J Dagelijks Bestuur Z.L.M. vergaderde VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1963 56e Jaargang No. *2943 Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevordering van Land- en Tninbonw en Veeteelt in Zeeland Na een gedwongen rustperiode door de slechte weersomstandigheden in de vorige week, kon maandag volop het oogst- werk worden hervat. De vreugde was echter maar van korte duur. Dinsdag viel de regen plaatselijk alweer met „bakken" uit de hemel en waren de weersvooruitzichten voor de komende dagen slecht. De ene depressie volgt op de andere en het ziet er momenteel niet naar uit dat daar op korte termijn verandering in komt. De achterstand in de oogst wordt met de dag groter en de vooruitzichten zijn bepaald somber. Laten we hopen dat de volgende week ons een zomerse augustusweek brengt, zodat overal de maaidorsers op volle capaciteit kunnen werken I—IET Dagelijks Bestuur van de Zeeuwse Land- bouw Maatschappij besteedde in de op maandag 5 augustus j.l. gehouden vergadering grote aandacht aan de stand van de akkerbouw gewassen in de diverse delen van de provincie. Hoewel enige tijd geleden de stand van de ge wassen optimistische verwachtingen deed wekken, gaf de momentopname van de huidige stand een ander beeld en dreigt de oogst op een tegenvaller uit te lopen. Vooral de koude en natte maand juli moet tot deze ontwikkeling hebben bijgedragen. Vol gens een voorlopige schatting leken de granen een lagere opbrengst te geven dan andere jaren. Met name de gerst heeft over het algemeen een klei nere korrel, terwijl ook de hoeveelheid stro niet meevalt. De resultaten met graszaad zijn zeer wis- selvallend, terwijl ook een gewas als bruine bonen, weinig belovend is. Ook de aardappelen geven geen reden tot hoge verwachtingen. Wat betreft de suikerbieten kan de nazomer van veel betekenis zijn, hoewel hier en daar reeds ver geling werd geconstateerd. Tenslotte geven de prijsontwikkelingen van de laatste tijd weinig reden tot optimisme. Ook voor de kleine bedrijven zijn, gezien de ontwikkelingen in de voor deze bedrijven geëigen de produktiesektoren, de resultaten tot nog toe tegengevallen. Het bestuur was echter van oordeel, dat er voor gewaakt moet worden om de resultaten van dit jaar zonder meer te vergelijken met die van vorig jaar, toen was er immers een topopbrengst Bovendien zitten we momenteel nog midden in het oogstseizoen, zodat de verdere ontwikkelin gen nog afgewacht moeten worden alvorens een definitief oordeel te kunnen vellen. In de eerste plaats is er voor de boer behoefte aan goed weer. Ook van de prijsontwikkelingen van de diverse produkten op wat langere termijn, is nog weinig te zeggen. De vergadering waar schuwde ervoor niet te snel te verkopen in een neergaande markt, maar zo mogelijk een gespreide afzet te betrachten. In dit verband wees het be stuur nogmaals op het belang van een aoede finan ciering en waarschuwde tegen financieringswijzen, waarbij een veel hogere rente betaald moet wor den dan nodig is. LJET Bestuur sprak voorts haar waardering uit voor het besluit van het bestuur van het Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de land bouw tot het geven van een subsidie voor het rooien van oude boomgaarden. Het bestuur be treurde het dat op deze maatregel zo lang moest worden gewacht. Het bestuur is van oordeel, dat door deze rege ling een wezenlijke bijdrage geleverd wordt tot de sructuurverbetering in de fruitteeltsector. Aange zien een en ander bij de praktische uitvoering bij pachters en verpachters nog wel eens problemen op kan werpen, werd besloten via een artikel In het landbouwblad nog eens nader op deze mate rie in te gaan. Met instemming begroette de vergadering voorts het besluit van de Provinciale Raad voor de Be drijfsontwikkeling in Zeeland om in de Zeeuwse (Zie verder pagina 44

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 1