Kerstfeest hoger-op Al zijn er groten in de wereld, waarop de aandacht is gericht, Hun dreigementen met atomen, Hun macht, wordt hun weldra ontnomen Door Hem, die op de aard' gekomen, Als Koning slechts in doeken ligt. JAAP MIJDERWIJK AI is het donker in de wereld, al is er veel onenigheid. Toch, overal in vele landen ontsteken de devote handen de kaarsjes die weer helder branden en aan dit feest zijn toegewijd. Al valt het moeilijk in ons leven, al drukt de zorg ons dag en nacht, is weinig vreugde ons beschoren, wij mogen weer de Boodschap horen het heilig Kind is ons geboren Dat vele eeuwen werd verwacht. Daarom is Kerst een feest vol vreugde, vervulling van een diepste wens, waarop men dankbaar mag aanvaarden dit godsgeschenk van grote waarde, Dat Vrede brengt op onze aarde en Welbehagen in de mens. 3 (Vervolg van pagina 1) In de tweede wereldoorlog moet een man door brandend Rotterdam gelopen hebben, die uitriep: Ik neem ":et niet! Welnu, dat zegt God ook. Hij ziet ons zoals wij zijn, en zegt: Ik neem het niet, dat zij Mij hèt doel missen! Daarom korr.t God zelf. Hij komt ons onvermo gen binnen. God laat zijn rijkdom los, en wordt Onze vraag op Kerstfeest moet niet zijn: hoe komen wij tot God? Onze vraag moet zijn: wie is God? En dnn zer;* Lukas 2: Hij is als dit Kind in de kribbe. Hij is degene, die met ons, elleboogwer kers, die voor een paar dagen proberen „hoger op" te komen, een nieuw begin hééft gemaakt door onder ons te komen. Kerstfeest is het feest dat van één kant komt, van Gods kant. Voor ons is geen heroïsche taak weggelegd, er wordt geen appèl gedaan op onze drang om op een of andere manier voor een paar dagen tóch voor God een ridder te zijn. Dat alles wordt krachtda dig gekortwiekt: God is al mens geworden. Het hoeft al niet meer! Als wij toch mensen wilden zijn! Dat is: néér- kijken op Jezus Christus, het Kind in de kribbe, en «eggen: O God, ik wist niet waarheen ik ging, maar Iaat mij uit dit land vandaan O, laat mij zonder herinnering en zingend het nieuwe land ingaan! Heft aan, roept uit tot God, die leeft, die aard en hemel blijdschap geeft, want Jezus is geboren! Dat Wed kunnen we natuurlijk alléén zingen met het hoofd omhoog!! Burgh Ds. N. J. FLINK.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 3