PLATTELANDSJEUGD I Reisverslag Plattelandsjongeren Walcheren Maak nu reeds uw keus! 18 van het sub-tropische klimaat op het eilandje Mainau. Dit klimaat openbaart zich in een specifieke planten en dierenwereld. onze terugreis naar Holland. Deze reis voerde ons door het Zwarte Woud via Freudenstadt en Baden- Baden naar het plaatsje Mondorf-les bains, geleger. op de grens van Duitsland en Luxemburg. In dit plaatsje brachten we de nacht door. De volgende morgen werden we wakker met de wetenschap, dat dit de laatste dag van onze reis was. ^AN 28 juni tot en met 5 juli j.l. maakten een aantal Walcherse jongeren van P.J.Z. en C.PJ. een reis naar Zuid-Duitsland en Zwitserland. De reis stond onder leiding van de heer W. Koster. De deelnemers vertrokken 's morgens om 6 uur vanuit Middelburg in de richting Antwerpen. In Krui- nirigen voegden zich nog drie deelnemers uit Zeeuws- Vlaanderen bij het gezelschap. Via Bastogne reden we naar Luxemburg, waar we in het hotel van vorig jaar nog wat gedronken heb ben. Van Luxemburg gingen we verder naar Luné- ville in Frankrijk, het eindpunt van onze eerste dag. Onderweg brachten we nog een bezoek aan een boer derij, waar de heer Koster al eens gewerkt had. Na bezichtiging van de bedrijfsgebouwen bood d^ gast heer ons een etentje aan. Nadat we de knoflook met behulp van rode land- wijn weggespoeld hadden, konden we zoveel cham pagne drinken, als we maar wilden. Dit alles verhoog de de sfeer in de bus natuurlijk aanmerkelijk, maar desondanks waren er toch enkele personen bijzon der blij1 toen de bus voor het hotel stopte. We namen ons allen voor om diie avond vroeg te gaan slapen, maar voor enkele personen bleek die opgave te moeilijk. Ons doel van de reis was het stadje Schwenningen. In deze plaats zouden we 6 nachten verblijven. Om dit plaatsje te bereiken, reden we door de Vogezen er. het Zwarte Woud. Het was een fantastisch mooie tocht. 's Zondagsmorgens woonden we een dienst bij van de Lutherse Kerk De dag daarop maakten we een rondrit door het Zwarte Woud en bezochten we te Triberg de hoogste waterval van Duitsland. Deze waterval is 162 meter hoog en zij bestaat uit 7 ver diepingen De eekhoorntjes, die hier overal aanwezig waren, bleken bijzonder tam te zijn, als gevolg van het pinda's voeren der bezoekers. Het programma bracht ons op dinsdag naar de Bodensee, een prachtig meer, gelegen op de grens van Duitsland en Zwitserland. We genoten tevens De volgende dag waren we vroeg uit de veren om ons gereed te maken voor een trip naar de waterval van Schaffhausen in Zwitserland. De donderdagmor gen werd dan ook grif gebruikt om uit te kunnen slapen. De rest van de morgen, die niet voor slapen werd benut, deden we inkopen in het stadje Villin- gen. 's Middags gingen we zwemmen om alvast nieu we energie op te doen voor de busreis van de vol gende dag. De volgende morgen begonnen we lekker fit aan iongerenaktiviteiten THOLEN Op zaterdag 9 augustus a.s. vindt de ploogwedstrijd plaats van de streek Tholen. De wedstrijd begint om 13.30 uur precies op het terrein van de heer Stoutjes- dijk, Peukepolder 1, Tholen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Op donderdag 17 juli j.l. werd de uitslag bekend gemaakt van de zaaiwedstrijd, wélke de afdeling Deze laatste trip bracht ons naar Namen, alwaar we een bezoek aan de citadel brachten, en naar het stadje Overijsse. In dit plaatsje bezochten we een wijnkelder van de druivencoöperatie Isca. Drank maakt hongerig en gehoor gevend aan deze roep, gebruikten we in Antwerpen een afscheidsdiner. Na afloop hiervan reden we vol goede moed Middel- burg-waarts, waar we om half tien arriveerden. EEN DEELNEMER. West Zeeuws-Vlaanderen dit voorjaar organiseerde. De uitslag luidt als volgt: 