PLATTELANDSJEUGD „Op weg naar het jaar 2000" P. J. G. 18 Op donderdag 24 oktober a.s. organiseert de afdeling Aagtekerke een bijeenkomst voor alle leden van de streek Walcheren. Dominee Wallet, predikant te Aagtekerke, zal deze avond een inleiding houden met als thema: „De race naar het jaar 2000". ledereen is hartelijk welkom. Wij laten hier onder een verkorte weergave van het ter behandelende onderwerp volgen. „OP WEG NAAR HET JAAR 2000" In het jaar 2000 zullen we vermoedelijk met 1820 miljoen mensen in Nederland leven. De stijgende wel vaart en de voortgaande mechanisatie brengen ons tot een 38-urige werkweek. De gemiddelde arbeider geniet dan een inkomen van 22.000,Er zullen 78 miljoen auto's over onze wegen rijden. Zeker 40 van de jongeren zal een universitaire opleiding genieten, enz. enz. „Voor wie het gelooft", zult U misschien zeggen. Of: „Hoe zou dat allemaal verwezenlijkt moeten worden?" Om alleen al te blijven bij die 20 miljoen mensen. Waar zullen die kunnen wonen? Mensen willen wo nen, willen een dak boven hun hoofd. En onder dat dak een ruimte. Een ruimte om in te wonen, in te leven, in lief te hebben. Een eigen huis; een eigen veilige wereld. De wereld van een gezin met een eigen bed, met een eigen kopje. Een wereld met kin deren, die willen spelen in de zandbak en voetballen op het gras. Zal dat kunnen? Of zullen de mensen van straks geen eigen wereld meer hebben? En dan praten we alleen nog maar over de moge lijkheden en de moeilijkheden van ons eigen kleine land. Maar kijk de verdere wereld eens In. Kijk eens naar het zuidelijke halfrond van onze aardbol. Daar zijn veel mensen. Nog meer mensen, die honger lijden. 30.000 kinderen per dag sterven er. Hoe zal dat in 2000 zijn? Zullen de rijke landen nog rijker worden en de arme nog armer? Of zullen we iets gaan doen, echt iets gaan doen. Maar waar halen we het voedsel vandaan? Nieuwe wegen? Kunstvlees uit sojabonen en zaaien op de zee? En kijk de wereld eens in met zoveel mensen bij elkaar. Kijk eens naar de verhouding oost-west. Wan neer we blijven denken in deze tegenstellingen, dan graven we ons eigen graf. Er moet iets veranderen of we maken ons eigen bestaan onmogelijk. We zijn op weg naar een andere wereld: kleiner, voller. Dit schept een nieuwe situatie en we zullen ons moeten bezinnen op een nieuwe, daarbij passende levenshou ding. De vijanden van morgen zijn: honger, onder ontwikkeling, denken in tegenstellingen, diskrimina- tie, bevolkingsexplosie en gebrek aan leefruimte. Wat zijn de wapenen tegen deze vijanden? De wereld van vandaag naar morgen stelt ons voor grote vragen. Zullen we een antwoord aandurven? We zullen er goed aan doen de uitdaging positief te aanvaarden en samen op weg te gaan. De toekomst van de wereld is open en vol mogelijkheden. Voor de christenen, voor hen die belijden, dat de wereld een schepping is van God en op grond van de belofte van het nieuwe Rijk van Vrede en Gerech tigheid, voor hen ligt er de taak om de tekenen van het heil van Christus te proklameren. Overal waar Jezus' opstandingskracht doorwerkt, daar worden vandaag bouwstenen klaargelegd voor de nieuwe aarde. De kerk is in haar verkondiging van het evan gelie betrokken op de wereld. Daarom is er ook van daag een goed en hoopvol woord te zeggen. Aagtekerke. B. WALLET. Jongerenaktiviteiten AXEL - ZAAMSLAG Vanavond, vrijdag 18 oktober, houdt de afdeling een ledenvergadering in „De Halle" te Axel. De heer J. de Lange zal deze avond