AFSCHEID EN BEGIN! Kring Tholen-St Dhilipsland £R is een tijd van komen, er is een tijd van gaan! Na 't voorzitterschap der kring Tholen-St. Phi- lipsland der ZLM ruim acht jaar bekleed te hebben heeft voorzitter P. W C. van Westen in de kring vergadering maandag j.l. als voorzitter afscheid ge nomen van zijn kring. Zoals hij hetzelf in zijn af scheidswoord opmerkte, het was geen gemakkelijke beslissing geweest om te nemen. Maar zoals de heer Vah Westen zeide, het jong of oud, vitaal of mindqr vitaal zijn speelde daarbij geen rol. Wèl het in feite zelf geen praktisch boer meer zijn en het daardoor niet direkt meer voor 100 bij het wel en wee van de land- en tuinbouw betrokken zijn. Als voorzitter, aldus de heer Van Westen, ben ik van mening dat er van dag tot dag, ja van uur tot uur direkt bij de vele problemen betrokken dient te zijn en niet indi- rekt. Ik heb het vele werk voor de agrarische bevol king in onze streek en daarbuiten dat deze funktie met zich mee bracht altijd met veel genoegen gedaan en gezien als een dienende taak. Dank bracht de heer Van Westen aan zijn medebestuursleden in het alge meen en aan de vice-voorzitter en secretaris-penning meester der kring de heren Breure en Kosten in het bijzonder voor de ondervonden medewerking en voor het vele werk dat zij hem uit handen hadden ge nomen. Dank bracht de heer Van Westen ook aan de leden van D. B., H. B. en secretariaat te Goes. yICE-VOORZITTER Breure memoreerde hoe het in februari 1961 bij de benoeming van de heer Van Westen gegaan was. U voelde zich, zoals U zelf zei, als een kat in een vreemd pakhuis. Nu mei 1969, kunnen wij constateren dat U al deze jaren op de meest succesvolle en bekwame wijze leiding heeft gegeven aan onze kring. Vele problemen en vele zaken zijn in deze achtjarige periode aan de orde geweest die voor de agrarische sector van groot be lang waren. Over tal van zaken op een breed gebied heeft u moeten meebeslissen. Uit de vele funkties, naast het bestuurslid zijn van D B. en H. B. der ZLM, onder meer bestuurslid van Coveco, gezwo rene Waterschap Tholen, lid commissie Schelde-Rijn- verbinding, lid Prov. Staten van Zeeland, gemeente raadslid enz. blijkt de veelomvattende taak waarvoor U met de volle inzet van uw persoon steeds weer de tijd en de gelegenheid vond om de agrarische belan gen in het algemeen en die van onz kring in het bijzonder te dienen. De heer Breure liet zijn dank woorden namens de kring vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van waardering in de vorm van een stereo-recorder. ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (VenKhijnt wekelijkj) Officieel Orgaan van de ZEEUWSE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ Hoofdredakteun Ir. J Prins Redaktie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma, Grote Markt 28, Goes, Tel. 01100—5010 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande, Terneuzen |JE heer M. C. J. Kosten, in deze algemene jaar-, vergadering van de kring Tholen-St. Philips- land der ZLM tot nieuwe kring-voorzitter gekozen, is reeds jarenlang secretaris-penningmeester van de kring. Tevens is hij reeds enige jaren voorzitter van de commissie Werkgevers- en Sociale Zaken der ZLM en, maakte mede uit dien hoofde als adviseur, van het dagelijks bestuur de D. B. en H. B. vergaderingen reeds lange tijd mee. De gang van zaken en de pro blemen zijn hem dus bepaald niet vreemd. Als secre taris-penningmeester van de kring heeft de heer Kosten met de vele facetten van het werk der kring op de ZLM bemoeienis gehad. De heer Van Westen wees in zijn afscheidswoord op de grote nauwgezet heid en accuratesse waarmee de heer Kosten in al deze jaren zijn taak verrichtte. Daarnaast vervult de heer Kosten nog andere funkties in de agrarische sec tor waarvan wij in het bijzonder die van voorzitter van de Federatie van Verenigingen voor Bedrijfs voorlichting voor de Zeeuwse eilanden willen ver melden. Wij wensen de heer Kosten veel succes toe in zijn nieuwe funktie van Kringvoorzitter. ATTENTIE VOOR DE PREMIEKEURINGEN RUNDVEE In de loop van mei, juni en begin juli hebben weer de jaarlijkse premiekeuringen van rundvee plaats ge organiseerd door de Commissie voor de Premie keuringen van Rundvee. Keuringen die bijzonder nut tig zijn voor verbetering van de rundveestapel in Zeeland. Vandaar gaarne een opwekking onzerzijds om aan deze keuringen deel te nemen. Dit kan, ge heel gratis ongeacht of men al dan niet lid is van het N. R. S. of Melkcontrolevereniging. Zelfs behoeft men zich niet van te voren op te geven of men van plan is te komen. Zowel stieren als jonge vaarzen en melkvee, ongeacht leeftijd kunnen aan de keurin gen deelnemen mits deze dieren afkomstig zijn van abortus-vrije bedrijven. Er worden