2. Aan het Hoofdbestuur is verder opgedragen: a. de zorg voor de goede orde in de vereniging; b. het zoveel mogelijk bevorderen van de belangen der leden, daarbij achtgevende op de uit hun afdelingen en kringen kenbaar gemaakte wensen; c. het benoemen, schorsen en ontslaan der leden van com missies, voor zover dit niet aan het Dagelijks bestuur worcft opgedragen of overgelaten; d. het aanbieden van de begroting en rekening en verant woording aan de algemene ledenvergadering; e. de aansluiting bij centrale organisaties en het benoemen van bestuursleden daarvan en afgevaardigden daarbij. Artikel 23. Tot de bevoegdheid van het Hoofdbestuur behoort voorts boven hetgeen in die statuten of het huishoudelijk regle ment uitdrukkelijk wordt genoemd alles wat niet krachtens de wet, deze statuten of het huishoudelijk reglement tot de bevoegdheid van anderen behoort Artikel 24. 1. Het Dagelijks bestuur is belast met de dagelijkse leiding en afdoening van zaken. Het bereidt de werkzaamheden van het Hoofdbestuur en de algemene ledenvergadering voor en zorgt voor de uitvoering van hun besluiten. 2. Het Dagelijks bestuur kan studiecommissies instellen en rapporten doen samenstellen over bepaalde onderwerpen; het benoemt, schorst en ontslaat de leden van zulke studiecom missies. 3. Van de resultaten der werkzaamheden van studiecom missies brengt hetzij het Dagelijks bestuur, hetzij de commissie zelf, onder verantwoordelijkheid van het Dagelijks bestuur, verslag uit aan het Hoofdbestuur. Artikel 25. Het Hoofdbestuur of het Dagelijks bestuur is bevoegd een of meer personen, die zij daartoe geschikt acht tot adviserend lid van het Hoofdbestuur respectievelijk het Dagelijks bestuur te benoemen. Artikel 26. Op dezelfde wijze als- en tegelijk met het betreffende Hoofd- of Dagelijks bestuurslid wordt voor ieder Hoofd- casu quo Dagelijks bestuurslid, met uitzondering van de voorzitter en de vice-voorzitter(s), een plaatsvervanger benoemd. De plaats vervanger vervangt het Hoofdbestuurslid in alle opzichten ingevql van belet, totdat het belet is opgeheven; ingeval het Hoofdbestuurslid komt te ontbreken volgt hij hem op en heeft alsdan zitting voor de tijd, die zijn voorganger nog te vervullen had. Artikel 27. 1. De voorzitter bij zijn belet of ontstentenis te vervan gen door een vice-voorzitter en een secretaris bij belet of ontstentenis van alle secretarissen te vervangen door een lid van het Dagelijks bestuur, die daartoe door het Dagelijks bestuur wordt aangewezen vertegenwoordigen de vereni ging in- en buiten rechte, met dien verstande dat, onvermin- derd het te dien aanzien elders in deze statuten of het huis houdelijk reglement bepaalde: A. de machtiging of goedkeuring van het Hoofdbestuur ver eist is voor het: a. verkrijgen, vervreemden, bezwaren, huren en verhuren van onroerende zaken; b. overdragen tot zekerheid of het bezwaren van roerende lichamelijke of onlichamelijke zaken; c. aangaan van geldleningen ten laste van de vereniging, met uitzondering van het opnemen van gelden, waardoor de vereniging aan de onder goedkeuring van het Hoofdbestuur aangewezen bankier in totaal geen hoger bedrag schuldig wordt dan het bedrag, dat, na door het Hoofdbestuur te zijn vastgesteld, aan die bankier is medegedeeld; d. verlenen van volmacht aan een of meer personen, al dan niet tot het Hoofdbestuur behorend, om ieder voor zich of tezamen met een of meer anderen, bepaalde in die volmacht omschreven handelingen of categorieën van handelingen te verrichten; e. aanvaarden en verwerpen van erfstellingen, legaten en schenkingen; f. verbinden van de vereniging voor schulden van anderen, hetzij door borgtocht, hetzij op andere wijze; g. sluiten en opzeggen van collectieve arbeidsovereenkon»- sten; h. opdragen van geschillen aan de beslissing van scheids lieden en het aangaan van overeenkomsten van bindend advies, het sluiten van dadingen en het voeren van processen, met uitzondering van het nemen van die