Culturele show '70 V» Jongerenaktiviteiten Leefmilieu en onze toekomst 20 Een programma vol humor, ironie, sfeer en gezelligheid. Een lach, een traankomt u zelf kijken en genieten op ZATERDAG 21 FEBRUARI a.s. in de schouwburg „DE KRING" te ROOSENDAAL. PROGRAMMA 14.00 uur: Openingsrede door de P.J.Z.-voorzitter. 14.3015.30 uur: Optreden van de afdelingen: Axel Fijnaart PAUZE. Optreden van de afdelingen Deurne Schouwen-Duiveland Zevenbergen Optreden van het gerenommeerde studentenkabaret „IVO DE WIJS", winnaar van vele humorfestivals. 15.30—15.50 uur 15.5017.30 uur: 20.0022.30 uur Entreeprijs: PJ.Z.-leden ƒ2,50 (mits vertoon lidmaatschapskaart) niet-P.J.Z.-leden 5, STUDIEDAG DER 3 CJ.O.s BRABANT Een belangrijke dag voor de jonge agrariërs uit Midden- en West-Brabant en voor de leden van de afdeling Tholen. Deden van andere afdelingen zijn eveneens van harte welkom, al begint voor hen de afstand een rol te spelen. Wij verwachten de geïnteresseerde leden op maandag 23 februari in zaal BRUININKS te Bavel (bij Breda). Aanvang 10.00 uur. Het onderwerp van deze dag: „De vermogens- ontwikkeling van de toekomstige ondernemer in het licht van de toekomstige bedrijfsontwikke ling". Inleiders: Ir. J. A. H. Haenen, rijkslandbouwcon- sulent. Ir. M. J. M. Sohretlen, hfd. soc.-econ. voorl. N.C.B. De toegangsprijs bedraagt ƒ3,—. LANDBOUWONDERWIJS WAARHEEN 1 Dit thema kozen de 3 Landelijke C.J.O.'s als onderwerp voor hun studiedag op donderdag 19 maart 1970 te Amersfoort. Aanvang 10.00 uur. Namens de P.J.Z. mogen een viertal leden aan deze landelijke studiedag deelnemen. De reiskos ten naar deze studiedag komen voor rekening van de provincie. Belangstellenden dienen zich vóór dinsdag 24 februari bij het P.J.Z.-sekretariaat op te geven. Een viertal sprekers leiden het gespreks thema in: „De beroepsopleiding in het kader van het algemeen voortgezet onderwijs" door A. Sterman, direkteur Teleac. „Heeft het landbouwonderwijs nog toe komst?" door drs. J. de Koning, sekretaris C.B.T.B. „Wat verwachten de jongeren van de be roepsopleiding?" door Loek Duyn. „Beroepskeuze en beroepsomschakeling" door ir. Kloosterma. „PLATTELANDSJONGEREN EN CREATIVITEIT'. - Bergen Een interessant en boeiend weekend voor hen die' aan toneel doen of geïnteresseerd zijn in nieu we vormen en mogelijkheden op het gebied van toneel. Het weekend in de Paasvakantie, dus bij zonder gunstig voor studerende leden. Je zult er geen spijt van hebben. Draag je je afdelingstoneel een warm hart toe en ben je niet tevreden met het voort, blijven dobberen op hetzelfde stramien, dan ligt hier een mogelijkheid om nieuwe ideëen en technieken te ontdekken. De cursus vindt plaats van 31 maart tot en met 2 april 1970 op de volkshogeschool „Bergen" te Bergen (N.-H.). Reiskosten en cursuskosten komen b"na geheel ten laste van de organisatie. Opgave zo spoedig mogelijk aan het P.J.Z.-sekretariaat. gaan vertellen. Bij een bedrijfsovername zijn al leen feiten en gegevens van belang. Wij willen proberen de informatie zo volledig mogelijk te doen zijn. Aan jullie om de uitgestoken hand te grijpen. THE P.J.Z.-SHOW - Koudekerke De kring Walcheren organiseert op 28 februari a.s. haar P.J.Z.