vn Artikel 22. Commissies. 1. Adviserende bestuursleden van het Hoofd- of Dagelijks bestuur hierna ook te noemen: adviseurs kunnen alleen natuurlijke personen zijn, die op grond van een bepaalde hoe danigheid als zodanig worden benoemd. 2. De adviseurs worden, Indien niet anders is bepaald, voor onbepaalde tijd benoemd. 3. Het bestuur, waaraan een adviseur verbonden is, is te allen tijde bevoegd de adviseur te ontslaan. 4. Een adviseur treedt af per de eenendertigste december van het jaar, waarin hij de leeftijd van zeventig jaar heeft be reikt. 5. Adviseurs hebben het recht vergaderingen van het be stuur waaraan zij verbonden zijn bij te wonen, tenzij dat bestuur anders bepaalt. "6. Adviseurs hebben een adviserende stem. Artikel 23. Aan de voorzitter, de vice-voorzitters en andere leden van het Hoofd- en/of Dagelijks bestuur wordt door het Dagelijks bestuur een vacatiegeld en een tegemoetkoming in de reis- en verblijfkosten toegekend. Voorts kan aan hen en aan de voorzitters van permanente commissies of instellingen der vereniging door het Dagelijks bestuur een defrayement worden toegekend. Stemming in vergaderingen. Wijze van bijeenroeping. Artikel 24. 1. De stemmingen in de algemene ledenvergadering, de vergaderingen van het Hoofdbestuur en het Dagelijks bestuur en in commissievergaderingen geschieden mondeling, echter, indien een stemgerechtigde verklaart dit te verlangen, over personen bij gesloten ongetekende briefjes. Stemming bij acclamatie is toegestaan, indien geen der stemgerechtigden rich daartegen verzet. In afwijking van het hiervoor bepaalde zal stemming inzake benoeming van personen met uitzon dering van benoeming van ambtenaren en benoeming van leden van commissies steeds bij gesloten ongetekende briefjes en nimmer bij acclamatie geschieden. 2. Mocht ten aanzien van de benoeming van personen bij eerste stemming geen volstrekte meerderheid worden ver kregen, dan zal een nieuwe vrije stemming plaatshebben. Indien ook dan geen volstrekte meerderheid verkregen wordt, zal een herstemming plaatshebben tussen de twee personen, die de meeste stemmen op zich verenigden. Komen door gelijkheid van het aantal verworven stemmen meer dan twee personen voor de herstemming in aanmerking, 'dan zal bij een tussenstemming worden beslist, welke twee personen in de herstemming zullen komen, respectievelijk wie met de persoon op wie het hoogste aantal stemmen is uitge bracht, in de herstemming zal worden opgenomen. Staken bij een tussenstemming, als in de vorige zin bedoeld, of bij een eindstemming de stemmen, dan komt geen besluit tot stand. 3. Zo een voorstel zaken betreft, geldt het bij staking van stemmen als verworpen. 4. Mondelinge stemming geschiedt in de volgorde, door de voorzitter in verband met de presentielijst aangegeven. 5. Over alle onderwerpen van orde beslist de voorzitter. 6. Het desbetreffende college stelt zelf regelen omtrent de wyze van bijeenroeping. Artikel 25. Tot voorzitter van een permanente commissie of een instel ling van de vereniging zal zo mogelijk een lid van het Dagelljk* bestuur worden gekozen. Artikel 26. Bij de benoeming van de leden van de commissies zal reke ning gehouden worden met een regionale spreiding van de vertegenwoordigers over het werkgebied van de vereniging. Artikel 27. Een commissielid treedt af per de eenendertigste december van het jaar, waarin hij de leeftijd van zeventig jaar heeft be reikt. Secretariaat Penningmeesters. Artikel 28. Het secretariaat is onder toezicht en verantwoordelijkheid van het Dagelijks bestuur onder meer belast met de zorg voor 'de administratieve werkzaamheden van de vereniging, waar onder begrepen de werkzaamheden ten dienste van het archief, 'de boekerij en het materiaal en het personeelsbeleid. Het Dagelijks bestuur kan voor het secretariaat een instruc tie opstellen en verdeelt, indien er meer dan een secretaris is, de werkzaamheden tussen de secretarissen. Artikel 29. De penningmeester(s) is/zijn onder toezicht en verantwoor- lijkheid van het Dagelijks bestuur onder meer belast met het doen en in ontvangst nemen van alle betalingen. Artikel 30. 1. De ambtenaren in dienst van de vereniging worden onderverdeeld in hoofd-ambtenaren en ambtenaren. 2. Hoofdambtenaren zijn zij, die door het Hoofdbestuur als zodanig zijn aangesteld. Alle andere werknemers zijn ambte naren in de zin van dit reglement. 3. Benoeming en ontslag van hoofdambtenaren geschiedt 'door het Hoofdbestuur, van ambtenaren door het Dagelijks bestuur Wijzigingen. Artikel 31. Voor wijziging van dit reglement geldt hetgeen in artikel 29 van de statuten der vereniging voor een statutenwijziging is benaa'H. Slotbepaling. Artikel 32. Aan alle leden wordt een exemplaar van de statuten en van dit reglement ter hand gesteld, gelijk mede van alle daarin later aangebrachte wijzigingen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 17