Premie ziektekostenverzekering weer omhoog! 4 VERZEKERINGSZAKEN vergaderingen en bij individuele gesprek- ken hebben wij wel eens opgemerkt, dat de verpleegprijzen en bijkomende kosten in de zie kenhuizen, alsmede de honoraria van specialisten als het ware met de dag stijgen. Uiteraard is dit een wat sterke uitdrukking. Het gaat echter wel snel n.l. in de orde van grootte van 20 per jaar. Daar komt bij, dat voor de zgn. klaspatiënten de kostenstijging veelal nog hoger is. Onze lezers zul len zich kunnen voorstellen, dat deze ontwikkeling nare consequenties met zich brengt voor de ziekte kostenverzekeraars. Immers zij verzekeren de ge zinnen op kostprijsbasis, d.w.z. dat betaald moet worden, datgene wat het ziekenhuis, de specialist, de huisarts etc. in rekening brengt. De ziekte-kostenverzekeraars hebben totaal geen of in ieder geval bijzonder weinig Invloed op deze toch wel zeer ongezonde ontwikkeling. Zelfs de Minister van Economische Zaken schijnt er weinig of niets aan te kunnen doen. Of u 3e klas of 2e klas wordt geopereerd brengt geen verschil van honderden guldens op de rekening. Nogmaals de ziektekostenverzekeraar kan weinig anders doen, wil zij het kostprijsprincipe handhaven, dan van tijd tot tijd de premietarieven verhogen. De grote vraag is of dit maar door kan gaan! Nationalisering, waar wel om geroepen wordt, heeft uiteraard geen enkele zin, als er niets gedaan wordt aan de zo snel stij gende verpleegprijzen in de ziekenhuizen en hono raria specialisten etc. VER. VOOR Z1EKENHU1SVERPLEG1NG „ZUID EN NOORD" |y|ET deze vereniging, verder te noemen Z.H.V., heeft de ZLM een kollektief kontrakt gesloten. De Z.H.V. werkt, wij stellen dit hier zeer nadrukkelijk, tegen een bijzonder laag onkostenpercentage. Dit betekent, dat ruim 90 van de premie beschikbaar is voor dekking van verpleegkosten, honoraria specia listen etc. Dit treft men nergens in den lande aan! Niettemin kan de ZJLV. ook niet tegen deze kost prijsstijgingen opboksen, althans niet zonder premie verhoging. Moest het bestuur van de Z.H.V. noodgedwongen een vrij drastische premieverhoging doorvoeren per 1 juli 1969; opnieuw heeft datzelfde bestuur moeten besluiten om per 1 april 1970 wederom de premieta rieven 3e en 2e klas plus pol.kliniek met rond 20 te verhogen. Wij hebben kennis kunnen nemen van de voorlopige uitkomsten over 1969 en moeten toegeven dat het bestuur van de Z.H.V. geen andere keus heeft TARIEVEN PER 1 APRIL 1970 yOOR de goede orde laten wij hieronder de nieu we jaarpremies volgen, waarbij1 wij de oude tarieven tussen haakjes geplaatst hebben. Verzekeringen Kostprijs A 3e klas ziekenhuis Kostprijs B 2e klas Ziekenhuis Kostprijs Poliklinisch (specialistenhulp) Kostprijs C (bijverz. 2e klas v. ziekenfondsleden) Huisartsen en geneesmiddelen (80 vergoeding) Tandarts (beperkte dekking) Bij bestudering van bovenstaande tarieven ziet U, dat deze rond 20 zijn gestegen. Niettemin zult u te vens ontdekken, indien u zelf elders verzekerd bent, dat genoemde tarieven zeer gunstig afsteken. Het grote premieverschil met andere ziektekostenverzekeraars blijft dus bestaan of wordt groter. Als zulks op dit moment niet het geval is moet u maar goed de post in de gaten houden. OPGELET yOOR onze ZLM-leden en begunstigers, die via onze kollektieve bij de Z.H.V. verzekerd zijn zij opgemerkt, dat voor genoemde premieverhoging per 1 april a.s. geen aanvullend notaatje zal worden toegezonden. De jaarpremie vervalt n.l. per 1 juli a.s. en het ligt in de bedoeling dan tegelijkertijd de premiever hoging over het kwartaal april/juni in rekening te brengen. U moet de premieverhoging over het 2e kwartaal 1970 dus wel betalen maar het wordt niet via een ekstra nota in rekening gebracht. Wij dachten, dat zulks voor u en ook voor ons gemakkelijker was. WIJZIGING VERZEKERINGSVOORWAARDEN Tegelijkertijd met deze premieverhoging is ook een verbetering aangebracht in de uitkering bij opname voor psychiatrie. In artikel 1 lid 3 van het verzekeringsreglement, waarvan u de belangrijkste bepalingen in uw bezit hebt (blauw exemplaar) is ten aanzien van de kost prijs A-3e klas en de kostprijs B-2e klas A bepaald dat bij opname voor psychiatrie gedurende ten hoog ste 365 verpleegdagen per ziektegeval worden uitge keerd. Van het Ministerie van Sociale Zaken en Volks gezondheid is er bij de ziektekostenverzekeraars op aangedrongen deze bepaling te wijzigen, opdat voor komen wordt, dat een verzekerde, die met tussen pozen wordt opgenomen, na afloop van tijd het aan tal van 365 dagen heeft verbruikt, geen recht op uit kering tengevolge van Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten zou krijgen. In genoemde Wet is namelijk bepaald, dat verple ging en behandeling alleen voor rekening van de A.W.B.Z. komt als men een jaar lang onafgebroken 16 jaar en ouder 177,— 339, f 72,— 168,— 102,— 30,— 144,-) 276,—) 60,- 120,-) 90,-) 24,-) tot 16 jaar max. 2 betalende ƒ120,- (ƒ102,—) 3e klas tarief 48,- 39.