De kostprijs van 1 kg Hy-line eieren? r. j. g. ^ïia^ Kennismaking met Mej. G. M. H. van Maldegem 14 Op de ledenraadsvergadering van 14 september j.1. werd mej. Van Maldegem benoemd tot bestuurs- Ifd van het Prov. Bestuur. Zij neemt hierdoor de plaats in van mej. A. de Looff. Via dit interview willen we ons nieuwe bestuurs lid aan U voorstellen. Zij werd in 1945 in de gemeente Waarde gebo ren. Na de lagere school bezocht zij de U.L.O. te Kortgene. Via de vakschool voor meisjes te Goes en de lagere tuinbouwschool te Kapelle, kwam zij terecht op de R.H.L.S. „Nieuw Rollecate" te Deven ter om aldaar een opleiding van 3 jaar te volgen voor de akte „land- en tuinbouwlerares". Na een succesvolle afsluiting van deze opleiding volgde de benoeming tot lerares aan de vakschool voor meisjes te Goes. Op deze school werkt zij momenteel nog en geeft les in de vakken: schei kunde, natuurkunde, biologie, tuinbouwpraktijk en -theorie. QP onze vraag, waarom zij lid werd van de P. J. G„ antwoordde zij: „Drie motieven speel den hierbij een rol n.l.: mijn vriendinnen waren lid, mijn afkomst uit de agrarische sektor en het mee kunnen doen aan de sportdag". De functies, welke zij momenteel ten dienste van de P. J. G. vervuld, zijn: afdelingssekretaresse, pro vinciaal bestuurslid en dagelijks bestuurslid. Deze laatste twee funkties vanaf september 1968. Haar hobbies liggen op één vlak n.l. de sport en wel in het bijzonder atletiek en volleybal. (Deze hobby heeft haar tot een gevreesde tegenstandster op sportdagen gemaakt). De liefde voor de sport ré- sulteerde in een lidmaatschap van de atletiekvereni ging AV '56 te Goes en mocht de vrije tijd in de toe komst wat ruimer worden, dan volgt zeer zeker nog een lidmaatschap van een volleybalclub. Kennismaking met andere mensen naast je eigen afdelingsbestuur en een persoonlijk ervaren van an dere afdelingsaktiviteiten, zijn voor haar grote plus punten, welke het gevolg zijn van haar benoeming tot P. B.-lid. Zij ziet in de toekomst zeer zeker bestaansrechten voor de plattelandsjongeren al zullen de aktiviteiten hier en daar enigszins gewijzigd moeten worden. De organisatie zal zich moeten concentreren op de stads jeugd, zonder daarbij haar agrarische karakter te ver liezen. Een streven dat gericht is op betere verstand houding tussen stedeling en landbouw. Een lidmaatschap van de P. J. G. acht zij van grote waarde. Binnen deze organisatie krijgt men de ge legenheid eigen meningen en ideeën te toetsen aan die van anderen. Bovendien biedt dit de mogelijkheid andere mensen te ontmoeten buiten het dagelijkse leven om. Zij denkt hierbij aan wedstrijden en dis cussiegroepen. Het zou een verheugend verschijnsel zijn, aldus haar mening, wanneer deze mogelijkheden besloten lagen in één grote algemene jongerenorganisatie. Dit moet op den duur mogelijk zijn. Maar of dit binnen een tijdsbestek van 4 a 5 jaar te verwezenlijken is, valt moeilijk te geloven. Om tot een dergelijke opzet te komen, dient men te geven en te nemen. Ende praktijk heeft wel bewezen, dat dit buitengewoon moeilijk ist (RED.) We danken Truus voor dit gesprek. Tevens willen we haar vanaf deze plaats harte lijk welkom heten in het Prov. Bestuur. Gezien de ervaringen mogen we wel zeggen dat we in haar een prima kracht heb ben gevonden die veel bij kan dragen tot een grotere bloei van ons jongerenwerk. Jongerenaktiviteiten SCHOUWEN-DUIVELAND Op 25 oktober organiseert de afdeling een creativi- teitsavond in de Lagere Land- en Tuinbouwschool te Zierikzee. Aanvang 20 uur. Wat doen we? De dagelijkse sleur eens ver van ons afgooien. Door te plakken, te schilderen, te knip pen, te kliederen, enz., trachten te komen tot een goed geheel. We zijn uitermate benieuwd naar de resultaten van de verschillende werkgroepjes. Na af loop een sokkenbal. U weet het dus nu. Schone sok ken aan en voeten wassen. Voor de nodige splinters zal worden gezorgd. Het bestuur doet het voorstel tot vorming van dis cussiegroepen. Onderwerpen, welke ontstaan naar aanleiding van een bepaalde situatie en die in de be langstelling staan, zullen uitgangspunt van het ge sprek zijn. Belangstellenden kunnen hun wensen ken baar maken bij het bestuur. Voor de dames organiseert het bestuur een korte cursus, weke onder leiding zal staan van een