2 AFSCHEID VAN DE HEER J. A. STOLS ALS BESTUURSLID N. A. K. |N de op 3 juli j.L gehouden bestuursvergadering van de N.A.K. is onder meer afscheid genomen nen de heer J. A. Stols te St. Philips-land, die sinds 1954 in het N.A.K.-bestuur het zuid-westen vertegen woordigde. In de dertiger jaren was die heer Stols reeds bij de keuringen in Zeeland betrokken, in 1934 werd hij' tot bestuurslid en in 1950 tot voorzitter van «de Zeeuwse Keuringsdienst benoemd. De voorzitter van de N.A.K. reikte de heer Stols «de Dr. J. G. Oortmijn Botjespenning uit onder dank zegging voor de vele diensten aan de N.A.K. en de Keuringsdienst Zeeland gedurende een lange reeks jaren bewezen. Bij het gouden jubileum van „Het Ned. Trekpaard" werd de heer Stols, voor zijn vele verdiensten be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. DIT JAAR LANDELIJKE PLOEGDEMONSTRATIE IN ZEEUWS-VLAANDEREN 0>£ commissie landelijke ploeg demons tra tie Zws- V'aanderen treft momenteel voorbereidingen ran op dinsdag 1 oktober a s. een demonstratie voor wmtervoorploegen te houden in de gemeente Bres- kens. Een groot aanta! deelnemers waaronder alle be langrijke merken hebben reeds toegezegd aan deze demonstratie deel te nemen. Er zal worden gedemonstreerd met twee-, drie- en vierscharige wentelploegen op stoppelland en in groenbemesting. De zwaarte van de grond varieert van 40 tot 45 afslibbaar. Het perceel is zo gekozen, dat het gemakkelijk bereikbaar is voor iedereen die deze demonstratie wil bezoeken. Het perceel is ge legen op slechts 500 meter vanaf de veerpont te Bres- kens. Verdere mededelingen en aanwijzingen omtrent het reizen en parkeren zullen later nog worden ge daan. A REMIJN, R.L.V.D Axel. RADIO Dinsdag 20 augustus a.s., Hilversum 1, 12.3012.40 uur „Automatische klimaatregeling onder glas", ro.m.v. de heer Th. Strijbosch, van het proefstation voor de groente en fruitteelt onder glas in Naaldwijk. Serie: „Hoe werkt de B. T. W.-belasting toegevoegde waarde in de praktijk", mr. M. van der Heyde van het Ministerie van Landbouw en Visserij. OPLEIDINGSCURSUS VOOR MELK. EN ZUIVELHANDELAREN g»u voldoende deelname zal in september te Goes en Axel weer een vakcursus beginnen voor opleiding tot het diploma melk en/of zuivelhan delaar. Deze cursus duurt ongeveer 8 maanden. Het eindexamen zal in april/mei 1969 worden afgenomen. Zowel voor winkelverkoop als bezorging aan huis van melk en melkprodukten (melkhandelaar) als mede voor de handel in zuivelprodukten (zuivelhan- dielaar) is het vakdiploma volgens het „Vestigings- besluit Levensmiddelenbedrijven 1961" een vereiste. Om het verloop in deze branche op te vangen is aan melding van nieuwe cursisten die het vakdiploma kunnen behalen gewenst. Op deze cursus wordt gebruik gemaakt van de moderne door de Stichting Vakopleiding beschikbaar gestelde onderwijsmiddelen, met name ook voor het vak „verkoopkunde". Men kan zich zo spoedig moge. lijk opgeven waarna 'n officieel aanmeldingsformulier ter invulling en ondertekening wordt toegezonden. Kontaktavonden voor nadere toelichting en regi stratie van de cursisten worden georganiseerd op dinsdag 27 augustus in de Rijks Middelbare Land bouwschool, Ravelijn de Groene Jager 8 te Goes en woensdag 28 augustus in de Landbouwhuishoud- school, Tuinstraat 1 te Axel. Beide avonden aanvang half 8. Aanmeldingen te richten aan: Zeeuwse Melk- federatie, Londense Kaai 27, Middelburg; Bedrijfschap Melk, Oudie Vlissingseweg 2, Middelburg of recht streeks aan: Ir. W. L. Harmsen, gewestelijk direk- teur van het Vakonderwijs voor de Melk- en