Last van kiemende zaad onkruiden in zaai- en plantuien? De BASF heeft een nieuwe oplossing voor Uw probleem: BASF 17 VASTSTELLING VERORDENINGEN LANDBOUWSCHAP Het bestuur van het Landbouwschap heeft in zijn openbare bestuursvergadering van 1 april 1970 vast gesteld de Algemene heffingsverordening 1970, de Heffingsverordening bestrijding aardappelmoeheid 1970 en de verordening tot wijziging van de Heffings verordening bestrijding pluimveeziekten 1963. BESTEMMINGSPLANNEN Vught. Vanaf 6 april liggen een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Loonsebaan-oost 1968" en het door G.S. goedgekeurde bestemmings plan „Loonsebaan-oost en west". Goedkeuring is ont houden aan enkele bepalingen van de voorschriften. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeen teraad als tot G.S. hebben gewend, kunnen binnen genoemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Ge lijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bezwa ren heeft tegen genoemde onthouding van goedkeu- ring door G.S. Vlissingen. Vanaf 6 april ligt een maand ter inzage het door G.S., met uitzondering van een artikel van de voorschriften, goedgekeurde bestemmingsplan „Vlissingen-Oost". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben ge wend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen genoemde onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen binnen genoemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Tilburg. Vanaf 7 april ligt een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Industrieterrein- West", welk betrekking heeft op 200 ha grond ge legen ten westen van „Het wandelbos". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben ge wend, kunnen binnen genoemde termijn bezwaren indienen bij G.S. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bezwaren heeft tegen wijzigingen in het ontwerp aangebracht. Cadzand. Vanaf 6 april ligt een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan Badhuisweg. Geduren de deze termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren indienen. Terheijden. Vanaf 3 april ligt een maand ter inzage het door G.S., met uitzondering van enkele bepalin gen c.q. gedeelten van de voorschriften, goedgekeurde bestemmingsplan „De Zegge I". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen genoemde onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen binnen genoemde termijn beroep instel len bij de Kroon. Wissenkerke. Met ingang van 6 april ligt een maand ter inzage het door G.S., met uitzondering van enkele gedeelten van de artikelen, goedgekeurde bestem mingsplan „Kampeerterrein Roompot II". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, kunnen binnen genoemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Gelijke be voegdheid komt toe aan een ieder die bezwaren heeft tegen genoemde onthouding van goedkeuring door G.S. CEBECO EN DE AGRARISCHE AFZET Kok-Ede N.V. samen met CEBECO-distributie- centrum. CEBECO te Rotterdam en Kok-Ede N.V. te Ede hebben besloten tot het aangaan van een nauwe samenwerking. Kok-Ede N.V. is een snel groeiend distributiecentrum voor grootverbruikers. Het leveringsprogramma van de onderneming om vat een nagenoeg compleet assortiment voedings middelen en reinigingsartikelen, terwijl ook met de verkoop van andere non-foods een begin is ge maakt. Daarnaast heeft Kok-Ede N.V., een produk. tiebedrijf van vlapoeders voor de zuivelindustrie en van o.a. puddingpoeders voor grootverbruikers. De afgelopen jaren heeft Kok-Ede N.V. een expan sief beleid gevoerd, gericht op vergroting van haar marktaandeel en op verbreding van de eigen pro- duktie. Mede met het oog op voorgenomen verdere uitbreidingen, waarvoor 10 ha industrieterrein te Ede is gereserveerd, werd voor aansluiting bij de CEBECO-groep gekozen. Deze aansluiting komt hierop neer, dat CEBECO het gehele geplaatste aandelenkapitaal van Kok- Ede N.V. zal overnemen. Zoals bekend, behoort tot de doelstellingen van CEBECO mede het bevorde ren van de afzet van agrarische produkten. E'en dis tributiecentrum als dat van Kok-Ede N.V. zal hier bij van betekenis zijn. De bundeling van markt potentieel en -ervaring zal de armslag van beide ondernemingen vergroten. Het bedrijf van Kok- Ede