een lezing verzorgen over een reis naar Zweden en Lapland (met diavertoning). Belangstellenden voor de cursus „Technische- en economische bedrijfsvoering" kunnen zich opgeven bii de heer F. W. Buyze, Van Gistellelaan 45 te Axel. (011551306). Voor nadere inlichtingen kunt U zich eveneens tot het bovenstaande adres wenden. P.J.G. Afd. West Zeeuws-Vlaanderen SCHUURFEEST Op zaterdag 26 oktober organiseren K. P. J. en P. J. G. West Zeeuws-Vlaanderen een groot schuur- feest op het bedrijf van de heer A. de Feijter, Kete laarstraat 6, Waterlandkerkje. Aanvang 8 uur. Alle P. J. G. Z.-leden zijn van harte welkom CULTURELE DAG Enkele afdelingen hebben reeds toegezegd deel te zullen nemen aan de culturele dag. Er is zelfs een linke jongen die, gedwongen door de slechte weers omstandigheden, zijn vrije tijd nuttig besteedt met het in elkaar draaien van een cabaretje. Zo zie je maar weer, dat aan alle dingen ook goeie kanten zitten. We hopen alleen, dat het sleohte weer geen invloed heeft uitgeoefend op zijn pennevruchten, want we willen het op de culturele dag graag aan de zonnige kant houden. In ieder geval veel succes toe gewenst bij Uw artistieke pogingen. Om de hiaten tijdiens de decorwisseling te over bruggen, zouden we graag de beschikking hebben over een vocal-group of conferencier. Afdelingen, die iets dergelijks in hun gelederen hebben, kunnen dit bekend maken bij het sekretariaat. Zij mogen echter niet in de plaats van een programma-onderdeel ko men. TONEEL Momenteel zijn we in het bezit van enkele nieuwe toneelstukken, welke aan te vragen zijn bij de biblio theek van het Ned. Centrum voor Amateurtoneel. In korte bewoordingen laten wij hieronder enkele stuk ken die revue passeren. Mocht U uitvoeriger informa tie wensen, dan even kontakt opnemen met het sekre tariaat. „Buiten, voor de deur" van Wolfgang Borchert. (Ern stig toneelstuk). Het toneelstuk behandelt con flictsituaties, welke zich voordoen in het leven van een frontsoldaat, wanneer deze na beëindi ging van de oorlog in zijn woonplaats terugkeert. „Andorra", van Max Frisch. (Ernstig toneelspel) Het toneelstijk behandelt een oer-oude kwestie, n.l. gaat er iets mis in de wereld, dan dragen die Joden er de schuld van. „Mijn zoons", van Arthur Miller. (Ernstig toneelspel). De hoofdpersoon uit het stuk heeft in zijn werk fouten gemaakt, die het leven hebben gekost van vele mensen. Ogenschijnlijk een succesvol man voor de buitenwereld, maar in zijn binnenste blijft de wroeging knagen. De gewetenswroeging wordt met de loop der jaren zo groot, dat een zelfmoord de oplossing moet brengen. „De slavin van haar minnaar", door Lope de Vega. (Blijspel). Geen offer te groot en geen omweg te bochtig, als het er om gaat je geliefde te ver overen. DERDE FESTIVAL VOOR PLATTELANDSIONGEREN Snoepen van kunst en cultuur is een genoegen, waarvan iedereen kan profiteren en dat iedereen op zijn eigen manier kan doen. Hoe meer je in aanraking komt met kunst, kunstenaars, kuituur en theater, des te groter wordt de waardering, die je er voor krijgt. Tijdens het festival krijg je volop de kans om ken nis te nemen van wat er zoal te beleven valt en dat is heel wat. Toneel, opera en cabaret komt 's avonds aan de orde. Overdag wordt er in veel sterkere mate een beroep gedaan op de zelfwerkzaamheid. Door kritisch te kijken en te luisteren, door mee te denken en door te werken met allerlei materialen, kun je een eigen stukje kuituur opbouwen. Kortom een unieke