. Op een vorig jaar in Oost Zeeuws-Vlaanderen gehouden gespreksavond over verzuiling, kwamen als remmende punten voor samenwerking naar voren: samenwerking in afdelings- en/of kringverband. Opeen vorig jaar in Oost Zeeuws-Vlaanderen gehouden gespreksavond over verzuiling, kwamen als remmende punten voor samenwerknig naar voren: het als vereniging vrijwel onbekend voor elkaar zijn; vooroordeel, als gevolg van het geringe kontakt tussen de organisaties irv verenigingsverband; de verwachting, dat ouders en standsorganisaties samenwerken/samengaan zullen tegenwerken; de snelle bestuurswisselingen brengen een situatie van steeds maar opnieuw beginnen met weer de zelfde uitgangs- en geschilpunten (confessionaliteit). WOORAL het laatste punt duikt steeds als het grote struikelblok op. Er is ook heel wat treurige moed voor nodig om aan samenwerking te beginnen, als men tevoren weet weer op hetzelfde punt te zullen uitkomen. Intussen vraag ik me af, of deze verzuiling nog wel een waarachtige zaak is. Gesprekken, tijdens een 4-weekse cursus, een cursus „Jongeren landbouwbeleid" aan de volkshogeschool te Bergen, een ver volgcursus aan de R.M.L.S. te Schoondijke en met individuele C.P.J.- en K.P.J.-leden wijzen in een an dere richting. Een landelijke enquête onder alle betrokkenen zou een te waarderen initiatief zijn. ADRI SCHEELE. Meerdere reakties op dit onderwerp vanuit de afdelingen/ kringen zijn van harte welkom. Bent U het eens met de laatste alinea uit de brief? Zo ja, zijn het dan de besturen, die ieder voor zich krampachtig hun eigen posities en vier kante meters kantoorruimte verdedigen? Eigenlijk tegen de wil en wens van haar leden? Mogen en moeten we ons als jongeren neerleggen bij de hindernis „snelle bestuurswisselingen"? Of zouden we daad- werkelijk en actief moeten werken aan een realisering van 'de uitslag van een eventueel te houden landelijke enquête? Ook wanneer de uitslag zou zijn: één plattelandsjongeren organisatie. Durven we de konsekwenties, als gevolg daar van, ook te dragen? Graag Uw reakties RED. 2^AAL Florida te Boskoop was op 28 maart j.l. bijna te klein om alle P.J.G.N.-leden, die naar de Algemene Vergadering waren gekomen, te bergen. Bussen vol „kuituurdragers" waren bijeen om in de landelijke kulturele wedstrijd uit te maken wiens kui tuur met de grootste „K" geschreven mocht worden. Om die sfeer voor deze „K"-meeting zo goed moge lijk te maken, had de P.J.G.N. in samenwerking met de P.J.G.-Hollanden, zaal Florida van fleurige wand versiering voorzien, waaraan pianist De Groot zijn muzikale impressies toevoegde. Voorzitter D. J. van de Broek liet in de opzet van zijn openingsrede duidelijk blijken, dat de P.J.G.N. een sterk gedemokratiseerde vereniging is. Zijn rede was namelijk in stukjes van 2 minuten en 30 sekon- den geknipt, die verdeeld waren onder de provinciale voorzitters. Deze toespraken varieerden van hoop volle geluiden ten aanzien van het voortbestaan der PJ.G.N. tot geluiden, die spraken van liquidatie met alles wat daaraan vast zit. QE wedstrijd om de grote „K", waarvoor iedereen uiteindelijk gekomen was, was zeer gevarieerd. Afdeling Schouwen-Duiveland opende met een spel van geluid, licht en beweging „Vrije tijdsprobleem in de toekomst". In deze presentatie zaten zoveel orini- nele vondsten, dat de jury meende deze afdeling de „ereprijs van de jurry" te moeten toekennen. In de „Vergadering" van de afdeling Zweeloo bleek het kabaret „Zomaar Zweelo" verborgen te zitten. Een afwisselend en amusant geheel, dat met zijn „Stamboekband", „Opa" en „Griet Hein" de jury danig in moeilijkheden bracht. Na een „rondwandeling" door Boskoop, die ge maakt werd aan de hand van de heer Hage en waarin men o.a. zag, dat het voor 1000 zelfstandigen moge lijk is om op 1000 ha een goede boterham te verdie nen, werd de zaal toegezongen door Kees Boogert uit Hilversum. Kees Booeert vertegenwoordigde de „Hol landen" met eigen liedjes. Als laatste voor de middagpauze trad op de afde ling Goutum met het kabaret „Lange Tenene". Met liedjes over „Pastoor", Kommune" en „Lazarus" wist men van deze „tenentrapperij" toch een plezierig ge heel te maken, want na afloop werd bekend, dat de publiekprijs was toegekend aan de afdeling Goutum. In het tweede deel van het programm zag men een „Avondje T.V." van de afdeling Enschede, de „Imita tor" van afdeling Hedel. Afdeling Hedel kwam boven dien met een schetsje „De Loodgieter" dat af en toe danig op de lachspieren werkte. Afdeling Mijdrecht-Wilnis speelde een bewegings spel „De Droomkoning". De beste waardering voor deze afdeling was misschien, dat de zaal doodstil zat te luisteren, geheel in beslag genomen door het spel van „De Droomkoning". Als laatste kondigde Piet Winkelaar, secretaris-vor mingsleider van de „Hollanden" afdeling Kropswolde aan. Het „Snertkabaret" bevatte een lekkere kluif, waaraan de jury zich te goed deed en waar ook de zaal bijna een „Erwtensoepfrustatie" aan over hield. |JE jury trok zich terug. De spanning steeg. De vleugel deed verwoede pogingen de meute aan het zingen te krijgen. Voorspellingen werden gedaan. Voorspellingen werden tegengesproken. De jury kwam terug. De heer Van Geffen gaf namens de jury een toe lichting op hetgeen door de PJ.G.N.