IV De termijn van oproeping bedraagt tenminste veertien dagen, de dag der oproeping en die der vergadering niet medegerekend. De plaats waar de algemene ledenvergadering wordt ge houden, wordt bepaald door het Dagelijks bestuur. 5. Bij de oproeping worden de te behandelen onderwerpen vermeld, alsmede de plaats en het tijdstip waarop de vergade ring wordt gehouden. 6. De voorzitter en de secretaris zijn tevens verplicht tot bijeenroeping van een algemene ledenvergadering, wanneer tenminste drie kringbesturen schriftelijk, onder opgave van de te behandelen onderwerpen, het verzoek daartoe aan een secretaris van de vereniging doen; zodanige algemene leden vergadering moet plaatsvinden binnen vier weken nadat het verzoek tot bijeenroeping is ontvangen. Indien binnen veertien dagen na ontvangst van een verzoek als hiervoor in dit lid bedoeld, geen bijeenroeping is geschied, zijn de kringbesturen, die het verzoek hebben gedaan, be voegd zelf tot het bijeenroepen van een algemene ledenver gadering over te gaan, met inachtneming overigens van het daaromtrent in deze statuten en het huishoudelijk reglement bepaalde. 7. In het geval, in de laatste zin van het vorig lid bedoeld, wijst de algemene ledenvergadering zelf haar voorzitter en secretaris aan. Artikel 29. 1. In een algemene ledenvergadering kan stem worden uit gebracht door: a. de afgevaardigden van: 1e. kringen waarin geen afdelingen zijn en die te dezen met een afdeling gelijkgesteld worden; 2e. afdelingen; 3e. groepen van leden, voorzover die groepen van het Hoofd bestuur de bevoegdheid hebben gekregen een afgevaardigde aan te wijzen. b. leden, voorzever die leden van het Hoofdbestuur de be voegdheid hebben gekregen een stem uit te brengen. 2. leder der afgevaardigden, als bedoeld in het voorgaande lid sub a onder 1e en 2e, brengt één stem uit per vijftig leden zijnde ereleden, leden van verdiensten en gewone leden of een gedeelte daarvan, berekend naar een opgave welke daartoe elk jaar vóór een april aan het Hoofdbestuur moet worden gedaan. 3. De in lid 1 onder a 3e bedoelde afgevaardigden en de onder b bedoelde leden hebben zoveel stemmen als hun door het Hoofdbestuur zijn toegekend. 4. Alle in de algemene ledenvergadering stemgerechtigden moeten een presentielijst tekenen en bij het tekenen der pre sentielijst van hun stemrecht en van het aantal uit te brengen stemmen schriftelijk doen blijken. 5. De voorzitter, vice-voorzitters en andere leden van hel Hoofd- of Dagelijks bestuur of ambtenaren in dienst van de verenigfng mogen niet als afgevaardigden optreden. 6. De leden van het Hoofdbestuur en het Dagelijks bestuur» de ereleden en de leden van verdienste hebben voorzover zij niet uit anderen hoofde stemgerechtigd zijn een advi serende stem. 7. In de algemene ledenvergadering kan niet bij volmachl worden gestemd. Artikel 30. t. Begunstigers hebben, voorzover hen dat recht niet door het Hoofdbestuur is ontzegd, het recht de algemene leden vergadering bij te wonen en daar het woord te voeren en een adviserende stem uit te brengen. 2. De voorzitter, het Hoofdbestuur en het Dagelijks bestuur hebben het recht gedelegeerden van andere organisaties, autoriteiten of bepaalde personen ter bijwoning der algemene ledenvergadering uit te nodigen. 3. De voorzitter, het Hoofdbestuur, het Dagelijks bestuur, de besturen van kringen, de besturen van afdelingen, groepen van leden, ereleden, leden van verdienste, gewone leden, buitengewone leden en begunstigers kunnen voorstellen doen aan de algemene ledenvergadering. De voorstellen moeten daartoe binnen vier weken voor de algemene ledenvergadering bij het secretariaat van de vereni ging zijn ingediend. Later inkomende voorstellen worden aangehouden tot een volgende algemene ledenvergadering. Artikel 31. In de jaarlijks te houden algemene ledenvergadering wordt/ worden: a. door het Hoofdbestuur rekening en verantwoording af gelegd over het in het afgelopen boekjaar gevoerde beheer; üe goedkeuring van cle rekening en verantwoording 'décha*- geert het Hoofdbestuur voor zijn beheer; b. de begroting voor het komende boekjaar voorgelegd; c. in eventuele vacatures voorzien; d. behandeld hetgeen verder ter tafel wordt gebracht. Artikel 32. 