MECHANISATIENIEUWS NIEUW TYPE ALUS CHALMERS HOGEDRUKPERS Hoegen Dijkhof Handelmij. N.V. te Doetinchem Ss Heer Arendskerke deelt ons mede dat voor het seizoen 1970 Allis Chalmers een nieuw type hoge- drukpers heeft ontwikkeld, type 505 T. In deze machine zijn een aantal ervaringen en verbeteringen verwerkt, waarmee aan de hoge eisen die de moderne landbouwer stelt ruimschoots wordt voldaan. De 505 T heeft vele beveiligingen waardoor breuk ftn beschadigingen worden voorkomen. Zo is de opraper (Pick-Up) door een slipkoppeling en het aanvoermechanisme door een slipkoppeling met vrij loop en een breekpen beveiligd. De naaldbe scherming is drievoudig doordat de zware buis- eonstructie beschadiging verhindert door stenen of grond. Tevens voorkomt een blokkeerpal dat de hogedrukperskop zijn slag afmaakt wanneer de naalden ontregeld zijn. Een breekpen beschermt de naald, terwijl de beide knoopapparaten afzonderlijk tegen beschadiging zijn beveiligd door middel van breekbouten. Het nieuwe „superflow" toevoersysteem transpor teert het gewas naar de perskamer. Daardoor is de 505 T in staat tot 15 ton per uur te verwerken. 4 vor ken met dubbele tanden dragen er zorg voor dat het perskanaal continue en gelijkmatig wordt ge vuld. De nieuwe hogedrukpersknop werkt met 90 slagen per minuut. De perskop loopt op 7 gehard stalen rollen met stofdichte lagers. De balenlengte is regelbaar van 50 tot 115 cm, terwijl het gewicht van de balen is in te stellen tot 36 kg. De balen welke de 505 T levert, zijn gegroefd. Deze groef biedt enkele opvallende voordelen: Zo als dat de doorluchting i'n stapels wordt bevorderd, het afglijden van het touw wordt voorkomen en een besparing van 20 cm touw op elke baal wórdt verkregen. Het vaste snijmes is omkeerbaar, hetgeen een dubbele levensduur betekent. Bovendien is het in een hoek t.o.v. het perskopmes geplaatst waardoor een scherpe snede is gegarandeerd. Door het gebruik van een korte telescopische aan drijfas is de werkhoek 70°. Hierdoor wordt de draai- cirkel aanmerkelijk verkort, hetgeen vooral bij het manoeuvreren bij bochtige zwaden een voordeel is. Bekaert Nederland n.v. te Den Haag, een be kende naam in velerlei soorten afrasteringsgaas, heeft aan het verkoopprogramma een nieuw pro- dukt toegevoegd, het zgn. Casanet gepuntlastgaas. De toepassingsmogelijkheden voor dit soort gaas dat in vele maasgrootten, breedten en draaddikten, al dan niet verzinkt, geplastificeerd bijv. in groen en turkoois verkrijgbaar is, zijn bijzonder groot. Om er enkele van te noemen: bevestigingsmiddel isolatiemateriaal, bodemroosters, bouwelementen kippenbatterijen, silobouw drooginstallaties, op slagvoeders, boombescherming, oeverbescherming enz. Tevens introduceert Bekaert het Vallourec palen systeem waarmee op eenvoudige en doeltreffende wijze een afrastering die geheel aan de eisen vol doet, geplaatst kan worden. Hoek- en tussenpalen van verschillende lengten en diameter, schuine steunpalen, hechtringen, verankeringsplaat, draad spanners, bind- en spandraden zijn verkrijgbaar. Zelfs een handheiblok met bijbehorende slagkop kan besteld worden. Paaldoppen aan te brengen na het inslaan van de paal in de grond, voorkomt dat water in de palen blijft staan waardoor de levens duur belangrijk wordt verlengd. BEKAERTS AFRASTERINGSGAAS EN NIEUW PALENSYSTEEM GUSTIN „SUPER" TROMMELSCHUDDER De bekende Franse Gustin fabriek heeft de Gus- tin trommelschudder door Boeke Huidekopefc N.V. te Haarlem in de handel gebracht verder ge» perfektioneerd en de bestaande serie uitgebreid, Naast de reeds jaren bekende Gustin trommelschud der Standaard 235, opraapbreedte 2.35 m, worden thans twee nieuwe typen Gustin trommelschudder» op de Nederlandse markt gebracht, resp. Gustin Super 235, opraapbreedte 2.35 m en Gustin Super 250, opraapbreedte 2.50 m. Deze „Super" typen hebben extra's nJL: Ver plaatsbare wielen, waardoor meerdere machine breedtes gras of hooi bij elkaar gebracht kunnen worden, hetgeen grote werkbesparing geeft voor de opraapwagen of pers, en een regelbare hoogte verstelling d.m.v. draadspindel, waardoor elke ge wenste diepte-instelling direkt vanaf de tractor in gesteld kan worden. Als extra kan voor de Gustin Super 250 een lengte-transportinrichting meegeleverd worden. De Gustin serie onderscheidt zich o.m. door hoge kap- konstruktie waarbij de kap geheel gegalvaniseerd ia en een omkeerinrichting die als extra attachment voor alle typen Gustin's meegeleverd kan worden# zodat men zowel „overtop" als „onderdoor" kan schudden. STEKETEE BALENLADER Techn. Handelsonderneming E. Degenhart Drenth te Stadskanaal brengt een goedkope en handige opraper voor hooi- en strobalen op de markt met een grote capaciteit en van een lichte maar degelijke constructie. De fabricage is van Steketee te Driewegen, een bekende naam! De capaciteit van deze Steketee balenlader ligt tussen de 250 a 300 balen per uur; het gewicht bedraagt slechts 160 kg. Deze balenlader is zelf aandrijvend, en geeft door zijn opstelling naast de trekker de chauffeur een bijzonder goed zicht op zijn werk. Zeer wendbaar. Met goede bodemaanpassing is ook over de weg het transporteren ervan geen probleem. De duwboom is dan bruikbaar als trekboom. Zowel in Nederland als in Engeland, Frankrijk en België is het toe gepaste eenvoudige systeem, dat een opvoerhoogte van 2.40 mogelijk maakt, door patenten beschermd. De prijs ligt rond de 1370,incl. BTW.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1970 | | pagina 9