Nieuwbouw LAS. Scherpenisse der Z.L.M. van start VRIJDAG 1 NOVEMBER 1968 56e Jaargang No. 2954 Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevordering van Land- en Tninboaw en Veeteelt in Zeeland r J [rml JjlUi»* Coöp. Bouwbureau voor de Landbouw - Rheden. E. Riestra, dir. arch. B.N.A. Ontwerp I. B. J. M. de Dekker, medew. arch. MA jarenlang wachten is het dan zover, dat de lagere land- en tuinbouwschool te Scherpenisse men spreekt tegen woordig liever van lagere agrarische school de beschikking zal krijgen over een nieuw gebouw. Zoals bij vele van deze scholen is het getal leerlingen aan de bescheiden kant, doch waar andere scholen veelal met terug gang in het leerlingenbezoek te kampen kregen bleef het be zoek aan de school te Scherpenisse door de jaren heen constant. Dit heeft tenslotte dan ook mede de doorslag gegeven aan de goedkeuring voor de nieuwbouw; de Thoolse gemeenschap is haar agrarische school waard gebleken. Dat dit in de toekomst ook zo blijven moge Voor direkteur Van Heusden en zijn leerkrachten zal hiermede een eind komen aan een lange periode van min of meer behelpen. Het lesgeven in drie verschillende gebouwen is immers niet bevor derlijk voor het onderwijs ^EHANDHAAFD blijft het houten gebouw met de praktijk- lokalen. Het hand- en vakvaardigheidslokaal, het melklokaal en natuurkundelokaal vinden hierin een plaats. In verbinding met dit gebouw komt het nieuwe gedeelte, dat met vlakke dakbedek king wordt uitgevoerd. In dit „lage" blok bevindt zich de centrale hal, rechtstreeks bereikbaar vanaf de weg en tevens, als leerlingen ingang, vanaf de binnenplaats. Aansluitend op de hal zijn de toilet ten en de garderobe geprojekteerd, terwijl aan de zuidzijde de direkteurskamer en de docentenkamer liggen. Voorts zijn op het noorden de centrale verwarmingsruimte, personeelsgarderobe met toilet en leermiddelenberging ondergebracht. Het totale nuttige vloeroppervlak van de nieuwbouw is 439 m2 en de nuttige inhoud 1251 m'\ A RCHITECT is het Coöp. Bouwbureau voor de Landbouw U.A. te Rheden. Het werk wordt uitgevoerd, voor wat betreft de bouwkundige voorzieningen, door de fa. Gebr. J. en W. C. Suur- land te Scherpenisse, het glas- en verfwerk door de fa. J. L. Noom te Scherpenisse en de elektrische installatie door de fa. P. A. van As te Scherpenisse. De levering van stalen ramen geschiedt door de fa. F. W. Braat N.V. te Delft en de C.V.-installatie door de fa. Tamse N.V. te Goes. De totaal geschatte bouwkosten, inclusief bijkomende voorzieningen zoals vloerbedekking, bliksembeveili ging en rijwielrekken, zullen omstreeks de f 350.000 bedragen. It'"11

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 1