rechtsmaatregelen, welke geen uitstel gedogen of van louter conservatoire aard zijn en met uitzondering van het nemen van maatregelen tot inning van geldvorderingen; i. aangaan van overeenkomsten, voorzover niet reeds val lende onder het hiervoor in dit lid bepaalde, waarvan het be lang of de waarde voor de vereniging een bedrag van vijfen twintigduizend gulden te boven gaat. B. de machtiging of goedkeuring van het Dagelijks bestuur vereist is voor het: a. toekennen aan een ambtenaar, in dienst der vereniging, van een vast jaarsalaris ter grootte van meer dan éénmaal het jaarinkomen, waarover ten dage van de toekenning maximaal de premie der Algemene Ouderdomswet wordt geheven en het ontslaan anders dan wegens een dringende reden of op eigen verzoek van zodanig personeelslid; b. toekennen van pensioenrechten aan ambtenaren, in dienst der vereniging; c. ter leen verstrekken van gelden. 2. Het Hoofdbestuur kan besluiten de bevoegdheid tot het verlenen van goedkeuring of machtiging, als bedoeld in het vorige lid, geheel of gedeeltelijk aan het Dagelijks bestuur te delegeren. Het Hoofdbestuur kan te allen tijde besluiten deze delegatie in te trekken. 3. Degenen die volgens het eerste lid van dit artikel de ver eniging vertegenwoordigen, handelen daarbij ter uitvoering van de besluiten van het Hoofdbestuur, respectievelijk het Dagelijks bestuur, zulks naar de taakverdeling, in of krachtens deze statuten gemaakt. 4. In spoedeisende gevallen, zulks ter beoordeling van de voorzitter kan gehandeld worden zonder voorafgaand overleg in het Hoofdbestuur, respectievelijk het Dagelijks be stuur, doch alsdan zoveel mogelijk in overleg met de vice- voorzitter(s). 5. Van rechtshandelingen, zonder de krachtens het eerste lid van dit artikel vereiste machtiging of goedkeuring verricht, kan slechts de vereniging, dus niet de wederpartij of een derde, de nietigheid inroepen. Overigens kan als middel om de geldigheid van een rechtshandeling te betwisten, noch door de vereniging, noch door een derde beroep worden gedaan op het ontbreken van een besluit of van overleg als hiervoor in dit artikel bedoeld en evenmin in gevallen, waarin een vice- voorzitter of een lid van het Dagelijks bestuur als bedoeld in dit artikel lid 1 eerste zin is opgetreden op het niet-aan- wezig zijn van belet of ontstentenis van de voorzitter, respec tievelijk van alle secretarissen. 6. Bij huishoudelijk reglement kan aan een of meer penning meesters bevoegdheid worden gegeven tot het verrichten van rechtshandelingen, met zijn werkkring verband houdende. Algemene Ledenvergadering. Artikel 28. 1. De algemene ledenvergadering wordt tenminste eenmaal per jaar gehouden en verder zo dikwijls het Hoofdbestuur, het Dagelijks bestuur of de voorzitter dit nodig oordeelt. 2. De algemene ledenvergadering bestaat uit Ereleden, leden van verdienste, gewone leden en buitengewone leden. 3. De algemene ledenvergadering wordt voorgezeten door de voorzitter van de vereniging. Een secretaris van de vereniging, daartoe door de voorzitter aan te wijzen, is belast met het houden van de notulen, tenzij een notarieel proces-verbaal wordt opgemaakt. De notulen worden vastgesteld door de voorzitter en de secretaris der desbetreffende vergadering. Bij afwezigheid van de voorzitter wijst het Dagelijks bestuur, bij voorkeur uit de viee-voorzitters, de voorzitter der ver gadering aan. Bij afwezigheid van alle secretarissen wijst de voorzitter der vergadering de secretaris der vergadering aan. 4. De bijeenroeping van de algemene ledenvergadering ge schiedt door de voorzitter, of bij zijn belet of ontstentenis, door een vice-voorzitter en een secretaris en wel door middel van een aankondiging in het orgaan van de vereniging en zo dat niet bestaat door middel van een advertentie in twee regelmatig in de provinciën Zeeland en Noord-Brabant ver schijnende bladen, aan te wijzen door het Dagelijks bestuur. in

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 13