-) 66,- 60,-) 30,- 24,-) in een ziekenhuis was opgenomen. Korte onderbre kingen van ten hoogste 30 dagen worden niet als onderbreking aangemerkt. Het bestuur van de Z.H.V. heeft aan het verzoek van genoemd Ministerie gevolg gegeven, waardoor artikel 1 lid 3 vanaf 1 januari 1970 als volgt luidt: „Uitkering voor opneming wegens geestesziekten worden gedaan voorzover het betreft observatie en/of behandeling in een erkend ziekenhuis en voorzover er een redelijke kans op een volledig herstel of een belangrijke verbetering aanwezig is. Een tweede of een eerste klas verzekerde, die tijdens dé verzeke- ringsduur bij1 de verzekeraar voor opneming wegens geestesziekten gedurende 365 dagen uitkering heeft ontvangen, heeft voor verdere opneming wegens gees tesziekten aanspraak op uitkering op basis van de laagste klasse, voorzover uit anderen hoofde geen aanspraak op uitkering bestaat". TOCH HET VOORDELIGST Het is met bloedend hart dat wij u bovenstaande premieverhoging aankondigen. Wij horen u al zeggen „weer een verhoging"! Het is aan de andere kant bit tere noodzaak. Toch blijven wij vol enthousiasme propaganda ma ken voor aansluiting bij de Z.H.V. via onze koliek tieve verzekering in de wetenschap, dat u er goed verzekerd bent en bovendien het goedkoopst. Het blijft dus uw grote belang zich bij de Z.H.V. te verzekeren. Zo gezien is het voor ons gemakkelijk propaganda maken. Wilt u er meer van weten, U kent ons adres en telefoonnummer 011005010. de L. BESTEMMINGSPLANNEN Vlijmen. Vanaf 16 maart ligt een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Industrieterrein Nieuwkuijk". Schriftelijke bezwaren hiertegen kunnen bninen genoemde termijn worden ingediend bij de gemeenteraad. Philippine. Vanaf 16 maart ligt een maand ter in zage het ontwerp-bestemmingsplan Philippine Noord II. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren indienen tegen dit ont werp. Wouw. Vanaf 16 maart ligt een maand ter inzage het bestemmingsplan Martel. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kun nen gedurende deze termijn bij G.S. bezwaren indie nen. Reimerswaal. Vanaf 16 maart ligt ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „De Werfkampen" in Ril land. Gedurende deze termijn kan een ieder bij de gemeenteraad schriftelijk bezwaren indienen. SUIKER UNIE NEEMT GROENVOEDERDROGERIJEN OVER Het bestuur van de Suiker Unie heeft besloten per 1 april a.s. de Coöperatieve Groenvoederdrogerij Zeeuws-Vlaanderen te Sluiskil over te nemen. De algemene ledenvergadering van de groenvoeder drogerij heeft besloten per die datum de coöperatie te Sluiskil te ontbinden. Het is de bedoeling van Suiker Unie het bedrijf als zelfstandige dochteronderneming voort te zetten en als drogerij voor suikerbietenpulp en groenvoedergewassen. Het personeel za! in dienst blijven van de onderneming. Valkenisse. Vanaf 13 maart ligt ter inzage het be sluit tot voorbereiding van het bestemmingsplan „Vabenabos". Fijnaart en Heijningen. Vanaf 16 maart ligt een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Dintelmond II". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. BELASTBARE WAARDE VAKANTIEBONNEN De werkgevers, die losse werknemers in dienst hebben, dan wel nemen worden nogmaals op het na volgende attent gemaakt. Ingaande 1 januari 1970 is het deel van de waarde van de naast het loon te verstrekken vakantiebon, dat voor de loonbelasting en de sociale verzekering be lastbaar is, verhoogd van 50 tot 60 Bij het berekenen van het uit te betalen loon aan losse werknemers (waarbij de werkgever bijvoorbeeld gebruik kan maken van bij de Agrarische Sociale Fondsen verkrijgbare loonberekeningsformuliertjes) moet met deze wijziging rekening gehouden worden. Tevens willen wij er op wijzen, dat de „kop" van kolom 4 van de door het A.S.F. verstrekte individuele loonstaat A-staat"), die luidt: „Geldswaarde emolu menten en Vi vakantiebon", gelezen moet worden „Geldswaarde emolumenten en 60 der vakantiebon- waarde".

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1970 | | pagina 4