Bautz hooibouwwerktuigen Nieuwe Ford 4000 en 5000 trekkers MECHANISATIE- NIEUWS fi Krachtiger motoren,"nog eenvoudiger onderhoud, een gewijzigde vormgeving en voor de bestuurder meer comfort en nog handiger bediening, dat zijn de kenmerken van de nieuwe Ford trekkers. Aldus meldt de Pers Informatiedienst van Ford, die ons nadere gegevens over de Ford 4000 en 5000 trekkers verstrekte. Het maximum motorvermogen bij de Ford 4000 is verhoogd van 52 pk tot 60 pk en bij de Ford 5000 zelfs van 62 pk tot 75 pk bij hetzelfde motortoeren tal als voorheen, o.m. door een grotere cilinderin houd. Bij het standaard aftakastoerental van 540 omw./min. levert de Ford 4000 nu een vermogen van 50 pk en de Ford 5000 een vermogen van 65 pk aan de aftakas. Stemmen uit de praktijk hebben zwaar gewogen bij de nieuwe wijzigingen. Kenmerkende eigen schappen van de Fords, zoals de Schakel-terwij 1-U- rijdt transmissie en de Select-O-Speed, werden be houden. Enkele van de wijzigingen die in de nieuwe Ford trekkers zijn aangebracht zijn: Nieuw ontwerp van de cilinder kop, zwaardere drijfstangen en nokkenassen met hogere nok ken voor een grotere kleplichthoogte. Nieuwe constructie van de koppelingsoverbren ging en pedaalophanging. Nieuw schakelmechanisme, waardoor lichter schakelen. Nieuwe hydraulische ontlastklep voor nog meer hefvermogen. Nieuw model uitlaat voor grotere bestendigheid tegen corrosie. Nieuwe sterkere en zwaardere voorasophan ging, zodat een gunstiger gewichtsverdeling verkregen is. Nieuw voorscherm van sterk kunststof, vast gehouden met drukknoppen, maakt het reini gen van de radiateur nog gemakkelijker. De Ford 4000 en 5000 hebben een gewijzigde vormgeving, de traditionele Ford kleuren blauw en grijs zijn gehandhaafd. Het motorkapgedeelte over de radiateur is vierkanter. terwijl de bovenzijde naar voren steekt. De type-aanduiding „Ford 4000" en „Ford 5000" is nu aangebracht op de gehele zij kant van de motorkap. Enkele technische gegevens zijn volgens de f abrieksopgave Motor: 4000 5000 Max. vermogen (PK) 60 75 Bijbehorend toerental 2200 2100 Cilinder inhoud (cm3) 3294 4200 Boring X slag (mm) 112 X 112 112 X Aftakasvermogen 540 omw./min. (PK) 50 65 Max. aftakasvermogen (PK/toeren) 57/700 71/650 Koppeling: Doorsnede koppeling (cm); hydraulische platenkoppeling; std. onafhankelijke aftakas) 28 Versnellingsbak: Standaard 8/2 Extra 10/2 Hydraulische installatie: Hefvermogen aan uiteinde hefarmen (kg) 1380 Eigen gewicht (kg) 1982, Inhoud brandstoftank (1.) 60 1520 2,620 75 Massee te Zwolle-Goes meldt ons betreffende de technische vernieuwin gen aan de Bautz hooibouwwerktuigen het volgende BAUTZ CIRCELHOOIER. Een machine met een uiterst robuste tandwiel kast-overbrenging op de beide cirkelelementen, omdat men de kwetsbare kruiskoppelingen wilde omzeilen. De BAUTZ wervelhooier werkt met twee reuze elementen, elk met zes armen met dubbel zware tanden. Werkbreedte twee volle gehele maaizwa den, hetgeen grote voordelen heeft t.o.v. andere systemen, waar vaak één heel en twee halve zwaden worden bewerkt, wat een rommelig resultaat geeft en meer beschadiging. Voor het transport worden drie van deze armen eenvoudig rechtop gezet, zodat de transportbreedte slechts 1.90 meter is. Bovendien kan de machine in verstek achter de trekker werken, zodat tijdens het maaien al