PLATTELANDSJEUGP - PRAATS Mopperen en meepraten! Jongerenactiviteiten STOKER 30 hi vele afdelingen is een groeiend ongenoegen merkbaar over haar aktfvheiten. Te weïnïg In de publi citeit treden, zich beperken tot een gezeligheidsvereniging annex huwelijksbureau en het zich begeven op veel betreden paden, zijn veel gehoorde kritieken, „Veranderingen aanbrengen" )s een gemakkelijke kreet, maar hoe? Veelal fs het bijzonder moeilijk om •en duidelijke richting aan te geven en discussies hierover verzanden maar al te vaak in een oever loos gefilosofeer. Voor velen is dit een weinig bevredigende situatie. Een mogelijkheid om meningen over veranderingen aan die van anderen te toetsen, ligt er voor hen In het komende PJ.Z.-weekend op «Het Zilveren Schor" op 30/1, 31/1 en 1/2. De keus is aan U: Mopperen of meepraten I De deelnemers zullen luisteren naar eikaars opvattingen over onder meen wat betekent het lid-zijn van een organisatie wat betekent het lid-zijn van een samenleving welke zijn de veranderingen, de beweging in beide? waar sta je zelf; welke richting geef je aan Naast het praten met elkaar zijn er mogelijkheden om met andere vormen, zoals beweging, expressie, het spelen met materialen, geluid en licht, het onderwerp verder uit te werken. Dus op naar „Het Zilveren Schor" centrum voor jonge mensen te Arnemuiden. Opgave voor deelname agn dit weekend bij het provinciale sekretariaat der P.J.Z., Grote Markt 28, Goes (011005010)., ADRI SCHEELE. OUD-LEERLINGEN SCHOONDIJKE NAAR PARIJS Het programma van het 3-daags bezoek aan de alom bekende Landbouwtentoonstelling te Parijs zal er als volgt uitzien: 12-3-1970: 09.00 uur: Vertrek uit Schoondijkè. 13.00 uur: Bezichtiging kathedraal van Amiens; bezichtiging astronomisch uurwerk te Bovais. 17.00 uur: Aankomst hotel te Parijs. 's Avonds: rondrit door Parijs. 13-3-1970: 10.00 uur: Bezoek aan de tentoonstelling. 17.00 uur: Diner in het hotel, 's Avonds vrij. 14-7-1970: 09.00 uur: Bezoek Eiffeltoren - Louvre - win kelen (naar eigen keuze). 12.00 uur: Vertrek naar Nederland. De kosten bedragen 175,p.p. bij vooruit betaling te voldoen. Uw opgave zo spoedig moge lijk bij A. Luteijn, Mettenijendijk 7, Nieuw vliet, tel. 01171—234. CABARET Op vrijdag 16 januari a.s. houdt de afd. Sprang- Capelle in „Zidewinde" een grandiose ontspan ningsavond waaraan vele artiesten hun medewer king verlenen, o.a. de parodist Jacko, de humoris ten „de Notenkrakers", het Zuid-Amerikaanse or kest „Los Cobano's" en het dansorkest „De Flying Stars". Aanvang: 20.00 uur. Leden en donateurs vrije toegang. STUDIEDAGEN BRABANT Evenals in voorgaande jaren organiseren de drie C.J.O.'s in Brabant een aantal studiedagen. Voor de studiedagen in 1970 viel de keus op het' onderwerp „Grondfinancieringgrondbank". Voor vele jonge agrariërs een urgent probleem in de zeer nabije toekomst. We bevelen deze studie dag dan ook van harte aan. Dp studiedag vindt plaats op 23 februari a.s. in de naaste omgeving van Breda of in Breda zelf. Reserveer deze datum nu reeds in uw agenda. We zouden in het bijzonder de aandacht van de cursisten van de kadercursus Walcheren en de Thoolse cursus „Bedrijfsovername" voor dit on derwerp willen vragen, aangezien de studiedag aansluit bij hun cursus. Uitvoeriger informatie volgt nog. ONTSPANNINGSAVOND IIOEK/TERNEUZEN Op 20 februari a.s. houdt de afdeling Hoek/Ter- neuzen haar jaarlijkse ontspanningsavond in „De Meerpaal" te Philippine. Naast een opvoering van het toneelstuk „Het eenzame huis" kunt u tevens genieten van een cabaretje, opgezet en uitgevoerd door leden van de afdeling. In de pauze een ver loting met vele prachtige prijzen. Na afloop een grandioos bal m.m.v. Johnny Contra and his en semble. Een prima ontspanningsavond, die om 19.30 uur begint en eerst om 02.00 eindigt. TONEEL IN WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN De afdeling West Zeeuws-Vlaanderen organi seert ieder jaar een serie ontspanningsavonden, die gehouden worden op diverse plaatsen in het Zeeuws-Vlaamse land. De eerste avond uit deze serie werd reeds op zaterdag 10 januari te Oost burg gehouden. Hebt u tot uw spijt dit program ma gemist, dan kunt u hetzelfde programma toch nog zien en wel op vrijdag 16 januari a.s. in het „Oude Raedthuys" te Biervliet. Wat krijgt u aan geboden? Naast het „Allerlei" door Jo van Cuyck een opvoering van het toneelspel „Madam de Boerin", terwijl u in de pauze prachtige prijzen kunt verdienen. De avond begint om 19.30 uur. Ne afloop een geanimeerd bal. Donateurs vrije toegang, terwijl P.J.Z.