Stille vaste ster Laat ons bidden 1 V if i Pi'-yyl 2 Gij, die alle sterren houdt in uw hand gevangen, Here God, hoe duizendvoud wekt Gij ons verlangen. Ach, ons hart is verward, - leer het op uw lichte hoge Rijk zich richten. Want de lichten die wij zelf aan de hemel stelden, glinstrend in het zwartgewelf, sterren, ongetelde, - al hun glans dooft nochtans; dan is heel ons leven door de nacht omgeven. God, is dan wat U verliet uit uw hand gevallen; mist Gij onze wereld niet bij Uw duizendtallen? Blijf niet ver, doe één ster in de nacht ons gloren, of wij zijn verloren! Christus, stille, vaste ster, o gij licht der lichten, waarnear wij van her en der onze schreden richten, - geef ons moed; 't is ons goed, u te zien, Getrouwe, uw hoog Rijk 't aanschouwen. AD DEN BESTEN in „Wij hebben zijn ster gezien" J. N. Voorhoeve - Den Haag voor mensen dicht om ons heen die leven in moeite en zorg, ongezien en ongeacht; voor hen die bedroefd en ontgoocheld zijn, voor allen die geen zin meer hebben in hun leven; voor mensen die alleen staan, voor hen die, in deze dagen vooral, de tijd niet doorkomen, en geen aansluiting vinden. Wij bidden U, God, voor allen die slachtoffers zijn, vermoorde mensen, doden in ons dagelijks verkeer; voor kinderen zonder ouders, voor gevangenen en vreemdelingen, voor vluchtelingen zonder land en zonder naam, Joden, Arabieren, Grieken en Ambonezen, voor mensen die leven in conflict met anderen, en geen oplossing weten; voor zieken zonder hoop op genezing. Wij bidden U voor onze doden. God: gedenk hun namen, bewaar hun leven bij U. Laat ons bidden voor alle vragen en zorgen die ons zijn aanbevolen. Voor Heer God, al deze woorden, heel dit uur van gebed, wij zijn het zélf. Gij kent de afgrond waarin wij verloren kunnen zijn. Uit de diepte roepen wij U; op deze dag van uw menslievendheid roepen wij U. Wij leven nog, hóud ons in leven, zo bidden wij U, met Jezus Uw Zoon. HUUB OOSTERHUIS s.J. ged. ontleend aan: Heden en hier en in die dagen** uit „Kerstmis Baksel!" Uitgeverij W. ten Have N.V. Amsterdams blad in de eerste plaats namens Secretariaat en Redaktie onze lezers een gelukkig Kerstfeest, zalig uiteinde en een voorspoedig 1969 toegewenst! In tegenstelling tot vorige jaren moest dit Kerstnummer be scheiden van opzet zijn. De financiële eindjes van de exploi tatie van ons blad bleken, zo aan het einde van het jaar, bij zonder kort te zijn. In feite te kort om ze goed aan elkaar te kunnen knopen! Dit bracht voor de Redaktie met zich mee dat de nodige beperking op de inhoud moest worden be tracht. Ditmaal dus maar 32 pagina's AS. I, Ij V! V/L. A -tir r*. V j M«\ - «1 .v ry - In het eerste katern van 16 pagina's Uit de geschiedenis van Schouwen: „Het Bokkebosje", „Scherpkoren" en „De verkeerde sokke", pag. 4 „De jongen uit de herberg", een Kerstverhaal Voor de Vrouw: „Zesmaal een wildmaaP', Kerstmis in een nieuw vader land, Fondue schept gezelligheid en Denk met Kerst mis aan hen die dieet houden!, pag. 6 en 7 „Oude boerderijen in Zeeland": De 21e aflevering van onze serie. Ditmaal „De Noordhoek" te Kloetinge, pag. 8 en 9 Uit de geschiedenis: De strijd om het inlandse graan en Pachtersproblemen in de 18e eeuw, pag. 10 en 11 Het tweede katern als meer „zakelijk gedeelte" geeft o.m.r De bekende „Hoechst Kerstpuzzel" met fraaie prijzen. pag. 24 en 25 „De Coöperatie en de toekomst", belangrijke passages uit de openingsrede van de voorzitter van Cebeco, de heer A. M. Geluk, op de Algemene Vergadering van deze coöperatieve toporganisatie, pag. 17 „Ons Commentaar" over Mansholts plannen, pag. 17 De fruitteelt 30 jaar geleden, pag. 22 De jaarvergadering der C.Z.A.V. en een artikel over „De Waterschappen en de schouw van kavel-, weg- en dijk- sloten", pag. 23 Het keuringsverslag van de Zeeuwse fokpaardendag te Goes, pag. 26 „Uit of thuis", „Kerstmis voorbij" en „Advent" op de Plattelandsjeugdpagina, pag. 27 Tenslotte: ons volgend nummer verschijnt weer op VRIJDAG 3 JANUARI 19691 En het nummer van vrijdag 10 januari zal OewUd zün san de rassenberichten 19691

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 2