N.V. zal normaal worden voortgezet. NIEUWE FRI-K1 PLULWVEEINDUSTRIE IN OOSTERWOLDE Pluimveeslachterij „Wezep" N.V., waarvan Ce- beco Rotterdam en A.B.T.B. Arnhem de beide aan deelhouders zijn, hebben besloten in Oosterwolde (Fr.) een vierde vestiging te stichten. Naast de ves tigingen te Wezep (waar ca. 60 ton kuikens per dag worden geslacht), Twello (gespecialiseerd in het slachten en verwerken van kalkoenen en oude leg kippen 30.000 kg p/dag) en Oostzaan (voor de produktie en afzet van vers gevogelte) gaat men nu in het noorden van ons land zich specialiseren op de produktie van verwerkte produkten van pluimveevlees al dan niet in diepgevroren vorm. Het totale investeringsbedrag zal ca. 6 miljoen bedragen. De stichting van dit nieuwe bedrijf voor verder verwerkte produkten van pluimveevlees is noodzakelijk geworden, omdat de bestaande 3 slachteryen niet meer aan de vraag kunnen voldoen. Indien zowel de opbouw van dit nieuwe produktie- bedrijf in Oosterwolde, als de afzet zich in de komende jaren bevredigend ontwikkelt, is voorzien in een 3e fase, waarin het bedrijf geleidelijk verder wordt uitgebreid, o.a. met een slachterij, tot een totale investering van ongeveer 15.000.000,en een totale personeelsbezetting van 400 a 500 per sonen. Men is van mening dat op deze wijze aan de gehele Nederlandse slacht-pluimveeproduktie een meer gezonde basis wordt gegeven, omdat door een te eenzijdige oriëntatie van de Nederlandse slacht- pluimvee-industrie op het diepvrieskuiken, het na delige cyclische produktie- en prijsvormingspatroon wordt versterkt. De door „Wezep" N.V. nagestreef de ontwikkeling biedt een reële bijdrage tot een vergroting van de valorisatiemogelijkheden van de Butisan Dit NIEUWE vloeibare onkruidbestrijdings middel is geschikt voor gebruik In zaaiulen, zilveruien, pickles en eerstejaars plantuien, tweedejaars plantuien, geplante sjalotten en proefsgewijs in geplante bloemkool. DOSERING: 6Va Itr. per ha. ®Gedeponeerd handelsmerk van de BASF N.V. Color-Chemle, Afdeling Landbouw, Postbus 1019, Arnhem - tel. (085) 450691 Nederlandse agrarische produktie. De jaaromzet van de huidige drie bedrijven bedraagt nu reeds 75 miljoen of wel 25 milj. kg! Over het algemeen staan we zelden te juichen als we kiespijn hebben! Maar dit keer vonden we het toch niet zo erg, want het was een mooie gelegenheid om even op en neer naar Nairobi te gaan om daar de tandarts te be zoeken. Je zit er wel even mee, want de dichtstbijzijnde tandarts woont in Mombasa en dat is nog altijd drie hon derd en veertig kilometer enkele reis van Galole ver wijderd. De ware reden evenwel dat we blij waren even naar Nairobi te kunnen was de vlucht uit de onmense lijke hitte hier. Dagelijks stijgt de temperatuur tot boven de veertig graden. Dat is wel eens aardig voor een keer, maar als je het iedere dag overkomt krijg je er danig de pest over in. Nog geen schijn van regen te bespeuren. Een aardig luchtje met wat wolken, geen zuchtje wind, het zand zo heet dat je er een ei met gemak op zou kun nen bakken. Maar dan Nairobi, een lustoord voor wei nig verwende schepsels als wij zijn. Maximum tempera tuur overdag zeven en twintig en 's nachts niet meer dan veertien Dan lig je weer onder een paar dekens, en als je toevallig wakker wordt kun je jezelf nog eens lekker omdraaien en behaaglijk wegkruipen onder dat dek. En verder is het verschil ook enorm. Van een plaats waar de tijd nog zowat stil staat naar een stad die modern en dynamiek is. Het toerisme wordt met een krachtige hand omhoog geholpen, daarvan getuige de imense nieuwe hotels in aanbouw of reeds afgebouwd. Van het nieuwe Inter Continental hotel kom je al onder de indruk, maar van het pas geopende Hilton hotel sla je steil ach terover. Vlak ernaast verrijst alweer een nieuw hotel, ze zijn nu al bezig aan de dertiende verdieping, en ze weten nog van geen ophouden. Kenya's rijkdom gaat niet liggen ?n de landbouw, en waarschijnlijk nog minder in de in dustrie, maar veeleer In het toerisme. Als je bij het Nieuw Stanley hotel een hapje gaat eten lijkt het alsof je ergens in Amerika of Europa bent. Kersverse toeristen in een safarieuitrusting komen af en aan. Er zijn er maar weini gen meer die nog echt op een