Zuivel- detailhandel in Zeeland. Westsingel 58 te Goes. NEDERLANDS DARTMOOR PONY STAMBOEK HET Nederlands Dartmoor Pony Stamboek hield onlangs ziin jaarvergadering te Bemmel. Deze nog jonge stamboekorganisatie nam daar afscheid van zijn eerste voorzitter sedert de oprichting de heer Ratering Arnzt drie de voorzittershamer nu over gedragen heeft aan zijn opvolger Drs. W. L. A. Lockefeer uit Hulst (Z.). Deze zo bij uitstek typische kleine kinderrijpony uit het Engelse Dartmoorgebied in Devon verheugt zich in Nederland in een steeds toenemende belang stelling hetgeen zich manifesteert in een steeds gro ter aantal ponyclubs dat met deze Dartmoorponys successen oogst en tevens in een steeds doorgroeiend ledenbestand. Ook in Zeeland zijn reeds een aantal mooie Dartmoorpony's aanwezig waarvan op de Z. L. M. 125-jarig Jubileum Show der levende have enkele dieren werden getoond. Ook is er een stam- boekhengst in Zeeland bij het station AL Serrarens te Ossenisse, die het afgelopen jaar een 100 vruchtbaarheid heeft bewerkstelligd. De bouw der Dartmoorpony (metend tot 1.30 m) is zowel voor dressuur als voor goede springresulta- ten uitstekend geschikt, terwijl qua karakter door goedaardigheid, eerlijkheid en makheid deze pony juist voor kinderen ideaal is. Het Nederlands Dart- moor Pony Stamboek beijvert zich om aan de steeds groeiende behoefte naar deze geschikte kinderrijpony te voldoen. Een belangrijk besluit voor bezitters van pony's zonder stamboekpapieren is dat de mogelijkheid open staat om pony's ter keuring aan te bieden voor opname in het Dartmoorpony hulpboek (supplemen tary Register 1 en 2). Hierdoor kunnen vele Dart moorpony's die destijds zonder papieren werden in gevoerd en verhandeld, weer in de registers van het oorspronkelijke stamboek na keuring worden inge schreven (secretariaat Mermsestraat 2, Eist). BESTEMMINGSPLANNEN Goes. Met ingang van 29 juli 1968 ligt gedurende één maand ter inzage het vastgestelde bestemmings plan Zusterstraat, met voorschriften en toelichting. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bij G. S. van Zeeland bezwaren tegen het onderhavige bestemmingsplan indrienen. Mariekerke. Met ingang van 1 augustus 1968 ligt gedurende één maand ter inzage het ontwerp van het bestemmingsplan „Meliskerke-West". Gedurende de bovengenoemde termijn kan een ieder tegen dit ontwerp bij de gemeenteraad schriftelijk bezwaren indienen. Groede. Het herziene bestemmingsplan „Kom Groede 1967" Kgt met ingang van 1 augustus 1968 gedurende één maand ter inzage. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G. S. hebben gewend, kunnen gedurende één maand bij de Kroon beroep instellen tegen bovengenoemd besluit van gedeputeerde staten. Middelburg. Ingaande maandag 5 augustus 1968 Kgt gedurende een maand voor een ieder ter inzage het bestemmingsplan Griffioen II. Zij, die ziph tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, k ognen gedurende de bovengenoemde termün bij ZITDAGEN BOEKHOUD- BUREAU Oostburg: Woensdag 21 aug. in café „De Windt". Terneuzen: Woensdag 21 aug. in hotel „Des Pays-Bas". Zierikzee: Donderdag 22 aug. in hotel van Nassau". St. Maartensdijk: Donderdag 22 aug. in hoteff „De Gouden Leeuw". Middelburg: Donderdag 22 aug. in hotel „De Eendracht". OFFICIËLE START VAN GEZAMENLIJKE AARDAPPELAFZET OP ZUID-BEVELAND De slechte aardappelprijzen van het afgelopen seizoen zijn voor een aantal Zuid-Bevelandse aard appeltelers aanleiding geweest om de gezamen lijke afzetmogelijkheden voor dit produkt te onder zoeken. Dit heeft geleid tot de oprichting van de