-afdelingen ge bracht was. Een toelichting die zeer opbouwend was. Toen de heer Van Geffen tenslotte bekend maakte dat de afdeling Kropswolde uit Groningen als num mer één geëindigd was, was duidelijk waar te nemen, dat ook Groningers emoties hebben, die krachtig kun nen ontladen. De heer Van Geffen merkte in zijn nabeschouwing op, dat het op dagen als die in Boskoop, belangrijk is, dat afdelingen iets doen, waar hun kritische hou ding uit blijkt. Een opmerking die trouwens geldt voor het hele Plattelands Jongeren Werk. B. BELTMAN. Ons nieuwe VIGNET Ons nieuwe RUBIEKHOOFD uit het brein van J. Timmers, lid van de afdeling Fijnaart. GELOVENIN WAT? Een discussie-avond op 17 april a.s. in „De Halle" te Axel van de afdeling Axel/Zaamslag over onder werpen als: Gelovenin wat? Scheppingevolutie? Bijbelprodukt uit een fantasierijk brein? Aan de hand van deze onderwerpen proberen we tot een gesprek te komen met domina De Neeling. De discussies vinden plaats onder leiding van de prov. vormingsleider. Aanvang: 20.00 uur. 9 DAGEN TIROL VAN 3 JULI t/m 11 JULI 1970 Voor een gering bedrag, 300,een enorme ont spanning in de vorm van: excursies, bergbeklimming, bijwonen van de Passiespelen, Tiroleravonden, Oogst feesten, bezoeken aan indrukwekkende steden, als Innsbruck, Heidelberg, Garmisch-Partenkirchen, enz., enz. De geweldige sfeer tijdens deze reizen, is U allen ongetwijfeld bekend. Een reden temeer om niet te aarzelen met uw opgave voor deze reis. Zorg dat uw naam vóór 24 april a.s. bekend is bij de heer S. Maljaars, Houtenburgseweg 1, Zoutelande (01186288). Denk bij uw opgave aan het tegelijker tijd overmaken van een bedrag van 25,op reke ning bij de Raiffeisenbank Domburg, met vermelding „reis Oostenrijk". Een opgaveformulier vindt U in de jongerenrubriek van de vorige week. Clazien noteert U echter ook na telefonische opgave 2e KROKODILLERIT Doe mee aan de tweede „Krokodillerit", georgani seerd in samenwerking met K.P.J. en C.P.J., op 25 april a.s. Start: café „Benelux" (bij de spoorlijn) te Axel. Inschrijving aan de start vanaf 13.00 uur. Voorin schrijving telefonisch bij de heer K. van Hoeve (01153 381). Het reglement wordt U per post toegezonden. De eerste deelnemer start om 14.01 uur. Inschrijf geld leden 6,niet-leden f 7,50. 's Avonds een groot bal in de „Koning van Engeland" te Hulst, met muzikale medewerking van „The Concords". Aanvang: 20.00 uur. Entree: leden 3,niet-leden 3,50. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN PER HEINEKEN- EXPRES NAAR DE SPORTDAG Ook dit jaar zal voor alle deelnemers en supporters weer de mogelijkheid bestaan om per bus naar de sportdag te reizen. Om alles zo goed mogelijk te kun nen laten verlopen kan men voor opgave en inlichtin gen tot 20 mei terecht bij: T. Tollenaar, Koudepolder D 47, Hoek en A. J. Scheele, Linieweg 1, Axel. BLOESEMRIT 1970 Reserveer de negende mei a.s. voor een deelname aan de traditionele „Bloesemrit". Experts hebben de rit uitgezet en gecontroleerd, waardoor mogelijke fouten tot een minimum beperkt zijn. U krijgt inspan ning en ontspanning, plus een prachtig brok Zeeuws landschap. Aan U, of U winnaar wordt van één van de vele en waardevolle prijzen. Volgende week brengen wij U nadere gegevens. WEEKEND „ZILVEREN SCHOR" VAN 2 t/m 3 MEI a.s. Uit de discussies, tijdens het laatstgehouden leden weekend op het „Zilveren Schor", kwamen een aan tal interessante conclusies naar voren, die voor de toekomst van ons plattelandsjongerenwerk van het grootste belang kunnen zijn. Jammer genoeg waren lang niet alle afdelingen op dit weekend vertegen woordigd, waardoor de resultaten van de discussies geen juist beeld geven van totale PJ.Z. Dit gemis hopen we met het organiseren van het komende weekend op te vangen. De ter discussie ge stelde onderwerpen zijn dermate belangrijk voor ons hele wel en wee in de toekomst, dat iedere afdeling zonder meer vertegenwoordigd dient te zijn. Daar naast dienen alle afdelingen de conclusie voort komende uit de discussies tijdens het ledenweekend op het „Zilveren Schor" van 30 januari tot en met 1 februari j.l. uitvoerig in hun afdeling ter sprake te brengen. Denk en werk mee aan een goede toe komst voor het plattelandsjongerenwerk

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1970 | | pagina 30