-show in hotel „Walcheren" te Koudekerke. De avond begint om 20.00 uur. - Als gasten zijn de gehele avond aanwezig de gerenommeerde band „The New Black and White" uit Goes. In de pauze treden voor U op „De Schor- reschoppers uit Arnemuiden. Een avond die U be slist niet mag missen! „OP DRIFT". - Renesse Met een grandiose klucht in twee bedrijven opent de afdeling Schouwen-Duiveland op 28 februari a.s. haar grote avond. De toneelvereni ging „Op Drift" uit Renesse garandeert goed spel. Zorg dat U om 20.00 uur aanwezi» bent. Vanaf deze plaats heten wij tevens ZLM'ers van harte welkom. Na afloop van het toneelstuk een geani meerd bal met medewerking van het bekende „Trio 67". „HET EENZAME HUIS". - IIoek/Terneuzen De afdeling Hoek/Terneuzen houdt op 20 febr. a.s. haar jaarlijkse ontspanningsavond in de „Meerpaal" te Philippine. Na de opening door de voorzitter wordt U onthaald op een keur van kabaret en toneel. Na afloop van deze program ma-onderdelen èen groots bal met medewerking van „Johny Contra", bekend van een optreden WISSELING P.J.G.N.-SECRETARIAAT DEN HAAG De vorige week namen de plattelandsjongeren afscheid van de heer W. T. Leegte, die vier jaar lang het secretariaat en penningmeesterschap van de Plattelands Jongeren Gemeenschap Nederland heeft behartigd. Tijdens een receptie te 's-Graven- hage werden door de vertegenwoordigers van de provinciale organisaties, de collega's van de pro vinciale jongerenorganisaties en de 3 C.J.O.'s vriendelijke woorden aan zijn adres gericht. Ook het K.N.L.C. als ouderenorganisatie, en als buur man in hetzelfde pand Prins Mauritsplein 23 te 's-Gravenhage, gaf daarbij blijk van belangstel ling. Ook langs deze weg willen wij de heer Leeg te alle goeds toewensen in zijn nieuwe werkkring bij het Ministerie van Landbouw en Visserij, waar hij werkzaam zal zijn op de Afdeling Gemeen schappelijke E.E.G. Handelspolitiek van de Direc tie Agrarische Handel en Nijverheid. Zijn werk bij de P.J.G.N. zal binnenkort wor den voortgezet door de zojuist benoemde Secre taris-Penningmeester de heer T. W. te Giffel te Zuid-Laren. De heer Te Giffel, afkomstig uit de Achterhoek, is momenteel werkzaam bij het In stituut voor Bodemvruchtbaarheid te Haren (Gr.). voor de Belgische T.V. De entréeprijs is vastge steld op 3,leden en donateurs hebben vrije toegang. ONTSPANNINGSAVOND IN DE „STADSWIJNKELDER" TE KORTGENE De afdeling Noord-Beveland nodigt een ieder, die behoefte heeft aan een sfeer en gezelligheid, uit voor haar ontspanningsavond. Deze intieme avond zal plaatsvinden op vrijdag 27 februari a.s. in de „Stadswijnkelder" te Kortgene. Aanvang 20.00 uur. De afdeling West Zeeuws-Vlaanderen verzorgt de opvoering van het toneelstuk „Drie meisjes gevraagd". Na afloop 'n groots bal m.m.v. „DE QUICK STARS". Hun kwaliteiten zijn U on getwijfeld nog bekend van vorige avonden. „MIJN ZUSTER EILEEN". - Steenbergen. De Stichting Kunstkring Steenbergen heeft voor 7 maart a.s. het toneelstuk „Mijn zuster Eileen" op haar programma staan. Het Amsteltoneel brengt de geschiedenis van twee zusters, die uit de provincie naar de grote stad verhuizen om een artistieke carrière op te bouwen. Dit heeft tot ge volg, dat ze in allerlei verwikkelingen verstrikt raken. REÜNIE WALCHEREN. - Aagtekerke Wil je meedenken en meehelpen aan de reali sering van de nieuwe zomerreis „Walcheren", zorg dan dat je aanwezig bent op de réunie in zaal „Kodde" te Aagtekerke op 20 februari a.s. De avond begint om 19.30 uur. JAARVERGADERING. - Zevenbergen Op vrijdag 6 maart a.s. houdt de afdeling Zeven bergen haar jaarvergadering in hotel „Tollenaars" te Zevenbergen. Aanvang 20.00 uur. Er zal een gevarieerd programma worden opgevoerd, ver zorgd door eigen leden. Bal na m.m.v. „The Gold Stars" uit Bergen op Zoom. BEDRIJFSOVERNAME Almkerk/Werkendam Hoe regel je dat wie betaalt dat wat is eigendom waard vragen, die bij een be drijfsovername opeens op je af stormen. De ge volgen zijn veelal onplezierig, wanneer de betrok kene totaal onvoorbereid moet kiezen en beslissen. Jongeren uit de omgeving van Alm- kerk/Werkendam e.o. hoeven in de t ekomst deze keus niet meer onvoorbereid te maken, wanneer ze het antwoordstrookje. onderaan d convocatie „Bedrijfsovername", volledig rngevuld retour- tieren aan het P.J.Z.