kampioenen en reserve kampioenen aangewezen. Er zal ook weer een rubriek fokgroepen zijn. Deze groepen moeten bestaan uit tenminste drie dieren van één eigenaar. Voor de kampioene is een prachtige schaal als wisseltrofee aanwezig, naast een geldprijs. De overige prijzen worden in geld uitge keerd. De inspecteur van het N. R. S. zal voor in schrijvingen aanwezig zijn. De data van de premiekeuringen zijn vastgesteld op: Woensdag 21 mei: Absdale 10 uur en Koewacht 2 uur. Donderdag 29 mei: Zaamslag 10 uur en Kloosterzande 2 uur. Dinsdag 3 juni: Serooskerke 10 uur en Aagtekerke 2 uur. Donderdag 5 juni: Biervliet 14 uur. Maandag 30 juni: Eede 13.45 uur. Maandag 7 juli: Heille 13.45 uur. ZITDAGEN BOEKHOUD- BUREAU Terneuzen: Woensdag 21 mei in hotel „Des Pays-Bas". Oostburg: Woensdag 21 mei in café „De Windt". Wissenkerke: Woensdag 21 mei in hotel „De Kroon". Zierikzee: Donderdag 22 mei in hotel „Huis van Nassau". Middelburg: Donderdag 22 mei in hotel „De Zendracht". VELDKEURING LANDBOUWSTAMBONEN De Stichting Keuringsdienst Zeeland maakt aan de telers van landbouwstambonen bekend dat de aan gifte voor de veldkeuring oogst 1969 kan plaatsvin den tot 1 juni a.s. Hiervoor komen in aanmerking die percelen welke bezaaid zijn met superelite- en elitezaad. Aangifteformulieren zijn verkrijgbaar bij de kon- troleurs van onze dienst en op het Sekretariaat te Goes, Grote Markt 9 (tel. 011005810). DE PRINSES BEATRIXSCHOOL PRESENTEERDE ZICH WAT is er een werk gemaakt van de „open" dag, waarop de Prinses Beatrixschool in Kruinin- gen zich in zijn veelzijdigheid presenteerde. In de morgenuren was er voor leerlingen van lagere scholen uit Kruiningen en omgeving gelegenheid te komen kijken wat er op een landbouwhuishoudschool te beleven valt. De tentoonstelling, waaraan veel werk was besteed en die zeer smaakvol was ingericht gaf een uitgebreid beeld van het werk, dat leerlingen zowel praktisch als theoretisch te doen krijgen. Het naailokaal was op originele wijze aangekleed. Dade lijk bij het binnenkomen werd het oog gevangen door de aan de zoldering zwevende hoepels, waarin door de leerlingen gemaakte kledingstükken waren gedra peerd. In een ander lokaal waren mooie staaltjes van handenarbeid te zien. Leuke sieraden trokken de aan- RADIO Dinsdag 20 mei a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur „Over de toekomst van de aardappel", de heer P. Th. M. Cleophas, secretaris van de Vereniging voor de Aardappelverwerkende Industrie. „De betekenis van grondontsmetting in de landbouw", m.m.v. het rijkslandbouwconsulentschap voor de plantenziekten te Wageningen. „Spaar de vogels in de weidetijd" m.m.v. de. Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels. Vrijdag 23 mei a.s., Hilversum II, 12.30—12.40 uur „Meer boerderijbranden door hooibroei", de heer S. H. de Boer van het Nationaal Brandpreventie In stituut in Den Haag. „Ventilatieproblemen in de hooitijd", m.m.v. de heer ir. H. Thomas, rijksland- bouwconsulent voor de weide- en voederbouw te Wageningen. dacht. De armband met emaille leek zo uit een win kel te komen. Als gewoonlijk trok het lokaal waar kook- en bak- produkten lagen uitgestald de aandacht. Er was zo wel aan een feestelijke maaltijd als aan een picknick aandacht besteed. De borrelhapjes ontbraken even min en de steeds meer in zwang komende barbecue was aanwezig. De Kruiningse middenstand had een flinke steen bijgedragen door uitlening van artikelen, waardoor de tentoonstelling nog attractiever was ge worden. 's Middags was er een druk bezochte „moeder- middag", waar de moeders kennis konden nemen van wat hun dochters op school presteren. Zelf kregen zij ook een lesje in handenarbeid. Er moest ook iets uit hun vingers komen en dat iets bestond uit het maken van kledingstukken en (eest hoedjes om de vreugde op een kinderfeestje te .er- hogen. 's Avonds was er grote belangstelling voor de mode show, waar leerlingen eigengemaakte kleding droe gen. Zelden hebben wij een modeshow zo vlot zien afwerken. Binnen de gestelde tijd was men klaar. Er was veel te zien wat het aankijken beslist waard was. Keurige jurkjes, pakjes en nachtkleding. Leerlingen van de avondcursus, waaronder dames, die wat leef tijd betreft best de moeders van de meisjes konden zijn, lieten zich niet onbetuigd en droegen eveneens keurige kleding ten aanschouwe van het talrijk pu bliek. Komend seizoen bestaat er wederom gelegenheid voor ouderen om cursussen in koken, naaien en han denarbeid te volgen. De landbouwhuishoudscholen zijn niet meer weg te denken. Zij zijn onmisbaar op ons platteland. Meis jes, die in de verzorgende beroepen hun werk hopen te vinden kunnen hier de basis leggen voor hun later te kiezen beroep.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 2