-leden slechts f 1,entrée betalen. Andere belangstellenden betalen 2,50 entrée. De twee overige ontspanningsavonden vinden plaats op: Zaterdag 24 januari 1970 in „De Zwaan" te Zuidzande; vrijdag 30 januari 1970 in „De drie Koningen" te Groede. Reserveer alvast deze twee data. EXCUSES Door een fout van het P.J.Z.sekretariaat miste U de vorige week Uw rubriek. Hier voor onze excuses. H. HARDERWIJKsecr./vormingsl. RALLY-RIJDERS OPGELET 1 De Europese Rally 1970 vindt plaats in Finland van 1722 augustus a.s. Aangezien over de wijze van reizen nog niets bekend is, moet gerekend worden met 2 dagen reizen voor zowel de heen- en de terugreis. De P.J.Z. mag een aantal kandi daten aanwijzen, evenals de overige provinciale organisaties. Uit deze groep kandidaten komen na selectie door een commissie samengesteld door de P.J.G.N. een aantal gegadigden naar voren die Nederland in Finland zullen representeren. Mocht U omstreeks die periode de vrije tijd er voor beschikbaar hebben en kunt U een gesprek voeren in een vreemde taal hetzij Engels, Frans of Duits met de overige deelnemers en bent u goed op de hoogte van de doelstellingen en de aktiviteiten van het plattelandsjongerènwerk, dan kunt u meedingen naar een plaats in de afvaar diging naar de Rally '70. Opgave zo spoedig mo gelijk bij het prov. sekretariaat der P.J.Z. of via uw bestuursleden. ONTSPANNINGSAVOND THOLEN Op vrijdag 16 januari organiseert de afd. Tho- len/St. Philipsland haar ontspanningsavond in hotel „Hollands Huis" te Scherpenisse. Na de opening door mejuffrouw J. Rinses volgt de opvoering van de klucht in drie bedrijven door Johan Blaaser, getiteld: „In de Vergulde Os". Na afloop van dit humoristisch stuk een geani meerd BAL met medewerking van de „Goodwill Partners". Aanvang 19.30 uur. STREEK WALCHEREN Op 30 januari a.s. in zaal „Kodde" te Aagteker- ke een interessante discussie-avond over het the ma „de krant van 28 januari". Waarheid-onwaar heid, recht en onrecht zullen kritisch bekeken worden. De heer Kok, redacteur P.Z.C., helpt ons bij deze kritische beschouwing. Aanvang 19.30 uur. De dagen lengen, dus de gedachten aan warme zonnige stranden, hoge bergen en vreemde landen dringen zich weer op de voorgrond. Op 20 febr. a.s. houdt de streek haar reünie van deelnemers aan haar reis naar Zuid-Duitsland in 1969. Deze laatste reis mag in alle opzichten geslaagd ge noemd worden. We twijfelen er niet aan of de re- unie wordt eveneens een succes. Ondanks dit ge zellig samenzijn, wil men deze avond toch ook spijkers met koppen slaan, n.l. planning van de reis 1970. Mogelijke reisdoelen: Frankrijk of En- .geland. "De reis geschiedt weer in samenwerking met de C.P.J., terwijl men bovendien de streek Oost Zeeuws-Vlaanderen van harte 'uitnodigt tot deelname. KARNAVAL De afdeling Axel/Zaamslag organiseert op za terdag 7 februari a.s. in en in samenwerking met „De Krokodillebar" te Kloosterzande een karna- valsbal. Deze avond wordt verzorgd door het „Mixer Trio" met als speciale attractie een optre den van Conny Vink. Aanvang 20.30 uur. Entrée- prijs ƒ2,50. CABARET PEPIJN IN „DE DOELEN" De afdelingen Schouwen-Duiveland en Noord- Beveland houden weer een gezamenlijke aktivi- teit, n.l. een bezoek aan het cabaret Pepijn in „De Doelen" te Rotterdam op zaterdag 24 januari a.s. Een machtig stukje cabaret dat u beslist niet mag missen. De kosten bedragen ongeveer 20, Je kunt je opgeven bij: J. A. Gaanderse, Weelweg 3, Eikerzee (01117 394) of M. Klaassen, Emelissedijk 2a, Kats (01109—231) b-g.g. 01109—282. Na uw opgave volgt een uitvoeriger informatie. Op een avond vorige week, ik zat al in mijn pyama om naar bed te gaan, kwam ineens de dis tricts commissioner, de politiecommissaris, de ma nager, de accountant en een mij onbekende blanke