Keuze uit: nieuwtjes en bijzonderheden standhouders land- en tuinbouw RAI 1970 Stand no. 1 160 BRINK!V,ANN NIEMEUER N.V., Zutphen. 33 N.V. LOUIS NAGEL CO, Arnhem. 37A 38 VELDKONING N.V., Roermond. 0 Massey-Ferguson MF 1080 trekker, 93 pk; Massey-Ferguson MF 487 zelfrijdende maaidorser met normaal of telescopisch platform; Hol land mengmestroerder. 7 AVIEH N.V., Langbroek. Duraümat vouwschuif voor mest. 0 MACHINEFABRIEK ERVEN G. BROUWER N.V., Oudenbosch. BAV witlofrooier. 12 GASCOIGNESNEDERLAND N.V., Leeuwarden. Visgraatmelkstal met electronische melkstroomindicator. 13 ALFA-LAVAL N.V., Groningen. Alfa-Laval melkstroomindicator; Alfa-Laval stalinrichting. VAN RUMPT N.V., Stad a/h Haringvliet. De Rumptstad stand geeft een indruk van de snelle ontwikkeling van de landbouwmachines. Tal van ingrijpende nieuwe constructies wor den getoond. Bij de ploegen: het uit vierkante kokerbalk bestaand hoofdframe, met traploos verstelbare werkbreedte. Alle afstelmoge-, lijkheden vanaf trekker bedienbaar. Daarbij nieuwe ristervormen voor betere keering hogere snelheden. Tevens een hydraulische bedien-: de wïelploeg voor rupstrekkers en special^ ploegen, waarbij de trek ker bovenover rijdt. Grondfrees: Freeshaken, welke de grond opentrekken zonder bodem verdichting. Universele frees voor volleveldbewerking en rijenteelt voor aardappel-, bloembollen- en witlofteelt. Rumptstad 5-rijenfrees (hakenfrees) type 5F, model 1970 in combi natie met 4-rij planter en 5 Rumptstad aanaarders iri niet voorbe werkte grond. Werktuigraam: van geheel nieuwe constructie. Extra ruim model, voor 3-rij' (2 mtr) en 5-rij (3.20 mtr). Het frame is vervaardigd uit koker- balk. Op de werktuigen in dit raam kan instelbare veerdrukset wor den bijgeleverd. Bovendien zijn de werktuigen op elke gewenste rij- breedte instelbaar. Tenslotte werktuigjes voor elk type werktuigraam: onder meer een geheel nieuw type sterverkruimelaar voor ruggen- teelt en speciale aanaarders voor hoge-, rond ruggenopbouw. 22 C VAN DtR 1 ELY N'v*» Maasland. Lely landbouwtrekker, uitvoering met 2- en 4-wielaandrijving; Lely zaaifrees; Lely kunstmeststrooier type L2000-H en Lely kunstmest- strooier/zand-zoutstrooier. De Rotorkopeg heeft de voordelen van hoge capaciteit door grote werkbreedte (3,00 m) en hoge werksnelheid. Tevens dat in één werk- gang meerdere werkzaamheden uit te voeren zijn en daardoor geen onnodige wielsporen in het land worden veroorzaakt en een aanzien lijke besparing aan arbeid en tijd wordt verkregen. Door de keuze van toerental van de elementen, kan het meest ideale zaai- of poot- bed verkregen worden. De nieuwe Lely zaaifrees is evenals de Lely grondfrees uitgevoerd met de „overtop" draaiende rotor en de unieke schermconstructie met roosterstaven. Hierdoor is bereikt, dat de grovere gronddeleh met de stukgeslagen zode, gr oenbemesting, stoppel enz. onder in de bouwvoor komen, waar zij bedekt worden door een laag fijnere gronddelen. Het resultaat is een ideaal zaaibed, waarop direct gezaal» kan worden. Bovendien is de zaaifrees opgebouwd uit een speciaal ontworpen zaaimachine, kunstmeststrooier en drukrol. 27 MANUS-HOLLAND N.V., Zutphen. Brengt als noviteit de Manus wasautomaat voor melkleidinginstalla- ties. Het reinigings- en desinfectiewerk dat bij' een melkleidinginstal- latie is vereist, wordt door de Manus wasautomaat gereduceerd tot het omdraaien van een knop. Het apparaat spoelt, verwarmt voor, droogt met lucht, desinfecteert, brengt de spoelplug in circulatie en de vacuumpömp. Het reinigingsprogramma gaat als volgt: Ten eerste een spoeling met lauw water, zonder her-circulatie, d.w.z. het water stroomt door de installatie en wordt er dan uitgelaten. Gedurende twee minuten wordt er water in de installatie gelaten en dan heeft het water 4 minuten de tijd om door de installatie te stromen en af te vloeien. Daarna wordt de installatie voorverwarmd met heet water dat niet nogmaals circuleert, maar door de installatie stroomt en afvloeit. Wanneer dit water