ontdekkingstocht naar steeds weer nieuwe gebieden. Voor slechts 40,word je een gevarieerd programma aangeboden, inclusief een bezoek aan diverse voorstellingen, zoals „Die Lustige Witwe" door het operagezelschap „Forum", een toneelavond m.m.v. de toneelgroep „Theater", en een optreden van Wim Sonneveld. Het Festival wordt gehouden van donderdagavond 21 november tot zondagmiddag 24 november. De deelnemers logeren in een aantal vakantiecentra in de omgeving van Vught, Oisterwijk. Alle in een zeer fraaie omgeving gelegen. Aanmeldingsformulieren verkrijgbaar op het sekretariaat te Goes. Op dit adres kunt U eveneens uitvoeriger inlichtingen verkrijgen. VOSSENJACHT OOSTKAPELLE Op vrijdag 11 oktober j.l. hield de afdeling Oost- kapelle in streekverband een vossenjacht, welke zich afspeelde in de bossen en duinen rondom Oostkapelle. In het tamelijk uitgestrekte terrein zaten 4 vossen verborgen, die in de kortst mogelijke tijd gevonden moesten worden. Het slechte weer was er de oorzaak van dat er slechts 20 deelnemers waren. Het vossen jagersbal daarentegen mocht zich in een grotere be langstelling verheugen. De alom bekende „Job de Draaier" maakte er een gezellige avond van, die klonk als een klok en waarbij het luie zweet los kwam. Alles bij elkaar genomen kunnen we spreken van een bijzonder geslaagde avond. „DE TOEKOMST VAN DE DEMOKRATIE" Dit onderwerp wordt behandeld op een weekend- konferentie van het Vormingscentrum „De Klencke" te Oosterhesselen (Dr.). Datum: 9 en 10 november 1968. Een gedachtenwisseling met vertegenwoordigers uit vakbeweging, politieke partijen en jongeren- groepea Prof. Dr. De Graaf te De Bilt zal een inleiding hou den over „De grondslagen van de demokratie". Kosten: f 17,50, 20,of f 22,50 p.p. Opgaveformu- lieren bij het sekretariaat. NEDERLANDSE PLATTELANDSVROUWEN OP BELANGRIJKE POSTEN IN INTERNATIONALE ORGANISATIE Het driejaarlijkse congres van The Associated Countrywomen of the World (A.C.W.W.) (Wereld bond van Plattelandsvrouwen) vond van 314 september plaats in Michigan (U. S. A.). Daar onze Ned. Bond van Plattelandsvrouwen lid is van deze organisatie werd een delegatie naar dit wereldcongres afgevaardigd. Dit congres benoemde mevrouw M. K. SchleurholtsGrootenhuis tot regionaal vice-presidente voor Europa; mevrouw J. W. VisserJansen, onze tegenwoordige presidente, werd gekozen tot lid van het dagelijks bestuur van de A. C. W. W. Dit zijn eervolle benoemingen, waaraan naast de zaken, die op genoemd congres werden behandeld, op de algemene vergadering van onze Bond, die op 10 oktober in „Tivoli" te Utrecht werd gehouden, aandacht werd besteed. Op de Algemene Vergadering van de C. E. A., die van 16 tot 20 september j.l. in Salzburg plaats vond, werd onze vice-presidente mevrouw T. E. WaalkensSytema Poll met algemene stemmen gekozen tot presidente van de werkgroep plattelandsvrouwen. Ook over de inhoud van deze functie op Europees niveau werd op de vergadering in Utrecht gespro ken. Als wij bedenken, dat onze vroegere landelijke presidente mevrouw G. J. van Beekhoffvan Selms (geboren in de Hervormde pastorie in Grijpskerke op Walcheren) zes jaar lang presidente van de we reldbond van plattelandsvrouwen is geweest en dit op een wijze deed, die haar de naam van „The Char ming Lady" bezorgde, mogen wij met trots vaststellen, dat er onder onze leden vrouwen te vinden zijn die op internationaal niveau kunnen denken en werken!

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 18