1. P. v. d. Hooft te Bier vliet; 2. P. Dees te Schoondijke; 3. E. Brakman te Oostburg PLOEGWEDSTRIJD WALCHEREN Zaterdag 6 september a.s. wordt de jaarlijkse ploegwedstrijd gehouden. Men kan zich opgeven in de categorie Rondgaande ploegen, Links en Rechts werkende ploegen of Paardenploegen. Deelnemers kunnen zich opgeven bij S. Maljasrs, Houtenburg, Zoutelande. tel 01186-288 voor 16 augustus a.s. ^L zitten we nog midden in de tropische tempe raturen, onze gedachten aaan nu reeds naar die periode van regen, kou. enz die zich kenmerkt door een verhoogde aktiviteit in verenigingen, clubs, enz. De periode van vergaderingen, cursussen, lezin gen, kaderdagen, 4-weekse enz enz. We zullen iedere keer een paar mogelijkheden de revue laten passeren, zodat U in alle rust de opzet en de gegevens van een bepaalde cursus in U op kunt nemen en een mogelijke keus niet ondoordacht maakt. CURSUS LANDBOUWBELEID "Op landelijk niveau kiezen de drie Jongerenorga nisaties ieder jaar een bepaald thema tot onderwerp voor een gedegen studie. In de meeste gevallen zijn het aktuele ontwikkelingen in de landbouw, die in de cursus behandeld worden. Op provinciaal niveau haakt men op dit thema in door het beleggen van studiedagen, eveneens deze problematiek betreffende. Wil men de cursus Landbouwbeleid meemaken, dan is het een vereiste dat men terdege op de hoogte is van en zich ernstig bezig gehouden heeft met de te behandelen stof. Een grondige voorbereiding is mo gelijk door provinciale studiedagen bij te wonen of door kontakt op te nemen met het sekretariaat. Het sekretariaat beschikt over enig documentatie materiaal. Mocht ze er echter zelf niet over beschik ken, dan kan ze U toch helpen, aangezien ze meestal over nadere hulpbronnen beschikt, die met alle ple zier ingeschakeld worden. Wacht dus niet tot een bepaald onderwerp van boven af eens een keer aan de orde gesteld wordt, maar reageer spontaan, wanneer je je in een bepaald onderwerp wilt verdiepen. Jouw eerste stap kan een tir wezen voor anderen. De cursus landbouwbeleid wordt gegeven van 5—10 januari 1970 op „Ons Erf" in Berg en Dal en van 2631 januari 1970 op de Volkshogeschool te Bergen. £EN andere unieke cursusmogelijkheid, voor een voor deze dure tijd belachelijk lage prijs, vindit U in de 4-weekse, Ieder jaar zijn ze er weer, de enthousiaste cursis ten. Zij hebben geen serie schoolse lessen achter de rug, maar een ontdekkingsreis, waarbij eigen initia- lief, vindingrijkheid, en aktiviteit de drijfveren zijn Cursist en cursusleiding vormen samen oen team, dat zijn weg in de problemen van deze wereld tracht te vinden door een gezamenlijk aftasten van nieuwe gebieden, zoeken naar oorzaak en gevolg. Door we derzijdse beïnvloeding stimuleert men elkaar tot het doen van een volgende stap. De meeste reakties na afloop zijn dan ook dat de cursus 6 weken dient te duren. Toch zijn er groepen van jongeren, we denken o.a. aan de tuinders, voor wie een periode van 4 wekon te lang is, aangezien men rond die tijd midden in de werkzaamheden zit. De volkshogescholen hebben dit probleem onder kend en trachten dit bezwaar te, lenigen door de 4 weken te splitsen in twee periodes van 2 weken., n.l. de eerste periode van 1021 november en een twee de periode van 516 januari. Dit experiment wordt uitgevoerd door de Volkshogeschool „Olaertsduyn" te Rockanje. De andere volkshogescholen handhaven de periode van 4 weken. Mocht U aan deze gesplitste 4-weekse deelnemen, dan wordt er uiteraard van U verwacht, dat U aan beide perioden deelneemt. Cursusplaatsen zijn: Bakkeveen, Bergen, Eerbeek en Olaertsduyn. De cursuskosten bedragen 260,(De stands organisaties verlenen een subsidie van 50 op de cursuskosten).

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 18