binnenvallen. We voelden onmiddellijk nattigheid toen we de blanke bekeken. Hij zat van bóven tot onder vol met modder. De man die George bleek te heten bleek doodzenuwachtig. Hij trachtte alsmaar te verklaren hoe stom hij was geweest dat hij met zijn tientons trailer van de weg was afgesukkeld en in de berm muurvast was blijven steken. De an deren die bij hem waren, hadden hem naar mij ge bracht omdat ze meenden, dat ik wel een oplossing zou weten om tien uur 's avonds om die trailer los te krijgen. Corry draafde inmiddels al met bier en sand wiches voor iedereen. De mannen hadden gezamen lijk al heel wat werk achter de rug, want ze had den de zakken cement allemaal v?#n dê trailer ge laden en weer teruggeladen toen bleek dat ook die vrachtvermindering de wagen niet uit de modder kon krijgen. In het aardedonker ben ik toen naar de D-4 chauffeur gaan zoeken, want je kunt iemand nu eenmaal niet laten barsten. Tegen een uur of half twaalf hadden we de vrachtwagen op de weg. George die natuurlijk mee was gegaan moest toe staan dat zijn Afrikaanse helpers nog even naar het dorp gingen om eten te kopen, want,ze moesten die zelfde nacht nog door. We hebben George toen maar weer mee naar huis genomen. Hij werkte voor een oliemaatschappij. Ze hadden hun kamp bij Garsen, 70 mijl van Galole. Daar faten ze met negen blanken van allerlei nationaliteit in de bush. Het werd erg gezellig, want het is interessant om te vernemen hoe zulke mensen hun dagen slijten. We hadden de man natuurlijk niet zoveel whisky moeten geven, want toen hij vertrok, stond hij ta melijk onvast op zijn benen. Niet dat hij het ver keer op die weg in gevaar zou brengen, want 's nachts rijdt er maar zeer weinig rond. Wel zat hij drie mijl verder ineens weer vast. Een plaats van niks, dff" eerste de beste buschauffeur zou het niet zijn overkomen, maar George zat er mee. Maar toen was het al tegen half drie. We hebben hem toen weer op de weg geholpen. Daarna kon er niks meer gebeuren, want de weg was verder kurk droog. Maar George ging niet zomaar weg, hij stond er op dat we hen zaterdagavond in het kamp op zouden zoeken. Dan hadden ze namelijk hun drinkavond. Niet dat ze de andere avonden geen druppel aanraakten, maar op zaterdag werd alles door de maatschappij betaald. We lieten het ons geên twee keer zeggen. Zaterdagmiddag tegen een uur of vier reden we hun kamp binnen. We troffen het, want de andere dag, zondagmorgen, zouden ze het hele kamp op breken en vertrekken naar Kipini. De mannen had den het druk die dag, daardoor zaten de meesten nog ongewassen en ongeschoren voor hun kampeer wagen te genieten van de eerste blikjes Carlsberg. De meesten van hen waren getrouwd, maar nie mand heeft natuurlijk zijn vrouw bij zich. Vier weken aan een stuk zitten ze in de bush waar ze seismografische metingen verrichten, daarna mo gen ze een week verlof nemen. We hadden het ge voel dat we op een schip in de woestijn waren be land, want dat was de beste vergelijking voor de sfeer die er heerste. De „kapitein" bleek een ras echte Nederlander te zijn, iemand uit Groningen, de rest van het gezelschap bestond uit Italianen, een Canadees, een Zwitser, een Europese Kenyaan en een Duitser. De mannen hadden zich waarschijn lijk in een hele week nog niet geschoren, hun kleren waren beplakt met modder en aarde. Maar de ontvangst was het toppunt van jovialiteit, want George had zich niet onbetuigd gelaten om zijn makkers heel uitgebreid te vertellen hoe wij ons hadden uitgesloofd om hem uit de modder te krij gen. Hij benadrukte nogeens hoe slecht de weg wel was geweest wat voor ons tevens een stille wenk was om onze mond te houden over de whisky's die we hadden gedronken. Voordat we een stoel had den, dronken we al een koel biertje en de jongens werden verwend met Cola. Eén voor één gingen de mannen zich douchen. Ze zijn niet zo aan vrou wen gewend in het kamp natuurlijk. Er was er een die nauwelijks Corry durfde te passeren in zijn blotè bast, slechts bedekt met een handdoekje. Hij vroeg eerst aan de kapitein of hij het wel kon doen. (Wordt vervolgd)

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1970 | | pagina 32