VERGADERING DAGELIJKS BESTUUR Z.L.M. j Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevordering van Land- en Tuinhonw cn Veeteelt in Zeeland VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1968 56e Jaargang No. 2946 LJ ET Dagelijks Bestuur van de Zeeuwse Land- bouw Maatschappij was afgelopen maandag 2 september in haar maandelijkse vergadering bij een te Goes. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter lr. J. Prins de sombere vooruitzichten ten aanzien van de oogst voor dit jaar, geuit in de vorige ver gadering een maand geleden. Toen werd geconsta teerd, dat er dringend behoefte was voor de Zeeuw se boer en tuinder aan goed weer. Hoewel het er aanvankelijk zeer somber uitzag, kwam er uiteinde lijk toch een tijdelijke kentering in het weerbeeld, waardoor het mogelijk is gebleken een groot ge deelte van de tarweoogst onder redelijke omstan digheden binnen te halen. Het grootste gedeelte van de tarweoogst is mo menteel binnen en de eerste voorlopige indrukken zijn, dat de opbrengsten in tegenstelling tot bijvoor beeld de gerst, redelijk genoemd kunnen worden. Minder optimistisch betoonde de vergadering zich voor wat betreft de vooruitzichten inzake de prijs ontwikkelingen voor de diverse land- en tuinbouw- produkten. Het niveau der prijzen doet vrezen, dat de rentabiliteit van het boerenbedrijf verder in ge vaar komt en dat de inkomsten de grote investerin gen, die momenteel in de landbouw gevraagd wor den, zowel bij het kleine als bij het grotere bedrijf, niet toelaten. De vergadering informerde zich voorts over de uitbreiding van het Sharkavirus onder de pruimen- opstanden. Hoewel de ziekte ook vorig jaar reeds op beperkte schaal werd geconstateerd is nu, mede door de grotere pruimenoogst en de scherpere con trole een groter aantal gevallen van deze ziekte waargenomen. Hoewel de ziekte niet zo algemeen verbreid is als bijv. vorig jaar het perevuur, is toch in een aantal gevallen een rooiplicht afgekondigd voor aangetaste bomen. Het Bestuur heeft er be grip voor dat deze maatregel genomen moet worden uit phytosanitaire overwegingen, maar dit neemt niet weg, dat hierdoor een aantal telers ernstig ge dupeerd zijn. Het bestuur besloot de ontwikkelingen ten deze nauwlettend te volgen. De vergadering was van oordeel, dat een regeling voor de gedupeerde telers op zijn plaats zou zijn en besloot het initiatief te nemen om te komen tot een onderzoek naar de mogelijkheden om de rooiplichtige telers een tege moetkoming in deze schade te kunnen verstrekken. (Zie verder pagina 3.) Verder in dit nummer o.m.: De hoofdprijzen van de prijsvraag „Wie word- kampioen?" (pag. 7), de voorlopige oogstraming van een aantal akkerbouwgewassen en Produktschapgegevens (pag. 5), algemene richtlijnen voor de bewaring van consumptie-aardappe len (pag. 12) en het wegwerken van sporen ontstaan bij de graanoogst (pag. 17). Reeds nu willen wij de aandacht vestigen op het Zeeuws Fruitcorso dat gewoontegetrouw op de derde zaterdag in in dit geval de 21e september, weer door de straten van Goes zal trekken. Ook dit jaar zullen weer een aantal prachtig opge maakte fruit-praalwagens omlijst met muziek en showorkesten een rondgang door Goes maken, 's Middags beginnen de festi viteiten om drie uur en 's avonds, met feeërieke verlichting, om half acht. De entreeprijs om dit Zeeuwse Fruitcorso te kunnen gaan zien bedraagt ƒ1,50 per persoon, terwijl grotere groepen in voorverkoop aanmerkelijke reduktie krijgen. Zit- en tribune plaatsen kosten wat meer. Kaarten in voorverkoop zullen verkrijgbaar zijn bij het sekretariaat van de V. V. V. te Goes en op het „Landbouwhuis" der Z. L. M., Grote Markt 28 te Goes.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 1