het gemaaide zwad gespreid kan worden. Ook bij het spreiden van grote zwaden is dit een belangrijk voordeel, men hoeft niet over het zwad te rijden. De machine kan geleverd worden met een zwad inrichting, tegen een meerprijs van 200, Er zijn twee uitvoeringen, een standaard a 1595,en een Super, welke een hoekverstelling heeft van de schudelementen. Door de unieke hoekver- stelling (15-20-25°) kan de machine aan alle omstandigheden worden aan gepast. Ook kan hiermede de windgevoeligheid worden beperkt, terwijl het tevens mogelijk is dicht langs sloten en kanten te werken. Hoekinstelling 15°; werkbreedte is gelijk aan machinebreedte, 25°; werkbreedte is 6 meter). Deze uitvoering kost 1795, Bij deze circelhooier is mede van belang dat de circels in elkaar grijpen, zodat zelfs in een kort gewas geen „streepje" in het midden blijft liggen. Ook het „vollopen" is uitgesloten. Door de spoorbreedte van 1.40 meter kan zelfs het zwaarste gewas zonder wringen tussen de wielen passeren. Ook wikkelen om de wielen komt niet voor. Door de zware constructie heeft de machine een hoog eigen gewicht wat voorkomt dat de machine in een zwaar gewas gaat lichten en bij een hoge werksnelheid gaat springen. De machi nes vragen weinig onderhoud. Tandwielen één keer per seizoen smeren. Totaal aantal smeerpunten: 11. Verder geen tandbreuk, daar de dubbele veertanden vervaardigd zijn uit speciaal staal en 2 a 3 mm dikker dan normaal wordt toegepast; elke tand wordt 2 jaar schriftelijk gegarandeerd. BAUTZ OPRAAPWAGENS met de gesloten kokerbalkconstructie omvat in standaarduitvoering een bijzonder volledige uitrusting, zoals: Opneembreedte van de pick-up 1,57 meter. Breed genoeg voor elk zwad. Kanaal'breedte 1,52 meter. Breed genoeg voor topcapaciteit. Pick-up tanden gemakkelijk en snel verwisselbaar; niets slopen, u kunt er zo bij. Perfecte bodemaanpassing d.m.v. 2 tastwielen die niet in het trekker- spoor lopen. Betrouwbaar doorvoermechanisme dat niet wikkelt en het materiaal laag voor laag op de wagen perst. Inbouw van de messen (maximaal 7 stuks) zonder tijdverlies mogelijk in elke wagen. Voorgerekte bodemketting (trekkracht 5000 kg). Opgeschroefde i.p.v. opgelaste meenemers. Vervanging dus gemakkelijk en snel. Meenemers lopen over twee stalen strippen, dus geen slijtage van de bodem. Lossnelheid instelbaar van 1 tot 15 minuten per volle vracht. Het handel hiervoor zit achter aan de machine, de plaats waar u een volledig over zicht hebt en dus exakt kunt doseren en reguleren. Achterwand met één handgreep te openen. Bandenmaat 10 x 15 8 ply De hoekverstelling van de Bautz circelhooier. Verstelbare trekboom. Alle bedieningshandels vanaf de trekker bereikbaar. Chassis vervaardigd uit gesloten profielbalk. Deze wagens worden geleverd in 17, 21 en 24 ms uitvoering, prijs vanaf ƒ5150,Deze wagens zijn allen tegen een zeer geringe meerprijs uit te rusten met messen, omdat alle type's reeds voorzien zijn van voorbereiding voor mesinbouw. BAUTZ HOGEDRUKPERS. Interessant is nog de nieuwe hogedrukpers, welke een opraapbreedte heeft van 1.45 meter. Het perskanaal is 31 x 41 cm, het aantal slagen van de perswagen is 92 per minuut en de pers weegt 3000 kg. Voorzien van 165/15 en 10/12 wielen is de prijs 6950, Bautz hogedrukpers

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 9