Meisjescursus Walcheren P. J. G. „Verwikkelingen rond E.E.G. en economie" 14 KADERCURSUS WALCHEREN IN het komende winterseizoen starten we met een kadercursus „verwikkelingen rond E.E.G. en economie". Zo langzamerhand een traditionele cursus, maar wel eentje, die er wezen mag en moet blijven. De weg naar de pensioengerechtigde leeftijd is altijd bijzonder moeilijk geweest. De huidige mo derne tijd met zijn vele veranderingen op allerlei gebieden, maakt een juiste koersbepaling nog moei lijker. Wat vandaag nog als een zekerheid wordt beschouwd, is morgen reeds door de feiten achter haald. Wil men de ontwikkelingen enigszins blijven volgen, dan is het noodzakelijk, dat men zich regel matig oppept. De cursus wil u helpen door het cement aan te dragen, zodat u in staat bent het „landweggetje" om te vormen tot een „snelweg", waarbij de ber men duidelijk gemarkeerd zijn. HEN zestal prominente sprekers zijn uitgenodigd voor een inleiding. Ieder van hen zal een be paald facet belichten. Een pittige cursus, welke zeer diep op de stof zal ingaan. AFWEZIG De vormingsleider/sekretaris, de heer H. A. Har derwijk, is op donderdagmiddag 14 november en vrijdag 15 november wegens familie-omstandig heden niet aanwezig. REGIONALE FILMDAG Op zaterdag 9 november 1968 zal in het jongeren centrum „De Veste", Keizersdijk 16 te Goes de re« gionale f lmcag worden gehouden. De belangstelling voor dit evenement blijkt ieder jaar toe te nemen. Voor slechts ƒ3,50 kunt U deelnemen. Afdelings besturen of zij die op een of andere wijze betrokken zijn bij het verzorgen van jongerenaktiviteiten, mogen deze dag niet missen. Het programma omvat 7 korte discussiefilms of documentaires en 2 speelfilms, waaronder de bekende film „Blow-Up" van Michel angelo Antonioni. Heeft U belangstelling, informeer bij uw afdelingssekretariaat of prov. sekretariaat naar uitvoeriger gegevens. Welke facetten komen aan de orde? a. Het HOE en WAAROM van een E.E.G. b. De graanteelt. c. Onze suikerbiet (of gaan we over tot rietsui ker?). d. De zuivelplas. e. Subsidiefaciliteiten Nederland/buitenland. f. Mening en visie van de Nederlandse handel. De cursus is opgezet in nauwe samenwerking met de Kring Walcheren der Z.L.M. Zowel ouderen als jongeren kunnen zich voor deelname aan deze in teressante cursus opgeven bij de heer A. de Buck, Hogeduvekotseweg 2, Grijpskèrke (post Oostkapel- le), tel. 01188—288. Cursusduur januari 1969 t/m eind feburari 1969. Plaats Lagere Landbouwschool „De Vliet- berg" te Middelburg. Cursuskostenhet juiste bedrag is nog niet vast gesteld, doch bedraagt max. 15. Voor de meisjes van de Streek Walcheren starten we al zeer binnenkort met een serie specifieke meisjesaktiviteiten. De serie omvat een achttal avonden. De eerste avond begint medio novem ber '68, terwijl de laatste aktiviteit eind februari zal plaats vin den. In chronologische volgorde laten we hieronder de thema's der avonden volgen. NOVEMBER het vrijgezellenprobleem. Is de jonge boer werkelijk een slecht gewild artikel in het levenspakket der dames? Wat zijn de oorzaken en waar liggen ze? Deze avond wordt gezamenlijk met de jongens gehouden. 21 NOVEMBER: Ontwerp en fabriceer uw eigensieraden. 12 DECEMBER Kennismaking met de mogelijkheden en beper kingen van allerlei materialen voor het ver vaardigen van KERSTSTUKJES. JANUARI 1969 Nieuws en nieuwsjager. JAN7FEBR. 69 Maatschappelijk werkster vertelt over haar werk. Excursie naar het atelier van een pottenbakker. In een persoonlijk gesprek met de kunstenaar iets proeven van zijn leven en werken. Als afsluiting van de serie avonden een bezoek aan de Schouw burg. Dit laatste evenement gezamenlijk met de jongens. Belangstellenden voor deze goede en buitengewoon interessante serie meisjesaktiviteiten, kunnen zich opgeven bij Mej. J. Geertse, Middelburgseweg 11, GRIJPSKERKE. (01180 - 3495) TWINTIG MAAL OP NIEUWE WEGEN Vijf cursussen: honderden deelnemers Het is straks 20 jaar geleden dat de eerste „win- terschool voor jonge boeren" als een 6-weekse cur sus begon. Het eerste tiental jaren vond deze cursus alleen plaats op de volkshogeschool „Allardsoog" te Bakkeveen. Daarna voegden zich ook andere volks hogescholen daarbij, zodat verleden jaar voor het eerst deze cursus op vijf volkshogescholen over het hele land verspreid plaats kon vinden. Gangmakers. Belangrijke gangmakers van deze cursus waren destijds prof. dr. H. J. Frietema en wijlen de heer H. D. Louwes die hier een mogelijk heid zagen»om een groep jonge boeren vanuit het hele land op de hoogte te brengen van de aktuele agrarische- en plattelandsproblemen. Deze cursus sen waren toen een mogelijkheid om in de winter tijd bij te tanken en op de hoogte te komen van wat zich in de wereld buiten het boerenerf afspeelde en hoe men zich daartegenover zou kunnen opstellen. Jongens en meisjes. Met de verruiming van de cursusmogelijkheden door de samenwerking tussen meerdere volkshogescholen werd ook de deelname en de opzet verruimd. Het plattelandselement kwam steeds duidelijker naar voren. Deze verandering van opzet werd vooral noodzakelijk toen in het mid den van de jaren 1950 de belangstelling voor de cursus terug liep. Wij herinneren ons een cursus met 17 deelnemers! Intussen fleurde de zaak door deze bredere opzet spoedig op, zodat nu jaarlijks meer dan honderd cursisten deelnamen aan deze cursussen. Voor wie? De cursussen, oorspronkelijk voor jonge boeren, zijn nu bestemd voor alle plattelands jongeren ouder dan 18 jaar. Er word ook aan deel genomen door leerlingen van agrarische en huis houdscholen, die op deze wijze een deel van hun stagetijd nuttig besteden. Tal van oud-cursisten zijn nu als aktieve leden en bestuurders terug te vinden in het organisatieleven op het platteland. Dat is één van de redenen waarom de plattelands organisaties deze cursussen van harte toejuichen en er hun steun aan geven. Gegevens. De cursus vindt plaats van 6 januari tot en met 1 februari 1969 op de volkshogescholen te Bakkeveen, Bergen, Roekan je, Eerbeek en Val kenburg. Hij is opgezet in samenwerking met de plattelandsjongeren-, de plattelandsvrouwen- en de landbouworganisaties, die graag bereid zijn na dere inlichtingen te verstrekken. De cursus staat open voor jongens en meisjes van 18 jaar en ouder. De cursuskosten bedragen 240 inclusief excursie- kosten, te voldoen bij aankomst op de Volkshoge school. Men kan een voorkeur voor deelname op een van de volkshogescholen opgeven. De volkshogescholen maken echter zelf een definitieve indeling in ver band met de samenstelling van de groepen. Er kun nen totaal hoogstens 160 jongeren deelnemen. Spoe dige opgave is daarom gewenst. Opgave is mogelijk tot 15 december 1968 aan de volkshogeschool „Al lardsoog" te Bakkeveen (Fr.).

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 14