1. Een door de algemene ledenvergadering vast te stellen huishoudelijk reglement geeft nadere regels omtrent het lid maatschap, de contributies, daaronder begrepen begunstigers- bijdragen, voorts omtrent de afdelingen en de kringen en der- zelver besturen, de verkiezing van het Hoofdbestuur en het Dagelijks bestuur, en de werkzaamheden van het Hoofdbestuur en van het Dagelijks bestuur, de algemene ledenvergadering en de verkiezing van de afgevaardigden en alle andere onder werpen, welker regeling aan de algemene ledenvergadering gewenst voorkomt. Artikel 33. 1. Een besluit tot wijziging van deze statuten kan slechts worden genomen in een algemene ledenvergadering, waarin zoveel stemgerechtigden aanwezig zijn dat tenminste drie/vier den der maximaal uit te brengen stemmen, uitgebracht kunnen worden, en met een meerderheid van tenminste twee/derden der geldig uitgebrachte stemmen. 2. Is in de in het eerste lid bedoelde vergadering het ver eiste aantal stemgerechtigden niet aanwezig, dan kan een nieuwe vergadering uitgeschreven worden, te houden uiterlijk zes weken na de eerste, waarin alsdan met een meerderheid van tenminste twee/derden der geldig uitgebrachte stemmen tot statutenwijziging kan worden besloten, ongeacht het aantal aanwezige stemgerechtigden. 3. Het Hoofdbestuur brengt de woordelijke tekst van de statutenwijziging tenminste twee weken voor de algemene ledenvergadering, waarin de wijziging aan de orde is, ter kennis van de afdelingen en kringen. Het voorstel ligt ten kantore van het secretariaat van de dag der oproeping af tot na afloop der vergadering voor alle leden kosteloos ter inzage; zij kunnen daarvan, eveneens kosteloos, een afschrift verkrijgen. 4. Wijzigingen treden zolang een Koninklijke goedkeuring is vereist, eerst in werking nadat daarop die Koninklijke goed keuring is verkregen. Ontbinding. Artikel 34. 1. Tot ontbinding van de vereniging kan slechts worden be sloten in een algemene ledenvergadering, waarin drie/vierden van de maximaal door alle al dan niet aanwezige stem gerechtigden uit te brengen stemmen ten gunste van een voor stel tot ontbinding worden uitgebracht. 2. Bij hetzelfde besluit worden de gevolgen der ontbinding geregeld met dien verstande, dat een mogelijk batig saldo slechts zal kunnen worden bestemd voor algemene landbouw belangen. 3. Indien geen ander daartoe wordt aangewezen, treedt het Hoofdbestuur als vereffenaar op. 4. Gedurende de vereffening blijven de statuten en het huis houdelijk reglement voorzoveel mogelijk van kracht. Artikel 35. Zijn in de vergadering, bij het vorige artikel bedoeld, niet tenminste gerechtigden tot het uitbrengen van drie/vierden der maximaal door alle al dan niet aanwezige stemgerech tigden uit te brengen stemmen aanwezig, dan wordt een twee de vergadering uitgeschreven, te houden binnen zes weken na de eerste, welke alsdan, ongeacht het aantal vertegenwoor digde stemgerechtigden, mits met een meerderheid van drie/ vierden der geldig uitgebrachte stemmen, tot ontbinding kan besluiten. Overgangsbepaling. Artikel 36. In afwijking van het in artikel 6, leden 4 en 5 bepaalde, zijn tevens gewone leden diegenen, die ten dage van de ontbinding der Noord-Brabantse Maatschappij van Landbouw, bij verkor ting N.B.M.L., gewoon lid der N.B.M.L. waren en in 1969 con tributie als gewoon lid over 1969 aan de Z.L.M. hebben be taald; zijn tevens buitengewone leden diegenen, die ten dage van de ontbinding der N.B.M.L. lid-vereniging of buitengewoon lid der N.B.M.L. waren en in 1969 contributie als buitengewoon lid over 1969 aan de Z.L.M. hebben betaald en zijn tevens begunstigers diegenen, die ten dage van de ontbinding der N.B.M.L. donateur der N.B.M.L. waren en in 1969 een jaarlijkse bijdrage als begunstiger over 1969 aan de Z.L.M. hebben be taald.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 14