een zekere temperatuur, die tevoren d.m.v. een thermostaat wordt vastgesteld, overschrijdt, wordt de installatie warm genoeg beschouwd om te gaan wassen, zonder enig groter tem- peratuurverlies. Een driewegkraan wisselt dan automatisch, en stuurt het retourwater langs het reinigingsmiddel en laat de oplossing nog maals circuleren. De circulatie gaat door gedurende 8 minuten, daar na dirigeert de driewegkraan de reinigingsoplossing naar de uitgang. De volgende procedure is het spoelen met een desinfectieoplossing, zonder circulatie, gevolgd door een krachtige luchttoevoer door de installatie, te beginnen met het schieten van 2 spoelpluggen door het systeem. Na 5 minuten wordt de luchttoevoer gesloten en de unit stopt de vacuumpömp. De installatie is gereinigd en gedesinfecteerd Hydraulisch schakelbare onafhankelijke aftakas voor Jhon Deere 33/1/ 1020, 1120, 2020 en 2120 trekkers; John Deere 3120 trekker, 81 plc; John Deere 4020 trekker, 110 pk met hydrostatische voorwielaandrij- 166 ving; John Deere precisiezaaimachine voor niet gecalibreerde mais. 3G N-v- FORD AUTOMOBIELFABRIEK, Amsterdam. De Fordstand geeft een duidelijk overzicht van het huidige leverings programma. Een beperkt aantal trekkers is op dusdanige wijze opge steld dat de bezoekers voldoende ruimte wordt gelaten de moderne serie Fords goed in ogenschouw te nemen. Sinds half '68 heeft Ford zijn trekkers aan de moderne eisen van de gemechaniseerde landbouw aangepast. De 6Y-serie is dan ook afgestemd op de jaren '70. Als middelpunt van de stand staat daar de Ford 3000 marathontrek ker, zo uit de klei, met de Ransomes TS 94 ploeg. Gedurende een 144-uurs non-stop-actie heeft deze combinatie 84.81 ha 50 afslib- bare grond op wintervoor geploegd. Hoe belangrijk het is een trekker voor diverse werkzaamheden op de juiste wijze uit te rusten werd door deze marathon bewezen. Nieuw is de Ford County 4000-4, een speciaal door County ontwik kelde en ontworpen vierwielaangedreven Ford 4000. Exclusief voor de County vierwielaandrijving is, dat deze zowel voor de 8-versnellingsbak als voor de Select-O-Speed versnellingsbak kan worden gebruikt en tevens geschikt is voor montage van diverse gang bare bandenmaten. De Ford County 1124 een reus met 113 pk motorvermogen staat voor het eerst op de RAI. Evenals de andere County typen is de trekker uitgerust met vierwielaandrijving en een onafhankelijke aftakas. De trekker kan zowel met een 540 als een 1000 toeren aftakas geleverd worden. Belangrijk nieuws is de Ford veiligheidscabine. In diverse Europese landen is het veiligheidsframe of de cabine reeds wettelijk verplicht. Met deze ruime en comfortabele cabine voorziet Ford in een toe nemende vraag. Ook op de stand van de veiligheidsinspectie kunt U deze cabine bewonderen. Als blikvanger fungeert een display waar dia's doorlopend een overzicht geven van de mogelijkheden en de voordelen van de Ford trekkers. 37 LEONARD LANG N.V., Apeldoorn. Laverda M 150 maaidorser, 1418 voet. Renault R94 trekker, 70 pk: Renault R96 trekker, 80 nk: Renault R50 201 R6°' R70 en R80 smalle fruitteelttrekkers; Hagedorn Wisent RGB aardappelverzamelrooier; Bögballe hefmast. Door enkele technische wijzigingen van de Lely trekker zijn de ge bruiksmogelijkheden van deze trekker nog verbeterd. De traditionele versnellingsbak ontbreekt geheel, daar door de hydrostatische aai* drijving de snelheden van 0 tot 20 km/uur traploos regelbaar zijn. Dus geen tijdrovend schakelen en zoeken naar tussenliggende veï# snellingen en geen terugval van motorvermogen. Onafhankelijk van het toerental van de aftakas kan die rijsnelheid gekozen worden, die het meest gewenst is bij de uit te voeren werkzaamheden. Tevens is bij iedere rijsnelheid het maximum motorvermogen beschikbaar, zodat een optimale benutting van de te gebruiken werktuigen wordt vw kregen. De Lely trekker is zeer wendbaar, mede doordat de bestu ring hydraulisch bekrachtigd is. 0

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1970 | | pagina 6