De fusie tussen de Z.L.M. en N.B.M. v. L. Concept Statuten en huishoudelijk reglement nieuwe landbouw- maatschappij VRIJDAG 8 NOVEMBER 196S 56e Jaargang No. 2955 In dit nummer van ons Zeeuws Land- en Tuinbouwblad is de volledige tekst opge nomen van de concept-statuten en het concept-huishoudelijk regelement voor de Maat schappij tot bevordering van Landbouw, Tuinbouw en Veeteelt in Zeeland en Noord-Bra bant (bij verkorting Z. L. M.). Deze concepten werden vorige winter, behalve in de hoofd besturen, ook reeds in de kringen en afdelingen behandeld. Nadien werden diverse in gekomen op- en aanmerkingen daarin verwerkt, zodat zij thans aan de algemene verga deringen van de N. B. M. L. op 21 november en van de Z. L. M. op 2 december a.s. wor den voorgelegd. Bij het tot stand brengen van een fusie van de Z. L. M. en de N. B. M. L. wordt om praktische redenen de vorm voorgesteld, dat één van de beide verenigingen blijft bestaan en geheel nieuwe statuten en reglementen aanneemt, terwijl de andere vereniging wordt opgeheven. Aan het ontbinden van beide verenigingen tegelijk, om dan gezamenlijk één nieuwe op te richten, kleven namelijk grote bezwaren. O.a. met betrekking tot de be heersoverdracht van de scholen (Z. L. M. 15 scholen, N. B. M. L. 2 scholen). Vandaar dat 't voorstel luidt de N. B. M. L. te ontbinden, nadat eerst een statutenwijziging met be trekking tot de bestemming van de eigendommen heeft plaats gevonden. De Z. L. M. daarentegen aanvaardt geheel nieuwe statuten en reglementen. Het ligt in de bedoeling om bij aanneming van deze voorstellen door de beide alge mene vergaderingen, zo spoedig mogelijk te komen tot het vormen van het nieuwe be stuur en de verdere werkzaamheden te coördineren. Deze week op de middenpagina's van ons blad de 19de aflevering van onze serie „Oude boerderijen in Zeeland". Dit maal „De Hooge Hoeve" te Drei schor, die onder de „historische" loep wordt genomen. Verder in dit nummer o.m.: Het kort verslag van de Vergadering van het Dagelijks Bestuur der Z.L.M.gedeelten uit de openingsrede van ir. C. S. Knottnerus van de Algemene Vergadering van het K.N.L.C., enige punten uit de inleiding gehouden door de Minister van Financiën prof. dr. H. J. Witteveen, bijzonderheden over de Iandbouwregeling B.T.W. en het registratierecht bij verkoop.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 1