schietsafarie komen. De meesten zijn gelukkig gewapend met verschrikkelijk dure kamera's. Kenya een ontwikkelingsland,je zou het in Nairobi niet zeggen. Daar staan we iedere keer weer verbaasd van. Toch zeker als het net als nu tien maan den geleden is dat je voor het laatst in een moderne stad bent geweest. Tijdens het spitsuur kan het wel een uur duren eer je door Uhuru highway en Kenyatta Aveneu heen bent. AA AAR zoals al dit soort steden hebben ze ook een 'V* andere kant, waar je gewoonlijk niet komt. De blikken buurten, waar duizenden mensen in onvoorstel bare armoede wonen. Voi goede hoop zijn ze naar die stad getrokken, op zoek naar werk. Maar er is lang niet genoeg werk voor iedereen. Maar terug gaan naar het land zoals president Kenyatta zo graag zou willen doen ze ook niet. Tot er forse maatregelen worden genomen. Zoals laatst toen de gemeente ineens een dikke vijf honderd families dakloos maakte door hun krotten in brand te steken. Ofschoon ze nerhaaldelijk waren ge waarschuwd, kwam het voor velen toch nog als een verrassing, met dien verstande dat ze niet eens meer de tijd werd gelaten om hun schamele bezittingen te redden. Voor de rest leven hier alle rassen in vrede en vriend schap door elkaar. Zo heeft de oude president het ook gewild, en het gaat wonderlijk goed. Men moet zich niet laten misleiden door de vele Aziaten die nu het land uitmoeten. Dat hebben ze aan zichzelf te wijten. Ze hadden destijds een Brits paspoort, ze hebben het kun nen inruilen voor een Kenyaans. Maar een grote groep had het nog nj.et zo erg begrepen op de toekomst van Kenya. Nu moeten ze er uit en ze kunnen ook geen paspoort meer krijgen. Engeland wil ze niet hebben. India staat evenmin op hen te wachten. Hun wantrouwen in de republiek wordt zwaar gestraft ONDANKS het feit dat we het gevoel hadden dat de tandarts ons levend vilde hebben we van de andere uren danig genoten. Het is een weldaad om over Nairobi's fruitmarkt te dwalen. Een keur van verse groenten en fruit ligt er daar uitgestald en iedere dag weer hebben we het ons laten smaken. De kinderen wa ren niet bij de speelgoedwinkels weg te slaan. Ze wil den alles wel hebben, en het valt niet altijd mee hen duidelijk te maken dat al dat mooie spul bergen geld kost en derhalve niet gekocht kan worden. In het New Stanley hotel kregen we ruzie met een opgedirkte Engelse dame. Ze was pas naar de kapper geweest, de dampen sloegen er nog af. Kristian goot een heel zakje suiker leeg in het mens heur haar. Ze ontplofte bijna. Als we in zo'n stad zijn kijken we altijd met nog meer bewon dering naar Corry dan anders. Je moet als vrouw uit het goede hout gesneden zijn wil je het vol houden in Galole. Want wanneer je sommige dames in Nairobi zietl Ze vlinderen van de ene winkel naar de andere, van het ene feestje naar het andere. Ze rijden een klein autootje. Ze doen zich tegoed aan al de heerlijkheden van een grote stad. EN stel daar dan Corry tegenover. Ze komt zelden L de deur uit. Ze krijgt zelden bezoek, ze is In bijna drie jaar nooit meer naar de kapper geweest. Ze heeft in al die tijd geen enkel jurkje meer gekocht. Niet dat ze niks nieuws meer heeft, maar ze maakt het zelf, handwerk, en een goedkoop lapje. Ik ben haar kapper, en zij is de mijne. In Galole valt dat helemaal niet zo op, maar wanneer je in Nairobi bent des te meer. Ik heb ze uit pure dankbaarheid een knots van een flea parfum gegeven. Van de prijs kreeg ik het even be nauwd, maar niet lang toen ik zag hoe blij ze er mee was. Maar het uitje is weer voorbij. Vrijdag vlogen we terug, in een politievliegtuigje. Anderhalf uur vliegen, terug naar Galole. Langzaam veranderde het landschap onder ons, eerst was het nog groen, allengs werd het droger. Tot we ten slotte boven de hordroge steppe vlogen. Geen sprietje groen meer te bespeuren. Toen we in Galole neerstreken drukte de hitte zwaar, maar toch waren we weer even bekomen. Het leek op een reis door de tijd. Orma vrouwen liepen met de koeien- melk op hun hoofd naar het dorp. Ze kwetterden en giechelden als altijd. Ze hadden geen weet van de an dere tijd, en wat niet weet wat niet deert Hoe lang nog,7 SCHRIJFKOUTER,

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1970 | | pagina 17