Coöperatieve Telers-Vereniging Zuid-Beveland" g.a. te 's-Heer Arendskerke. De vereniging heeft momenteel 26 leden. Zij zullen gedurende drie oogstjaren minstens 90 van de opbrengst per hektare aan de vereniging afzetten. De nieuwe coöperatie geeft daartoe ruim 200 aandelen één hektare uit. De aandelen zijn f 750,groot waar op 125,wordt gestort. De afzet vindt uitsluitend plaats in poolverband. Daarmee onderscheidt de C. T. V. „Zuid-Beveland" zich van andere coöperaties in het zuidwesten die naast poolverkoop ook dagprijs-verkoop kennen. De leden kunnen kiezen uit een herfst-, winter- of voorjaarspool. Alvorens afzet plaatsvindt sorteert de C. T. V. het ontvangen produkt in een tot haar beschikking staande aardappelloods. Door de technische commissie der Vereniging is de nodige inventaris voor de sorteerinrichting aangekocht, die in september zal kunnen gaan werken. De heer A. J. A. Weststrate te 's-Heer Arendskerke wordt met de leiding van de sorteerinrichting belast. Daarin kunnen 1000 ton worden opgeslagen waarvan 600 ton in cellen en 400 ton in kisten. Alle aardappelen worden afgezet via Cebeco in Rotterdam. Dit is voor de hand liggend omdat praktisch alle coöpe ratief afgezette aardappelen in het zuidwesten via deze centrale coöperatie worden verhandeld. Mede hierdoor heeft Cebeco als groothandelaar/expor teur een Sterke marktpositie opgebouwd. „Over de huidige gang van zaken zijn we be slist tevreden", aldus de voorzitter van de nieuwe telersvereniging ir. W. Kakebeeke uit Rilland-Bath. Hopelijk denken de leden er na het eerste seizoen straks net zo over. De C. T. V. hebben door het oprichten van deze Coöperatieve Telers-Vereniging een goede basis gelegd voor verbetering van de uiterst zwakke marktpositie der aardappeltelers. Gezamenlijk moet in dit verband beter zijn dan ieder afzonderlijk! G. S. tegen dit bestemmingsplan bezwaren indienen. Vanaf 5 augustus ligt eveneens ter inzage het goed gekeurde onherroepelijk geworden bestemmingsplan Lange Geere en omgeving fase II. Ingaande 6 augustus 1968 ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp partieel plan Stromenwijk II (wijziging plan Vijvervreugd). Gedurende de boven genoemde termijn kan een ieder tegen dit ontwerp bij de gemeenteraad schriftelijk bezwaren indienen. Nieuw-Vossemeer. Vanaf 8 augustus ligt gedurende één maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Bestemmingsplan 1966 gedeelte Woningbouw", om vattende het huidige sportveld en een gebied, gelegen tussen burgemeester JanssenstraatSchoolstraat en Hogendijk, met bijbehorende plankaart, voorschrif ten en toelichting. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen dit ontwerp plan indienen bij de gemeenteraad. Kruiningen. Met ingang van 16 augustus ligt ge durende een maand ter inzage een ontwerp-besluit tot wijziging van de bebouwingsvoorschriften, be horende bij de partiële herziening van het uitbrei dingsplan (thans bestemmingsplan) in onderdelen voor de kom Kruiningen en tot wijziging van de be bouwingsvoorschriften, behorende bij het bestem mingsplan „Hansweert-oost 1965". Gedurende boven genoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij die gemeenteraad bezwaren indienen tegen, het ontwerp besluit ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD waarin opgenomen „Plattelandsjeufd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de ZEEUWSE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ Hoofdredakteur Ir. J. Prins Redaktie, Abonnementen en Advertentie» J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 2