schoon heidsspecialiste. Mej. E. de Vlieger verstrekt U gaar- r.j nadere bijzonderheden. Het bestuur der afdeling is als volgt samengesteld: J. Gaanderse, voorzitter; C. Struijk, vice-voorzitter; mej. E. de Vlieger, secretaresse; mej. M. van de Velde, 2e secretaresse; J. F. van de Velde, penning meester. KOUDEKERKE De afdeling organiseert op donderdag 24 oktober een „Spel- en Hobby-avond" in hotel „Rijckborst". Aanvang 20 uur. U kunt kosteloos meedoen aan: sjoelen, tafeltennis, piekgooien, kaarten, dammen, biljartsensatiespel; eventueel ook nog kegelen en een voetbalspel. Nieuwe leden kunnen gratis deelnemen aan alle afdelingsaktiviteiten van het huidige seizoen. Het bestuur nodigt U uit voor een bezoek aan de IJsrevue te Antwerpen op 9 november 1968. We re kenen op U allen, zodat we met een grote, maar vooral gezellige groep in den Anvers aanwezig zijn. Wilt U deelnemen en deze grandioze show van gra tie en kleur met uw eigen ogen aanschouwen, geef uw naam dan zo spoedig mogelijk op bij: J. Brasser, Groeneweg 5, Koudekerke (tel. 01185440). GOES-DROPPING De afdeling Goes organiseert op 25 oktober a.s. om 19.30 uur een dropping voor haar leden en ge nodigden. Na afloop van de dropping een groots feest. De af te leggen afstand van diroppingspunt tot verzamelpunt bedraagt 4 km. Op het verzamelpunt kunt U de vermoeidheid met wat warme wijn weg spoelen. Belangstellenden voor deze dropping worden ver zocht om 19.30 uur aanwezig te zijn op het erf van de heer H. Janse, Westerlandpolderweg, Wolfaarts- dijk. In verband met de aktiviteiten van deze avond wordt U beleefd doch dringend verzocht uw gala kostuum thuis te laten. Regenjas en/of paraplu en zaklantaarn zijn wenselijk. STREEK WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Op zaterdagmiddag 26 oktober a.s. organiseert de streek in samenwerking met de K. P. J. een kaartlees- rit. Deelname aan deze rit is alleen mogelijk voor leden van de hierboven genoemde organisaties. In schrijving bij de heer Wijffels te Schoondijke vanaf 13.30 uur. Start om 14 uur precies. Inschrijfgeld 8,inclu sief 2 gratis toegangsbewijzen voor het schuurfeest. Zoals U ziet na afloop van de rit het traditionele, maar bovenal vermaarde, schuurfeest. Dit feest wordt morgen, 26 oktober, gehouden op het bedrijf van de heer A. de FeijterRiemens, Kete laarstraat 6, Waterlandkerkje. Aanvang 20 uur. En treeprijs 3, De muziek wordt gepresenteerd door de bekende disqjocky Frits Boleijn. Ook voor deze aktiviteit wordt U verzocht sportieve kleding te dragen. Geeft U zich vanavond nog op bij: de heer J. Dees te Cad- zand (tel. 01179—341). WINTERPROGRAMMA AFDELING THOLEN Tijdens een goed bezochte en leuke jaarvergade ring, met uitstekende suggesties van de leden, werd het volgende officieuze winterprogramma opgesteld. 2 nov.: Bezoek IJsrevue in Antwerpen; 22 nov.: 's Avonds een droppingstocht met op drachten in de bossen; 6 dec.: Sint Nicolaasavond; 10 jan.: een grote ontspanningsavond. Verder zijn er in het winterprogramma opgenomen: een expressie-avond, discussie-avonden, en ook nog een discussie-avond met donateurs, trekkerbehendig- heidswedstrüd, brommercross en een avondje uit naar de Schouwburg. 7*v'. s"7V*-- -i - yï s - .-••• - .y - 2^^^* Hebt u als vakman er enig idee van 'tegen welke kostprijs uw hennen 1 kg eieren produceren WPf Zo nee, dan wordt het hoog tijd om hieraan de nodige aandacht te besteden. U zult bij de keuze van uw wWBww legkip de juiste maatstaven moeten aanleggen en niet alleen letten op eiproduktie en uitval. U moet ook rekening houden met f I FftU hoeveel gram voer neemt uw kip per dag op wat is het gemiddeld eigewicht hoeveel gram eieren produceert iedere kip per dag? leg x eigewicht) Hierdoor weet u hoeveel vder uw kippen nodig hebben om 1 kg eieren te produceren. Pas dan kent u de maatstaf waarom het gaat: DE KOSTPRIJS PER KG EIEREN. S N De Hy-Line kip geeft u de laagste kostprijs. Met dezè kip en de voorlichting en service van de I Hy-Line organisatie, kunt ook u winst maken met uw legbedrijf. Vraag de erkende Hy-Line broederijen om gegevens en praktijkresultaten en laat u inlichten over de levering van Hy-Line eendagskuikens of jonge hennen. HY-LINE NEDERLAND, Postbus 30 - BOXMEER.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 14