-sekretariaat. Zor" dat de fa beltjeskrant tot de T.V. beperkt blijft en voorkom dat ze jou bij een bedrijfsovername fabeltjes IjE familie zit aan het ontbijt. Kleine Inge heeft -juist de derde hygiënisch verpakte boterham met kunstjam aan het mondstuk van haar leef- helmpje bevestigd. Frambozensmaak. Daar kan ze niet genoeg van krijgen. Frambozen moeten iets heerlijks geweest zijn. Opeens wijst oma naar het raam. Ze volgen haar vinger, maar zien buiten niets dan andere ramen. „Wat is er oma?" Oma spreekt zonder geluid. Typisch. Dat ze hardhorend is, hoeft toch geen reden te zijn waarom anderen haar niet zouden horen. Juist wil vader haar een tik op de helm geven, omdat haar luidsprekertje misschien loszit als Inge opspringt. „Een beest!" roept ze. „Een levend beest op de bloemen!" Nu zien ze het allemaal. Op de plastic bloemen van het balkonnetje zit een zwart beest, dat traag de vleugels open- en dichtklapt. „Een vlinder," roept vader. „Ik heb ze vroeger nog in het wild gezien. Ik dacht dat ze uitgestorven waren." „Toen ik een jaar of tien was, heb ik de laatste zien vliegen", zegt moeder. „Het was een witte." Oma dient zichzelf een klap op het hoofd toe, waardoor haar luidspreker weer werkt, ,,'s Zomers waren de tuinen, vol met vlinders," zegt ze. „In alle kleuren, behalve zwart." en zwarte heb ik nog nooit gezien." „Misschien zou deze ook wit zijn," zegt vader, als hij net als onze bloemen elke dag een sopje had gekregen." De vlinder heeft de vleugels opengevouwen en beweegt zich niet meer. Inge heeft de balkondeur geopend. Op hun tenen betreden ze het balkon, waarvan de ruimte berekend is op vier personen en een vlinder. Hun behoedzaamheid is overbodig. Er is geen gevaar, dat de vlinder weg zal vliegen. Een trilling van de vlinder is zijn laatste levensteken. Er dreigt echter nog een ander gevaar. Voordat iemand het kan verhinderen, heeft kleine Inge haar leefhelm afgerukt om het diertje met haar eigen adem nieuw leven in te blazen. Te laat voor de vlinder. En bijna te laat voor Inge. Door haar het zuurstofmasker, dat iedereen voor noodgeval len bij zich draagt, op het gezicht te drukken, redt vader haar het leven. Maar ze heeft buitenlucht binnengekregen en moet naar het ziekenhuis. Haar toestand is nu bevredigend. Mocht u haar wat wil len opvrolijken, ze is dol op kunstlimonade. Fram bozensmaak! f1 EN leuk verhaaltje zult u zeggen, maar geen beschrijving van de werkelijkheid. U hebt gelijk. Het is allemaal sterk overdreven. Er zijn ons maar enkele gevallen bekend: enkele vaten met giftstoffen in de Rijn. Een paar dagen de kraan dicht houden en de zaak is weer geregeld. een ouevien op de Rijn. een olievlek op de Noordzee en hier en daar op de oceaan. een olievlek en wat losse toestanden in de Am sterdamse grachten. hier en daar in sioten en beken een partijtje dode vis. Goes heeft een enkele keer moeilijkheden met de lozing. de Wesverschelde wordt iets zwarter, maar een „open riool" is iets anders. in Oost-Brabant zitten we met wat kippen- en varkensmest. enz., enz. tjET zijn slechts incidentele gevalletjes, waar- over we ons niet ongerust hoeven te ma ken, maar die hooguit stimuleren tot een denken over deze probleempjes. Wanneer we dat nu maar doen, dan heeft het bovenstaande verhaaltje aan het doel beantwoord. Het natuurbeschermingsjaar 1970 wil graag dat U meedenkt over Uw en ons leefmilieu. Onze verantwoording ten opzichte van het leef milieu houdt armo 1970 niet bij ons eigen schone stoepje op.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1970 | | pagina 20