jaarstoepassing ook nog mogelijk, of zelfs nood zakelijk. Middelen: 2 a 3 kg Eptapur Speciaal per ha, alleen aanbevolen op zeekleigronden met meer dan 30 afslibbaar en 2 humus. Gesaran 2088 2 kg per ha op gronden met minder dan 40 af slibbaar. Ook niet op humusrijke gronden. Voor beide middelen geldt: toepassen als het gewas 46 blaadjes heeft. Het gewas moet gezaaid zijn en goed beworteld. Breedbladige onkruiden als muur, Zorg zo nodig voor een goede begreppeling van uw grasland. Een goede ontwatering bevordert een goede groei. Verschillende aardappel- en uientelers willen be. waarruimte voor deze producten maken of be staande bewaarplaatsen nog uitbreiden. Voor in- richting in bestaande gebouwen kan door eigen per. soneel veel werk gedaan worden zodat de kosten zoveel mogelijk beperkt blijven. Voordat tot het eigenlijke werk wordt overgegaan dient alles goed overwogen en bekeken te worden. Men is niet enkel klaar met het aanschaffen van een ventilatiesys teem en het vorstvrij maken van de bewaarplaats. Er moet ook voldoende ruimte en een goede toe gang zijn bij en naar de be waarruimte. Hierbij dient men rekening te houden met de hoeveelheid en de omvang van het materiaal dat gebruikt wordt bij het binnenhalen van aardappelen en uien. In vele gevallen is de toegang nog te krap. Op sommige bedrijven zijn voor de aan- en afvoer zeer goede voorbeelden te zien. Laat men zich hierover tijdig voorlichten en nader oriënteren. VEEHOUDERIJ Een vroege en goede groei van het gras is van het grootste belang. Naast voldoende gras in het weiland voor het vee, is het winnen van zoveel mogelijk ruwvoer in de vorm van hooi en kuil be langrijk. Hiervoor kunnen verschillende maatrege len worden getroffen zoals een juiste bemesting en een goede verzorging van het grasland. Een goede ontwatering van het grasland is daarbij een eerste vereiste. Nat grasland is koud en geeft een late grasgroei. Door de lage groridtemperatuur werkt ook de stikstof langzaam. De perceelsontwatering dient dan ook prima in orde te zijn. Opgesloten lage gedeelten moeten worden gedraineerd of be- greppeld. Boven bestaande drains kan het aanbren. gen van schelpenfilters de doorlatendheid bevorde ren en piasvorming worden tegengegaan. Waar, gezien de ligging van de percelen t.o.v. de bedrijfs gebouwen én de grondsoort, dit mogelijk is, ver dient het op de gemengde bedrijven aanbeveling wisselbouw toe te passen. Een bewaarplaats voor aardappelen en uien moet voor het vullen en afleveren goed bereikbaar zijn met transporteurs en wagens» ■MHHaMnnKMH IlilÉf ereprijs en kamille worden ook door bovengenoem de middelen gedood. Alleen op zeer kleine duist kan een goed resultaat worden verwacht. Voor de bestrijding van kweek op voor bieten bestemde percelen kan op de kweekplekken gespo ten worden met 2030 kg TCA per ha. Bespuiten geeft betere verdeling dan het gebruik van granu laat. De dosering ig wel afhankelijk van de zwaarte van d.e grond. GEBOUWEN Naast het onderhoud van de machines wordt op vele bedrijven ook aandacht besteed aan het onder houd van de gebouwen. Bij het onderhoud kunnen ook verbeteringen worden aangebracht zodat de beschikbare gebouwen efficiënter benut kunnen worden. BESLUIT Na afloop van de sportwedstrijd zijn de winnaars bekend. Dit zijn doorgaans degenen die, hetzij in dividueel, hetzij in groepsverband, intensief trai nen. Ook als ondernemers in de landbouw dienen wij ons te trainen, zodat we zijn voorbereid op alle mogelijke situaties. Wanneer deze zich dan voor doen, zullen we ook in staat zijn ze zo goed mogelijk, het hoofd te bieden. t

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1970 | | pagina 9