zo is dat met een polis van ONDERLINGE LEVENSVERZEKERINGMIJ De kleine ondernemersregeling in de B.T.W. hoge winstuitkering zekerheid lage premies kies de verzekering die u past dienstverlening op maat. 4 BESTEMMINGSPLANNEN Kloetinge. Met ingang van 5 januari ligt geduren de een maand ter inzage het ontwerp-bestemmings- plan voor de bebouwde kom van Kloetinge met bij behorende bebouwingsvoorschriften. Gedurende bo vengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk be zwaren indienen. Wolphaartsdijk: Met ingang van 30 december 1989 ligt gedurende een maand ter inzage het door de raad vastgestelde bestemmingsplan „Jachthaven en omgeving". Gedurende bovengenoemde termijn kun nen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeen teraad hebben gewend bij G. S. bezwaren indienen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die be zwaren heeft tegen wijzigingen, welke bij de vast stelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht. St. Maartensdijk. Bestemmingsplan „Kom". Ter in zage sinds 22 december 1969. Door G.S. gedeeltelijk goedgekeurd. Binnen een maand bezwaren zowel tegen plan als tegen onthoudingen bij de Kroon. RUILVERKAVELING RIJSBERGEN AFGESTEMD De ruilverkaveling Rijsbergen in Noord-Brabant gaat niet door, doordat de gehouden stemming een negatief resultaat opleverde. Er waren 1098 land eigenaren tegen en 844 voor. Ook wat de opper vlakte betreft was het resultaat negatief (59 pro cent stemde tegen). Het zesduizend hectare grote gebied wordt door sneden door het tracé van twee nog aan te leggen rijkswegen: de toekomstige rijksweg 63 (Tilburg- Zeeland) en het nieuwe tracé van de E 10 (Breda- Antwerpen) en een provinciale weg. Doordat de grond nu van de eigenaren afzonderlijk moet wor den gekocht zal de aanleg van deze wegen vertra ging ondervinden. PRAKTIJKADRESSEN GEZOCHT Ons bereikte het verzoek onze bemiddeling te wil len verlenen om voor een tweetal Poolse afgestu deerden aan de Hogere Landbouwschool van 20 en 22 jaar die in Polen wonen in ons land voor een jaar adressen te zoeken om de nodige praktijk op te doen. Het is niet de bedoeling deze jongelui seizoen werk te laten verrichten, maar gedurende een heel jaar op een bedrijf of bedrijven werkzaam te laten zijn. Geïnteresseerden worden verzocht kontakt op te nemen met het secretariaat der ZLM te Goes de heer J. Markusse Ing. OBF REORGANISEERT BUITENDIENST In een groeiende onderneming dient steeds aan passing plaats te vinden aan veranderde omstan digheden. Er moet een beleid worden ontwikkeld en besluiten worden genomen die op hun beurt weer de groei bevorderen. Dit is ook het geval met de Onderlinge Levensverzekeringsmaatschappij OBF. Aanvankelijk haar aktiviteiten beperkend tot agrarische ondernemers, is het OBF de laatste jaren ook een aantrekkelijke verzekerings-onderlinge geworden voor vele anderen. Een wijziging in de statuten van het OBF heeft de onderlinge geheel opengemaakt. Iedereen kan nu deelnemer worden en een keuze doen uit 't gevarieerde pakket levens verzekeringen dat het OBF aanbiedt. Deze aanbie ding vindt nu ook plaats via de Raiffeisenbanken en anderen die een agentuurovereenkomst met het OBF zijn aangegaan. In verband met deze ontwik keling heeft een herindeling van het land plaats gevonden in rayons, die door rayon-inspekteurs bewerkt zullen worden. Naast de rayoninspekteurs zijn een aantal, meestal twee provincies omvatten de, agentuurinspekties gevormd. De agentuur- inspekteur zal in het bijzonder belast worden met het leggen en onderhouden van kontakten en het voorlichten van voor het OBF als tussenpersonen fungerende banken, boekhoudbureaus en andere organisaties en instellingen. Voor de ZLM-leden en begunstigers is het kon- taktadres uiteraard de Verzekeringsinstellingen van de ZLM. Daar kunt u terecht met uw af te slui ten posten bij het OBF maar ook voor voorlichting van polissen, welke bij andere maatschappijen lopen. In dit verband mogen wij u verwijzen naar het artikel in ons orgaan van 2 januari 1970. VOORLICHTINGSDAG KUIKENMESTERU Voor de kuikenmesters organiseert de Coöp. Land bouwschool Meppel een voorlichtingsdag te Hooge? veen op vrijdag 23 januari 1970 in hotel Homan. Aam vang 9.30 uur. Tijdens deze dag zullen zeer aktuele- onderwerpen worden besproken. Voor iedere mester een bijzonder interessante dag. Onderwerpen en spre* kers zijn: Mestkuikens, hoe houd ik ze gezond?", door de heef L. J. van de Vooren, dierenarts bij de Gezond* heidsdienst voor Dieren in Overijssel. „Vneding en voederbenutting van mestkuikens", doof Ir. J. P. Cornelissen, direkteur Stichting C.L.O.