H. ENGLEBERT N.V. SjlL Doodspuiten van aardappelloof Mc CORMICK 353 423 523 624 15 N N N Dit moet u lezen. Wie de grootste prestaties wenst, Kracht, techniek en stijlvolte vormgeving gebundeld wil zien, wie een Trekker eist die na verloop van jaren nog jong, modern en sterk is, wie een ster zonder ster-allures zoekt, die moet eens plaats nemen op een Trekker uit de McCormickö Sterren-Serie. Dank zij het comfort is alleen het zitten al een genoegen. Tijdens het rijden merkt men direct, dat men op een bijzondere Trekker zit. De vele voortreffelijke eigenschappen en de grote keuze uit diverse soorten transmissles, de gemakkelijke bediening, het zuinige brandstofverbruik door directe Inspuiting, de olie- verversing om de 200 bedrijfsuren, het zijn allemaal factoren die meetellen. Reeds na enige jaren heeft de Trekker veel geld voor u verdiend en dat gaat zo door, jaar na jaar. En de prijs? Geen Sterprijzen! Integendeel, laat u zich maar eens voorlichten door de dichtstbijzijnde IH-dealer. Het zal u echt meevallen. AFD. LANDBOUW - VOORSCHOTEN - TELEFOON 01717-2010 DEALERS Fa. J. van Diiïfhoorn, Terneuzen - tel. 01150-2213 Heesters-Roosendaal N.V., Spoorstraat 79, Roosendaal - tel. 01650-6652 Smederij M. Leenpoel, Kam perland - tel. 01107-336 0 Fa. G. L. Slabbekoorn, Kloetinge - tel. 01100-6606 Fa. P. Steutel, Landbouwmechanisatiebedrijf, Zierikzee - tel. 01110-3118 Garage Gebrs. Vervaet, Biervliet - tel. 01152-400. y^ANNEER de aard« appelziekte (phytoph- thora infestans) zich sterk in het loof gaat uitbreiden, verdient het aanbeveling het gewas kunstmatig te doen afsterven door het doodspui ten van het loof. Hierdoor wordt een verdere uitbrei ding van de ziekte in het loof voorkomen en worden de knollen enigermate tegen deze ziekte beschermd. In het algemeen zal men met het doodspuiten wachten, totdat het gewas praktisch volgroeid is, zodat de op brengstderving zo klein mo gelijk is. Aldus Bericht No. 1717 van 17 juli j.l. van de P. D. te Wageningen. Het doodspuiten van het loof is vooral van belang voor de meer zware of natte gronden, omdat op deze gronden de kans op een ern stige knolaantasting het grootst is. Daarom moet op deze gronden reeds tot dood spuiten worden overgegaan, zodra het loof in lichte mate is aangetast en op grond van de verwachte weersomstan digheden een uitbreiding van de aantasting mag worden verwacht. In jaren met een ernstige knolaantasting is in proeven gebleken, dat de op brengst aan gezonde knollen bij het doodspuiten van een licht aangetast gewas hoger lag dan bij een normaal uit gegroeid gewas. Bovendien behoeft er minder uitschot uitgesorteerd te worden. yERDER kan het dood spuiten bij nog groe ne gewassen enkele dagen vóór het rooien worden toe gepast. Dit is vooral ge wenst, indien het gewas reeds door de aardappel ziekte is aangetast en de weersomstandigheden bij het rooien gunstig voor een uitbreiding van de ziekte zijn. Door het afsterven van de bladeren wordt het gewas open en droogt de grond sneller op, zodat een voor de schimmel gunstige, broei erige sfeer in het gewas wordt voorkomen. Het bericht noemt vervol gens de verschillende midde len en benodigde hoeveel heden waarmede het dood spuiten van het loof kan worden uitgevoerd. De te noemen middelen worden bij voorkeur verspoten in een hoeveelheid) van ca. 800 liter vloeistof per ha. Voor de be reiding van de spuitvloeistof volge men nauwkeurig de aanwijzingen op de verpak king. De aangegeven hoe veelheden zijn voldoende om van een normaal ontwik keld gewas de bladeren en de stengeltoppen te doen af sterven. In geile gewassen zal men in ieder geval de hoogste doseringen moeten gebruiken. Daar gedurende de laatste jaren in verschillende geval len ernstige moeilijkheden zijn voorgekomen door het overwaaien van doodspuit- middelen op grasland, als mede land- en tuinbouwge- wassen, wordt aangedrongen op een oordeelkundig ver- spuiten van deze middelen. Dit geldt in het bijzonder voor arsenicum-, DNOC-, dinoseb- en diquatbevatten- de middelen. Nadere inlich tingen verstrekt de R.L.V.D. en P.D.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 15