* controle. „Produktie en verwerking van slachtpluimvee in de toekomst", door de heer J. A. de Boer, direkteur N.V. Pluimveeslachterij „Wezep". „Perspektieven voor de afzet", door de heer H. H. Garrelds, voorzitter Produktschap voor Pluimvee en Eieren. Tijdens de middagpauze zal een gezamenlijke micfc dagmaaltijd worden gehouden. Toegangskaarten voor deze dag zijn verkrijgbaar bij de Coöperatieve Land-* bouwbank Meppel. ADRESWIJZIGING J. J. ZONDERLAND De heer J. J. Zonderland, medewerker van het Corf- sulentschap voor de Akkerbouw en de Rundveehou derij te Goes en speciaal belast met de voorlichting aan rundveemesters, schapen- en geitenhouders, is per 1 januari j.l. verhuisd van Nieuwstraat 45 te Goes naar Weidezicht 24, eveneens te Goes. De heer Zon* derland is voorlopig nog niet telefonisch bereikbaar. Belanghebbenden kunnen via het kantoor „Landbouw centrum Zeeland" te Goes (011006440) telefonisch contact met hem opnemen. Aldus een mededeling van de consulent, ir. L. Th. J. M. de Wit. RADIC Dinsdag 13 januari 1970, Hilversum I, 12.3012.40 uur „Een interessant Fries boerenbedrijf", m.m.v. ir. G. Brilman, rijkslandbouwconsulent voor Z. W. Fries land. Actualiteiten van het Proefstation voor de groenten- en fruitteelt onder glas te Naaldwijk. Vrijdag 16 januari 1970, Hilversum I, 12.3012.40 uur. „Arbeid en machines op akkerbouwbedrijven", drs. C. J. M. Spierings van het L.E.I. „Land- en tuin* bouw RAI-1970", m.m.v. ir. J. Crucq, rijkslandbouw*- consulent voor de landbouwwerktuigen. leeuwarden 05100 27044 postbus 32d- t\E verplichtingen die de wet op de omzetbelas- ting 1968, in de wandeling de B.T.W. ge noemd, wat de facturering en de administratie be treft, op de ondernemers legt, drukken het zwaarst op de kleine ondernemers. Het moeten uitreiken van facturen met daarop de afzonderlijke vermel ding van de B.T.W. en het bijhouden van inkoop- en verkoopboeken, die men zonder die belasting niet zou hoeven bij te houden, betekenen voor die categorie ondernemers relatief een zwaardere druk dan voor grotere. Om deze reden en omdat vele kleine ondernemers vroeger vrij van omzetbelas ting waren, is in de wet op de B.T.W. een regeling getroffen voor vermindering van belasting voor deze groep. Deze regeling is als volgt: Een ondernemer die per jaar wegens B.T.W over zijn omzet verminderd met de B.T.W. die hij aan andere ondernemers moet betalen, aan de ontvanger van de belastingen of f 1200 öf minder zou moeten afdragen, is van die afdracht geheel vrijgesteld. Tot een verschuldigd bedrag van 1.800heeft hij een aftrek van f 1.200, Tussen f 3.000,en f 1.800,is de aftrek gelijk aan het bedrag dat de belasting lager is dan f3.000,Boven dit laatste bedrag is er geen korting meer. AJET een voorbeeld kunnen wij dit duidelijk ***- maken: Een ondernemer heeft een omzet van 30.000,—. Hij wordt daarover verschuldigd 12 of f 3.600,— Aan leveranciers heeft hij betaald 2.600, Hij zou moeten afdragen als er geen kleine ondernemersregeling was f 1.000, Die regeling is er wel en hij behoeft dus niets af te dragen. Hij moet pas gaan afdragen als het ver schil tussen de belasting over zijn omzet vermin derd met zijn betalingen wegens B.T.W. aan leve ranciers meer is dan f 1.200,Stel dat dit verschil f 2.400,is, dan is de korting nog f 600,zoals blijkt uit het volgende: Omzet b.v. f 100.000,— d 12 B.T.W. f 12.000,— Af: Betaald aan leveranciers B.T.W. 9.600, f 2.400,— Af: Verschil tussen f3.000 en f2.400 is 600, Te betalen aan de ontvanger f 1.800, De kleine ondernemers die in het geheel geen belasting hoeven af te dragen kunnen van de ad ministratieve verplichtingen worden vrijgesteld, Diegenen die wel iets moeten afdragen zijn als alle andere ondernemers verplicht de administratie volgens de voorschriften te voeren en facturen uit te reiken. Nu zijn er enkele categorieën die niet kunnen profiteren van deze kleine ondernemersregeling Dit zijn in de eerste plaats alle RECHTSPER SONEN, dus b.v. de weegbrugverenigingen en poot- aardappelbewaarplaatsen. Deze regeling is n.l. al- leen van toepassing op NATUURLIJKE PER SONEN, op mensen dus en niet op verenigingen of andere rechtspersonen. Het blijkt in de praktijk dat sommige verenigingsbestuurders hier wat moeite mee hebben en menen dat ook hun vereniging geen B.T.W. behoeft af te dragen. Deze opvatting is dus zoals wij zien, niet juist. De tweede categorie die niet onder de kleine on dernemer sregéling kunnen vallen zijn landbouwers. Dikwijls zullen ze daar geen last van hebben, om dat ze toch vrij van afdracht van belasting zijn als gevolg van de landbouwregeling. Als ze daar geert gebruik van kunnen maken, b.v. omdat ze ook bloembollen telen, dan komen zij toch niet in aan merking voor de bovengeschetste regeling. Het motief daarvoor achten wij niet erg overtuigend. Maar ivij zitten er mee! Dat is min of meer met de hele B.T.W, het geval trouwens! PAAUWE.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1970 | | pagina 4