De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... al uw geld. Waarom stoppelknollen DELTACHEMIE IB RAIFFEISENBANK deltakorrel granumix omdat. daaromvraagt u naar deltakorrel granumix voor de bemesting von mengmeststof NPK in korrelvorm De schapen op de fokveedag te Zierikzee 13 Ji :f{ een goed gewas stoppefknoflen o.o, «o* de grond onttrekt: 90 kg stikstof. 45 kg fosfor*uur en 135 kg kali per Ho. het voorgewos vee! von de beschikbare voe dingsstoffen oan de grond heeft onttrokken, voor een hoge opbrengst met een goede voe dingswaarde noast stikstof ook fosfaat en kati nodig ziin. inlichtingen bij uw meststoffenfeverancier of bij LAND- EN TUINBOUWKUNDIGE AFDELING JLmmmmIk VLAARDINGEN POSTBUS 58 TELEFOON (0 >0) - 34 34 44 6RAARBANK EN ALLE BANKZAKEN 6 maanden hebben gekalfd. De la en 1b plaatsen waren hier voor resp. Nette 81 (v. Haskera Dia mant Gerard) van A. J. Dalebout en Truus 27 (v. Betje's Nette 2 van de Frederikshoeve) van A. J. A. Bolijn. Beide vlot goede gebruiksdieren. In de rubriek 2e kalfskoeien stonden Dik 31 (v. Rudolf Siccama) van A. Vijverberg en Klazina 2 (v. Amarilla Gretha's A.K.A. 2) van N. L. Boot te Kerkwerve vooraan. Langer gekalfd was de zeer typische, best ge- uierde Jarinkje 72 (v. Rudolf Siccama) van de Frieslandhoeve. Zij kreeg de IA prijs vóór de iets minder typische doch goed ontwikkelde Leeuwar der 40, met dezelfde vader, van A. J. Dalebout, voornoemd. Onder de koeien die voor de derde maal hebben gekalfd stonden de Lytse Rudolf-dochter Albertje 3 (goed gelijnd met beste melktekens) van A. Vij- vei^berg en de wat matig ontwikkelde rqaar goed gelijnde Fokje 11 (v. Am. Gretha's A.K.A 2) van L. M. Moermond in de voorste gelederen. De vlot goede rubriek, langer dan 6 maanden gekalfde koeien (meer dan 3x gekalfd) leverde de reserve -ka mpioene. Mina 8 (v. Rudolf Siccama) van de gebr. Beije te Haamstede. Mina 8 is een best ontwikkelde typische koe, die voor het kam pioenschap wat te weinig uier had. IB in deze ru briek werd Jarinkje 70 van de Frieslandhoeve. Tot slot noemen we uit de ïnfbrieken oudere koeien nog Jantje 29 van W. C. van de Bosse te Kerk werve en de soortige goed ontwikkelde Johanna 42 van A. Padmos te Eikerzee. PRODUKTIEKLASSEN Bij de jongere koeien werd de produktie beoor deeld aan de hand van 3 opeenvolgende melklijs- ten. Gelet werd op de melkgift, vetgehalte en lengte der laktatieperiode. Als beste pi*oduktiedieren kwamen hierbij naar voren: Afke 2 van A. J. A. Bolijn, Jelsumer Wim- pie 185 van A. J. Dalebout en Ella, wedei'om van A. J. A. Bolijn. Voor exterieur kregen deze koeien resp. de IE, IA en een 2C prijs toegekend. In de levensproduktieklasse (meer dan 30 ton melk) stonden 6 koeien opgesteld. Alle goede ge bruiksdieren. In het bijzonder noemen we de kam pioene (en algemeen kampioene) van deze fok veedag Mina 6 (v. Dokter Lente's Verwachting) van de Gebr. Beije te Haamstede. Mina 6 is een gerekte, typische, sterk gebouwde koe met een soepel uier, waarbij de speenplaatsing beter kon. In deze rubriek gaf Willemke 82 (v. Jels. Ade- ma Rudolf) van A. Padmos voornoemd de meeste vetgrammen per dag. In 6 laktaties produceerde zij 37.858 kg melk met 3.82 vet in 2170 da-gen, dit is 667 gram vet per dag. Andere goede koeien uit deze rubriek zijn Gre- tha 33 en Mina 5 van de Gebr. Beije. DE GROEPEN De Frieslandhoeve plaatste als enige een be drijfsgroep van 5 stuks. Het is een beste, goed b# elkaar passende groep. Bij de groepen van 3 stuks stond die van A. X Dalebout op de eerste plaats. Gevolgd door de wat minder uniforme groep van L. M. Moermond. Bij de zelfgefokte groep van 5 stuks stond de stukkige uniforme groep van de gebr. Beije op de la en de jongste groep van A. Vijverberg op de lb plaats. L. M. Moermond voei-de bij de groepen vaarzen de boventoon aan. Op de la en lb plaats stonden twee goed ontwikkelde, voldoende uniforme groe pen. Bij de koeien stond A. J. Dalebout op de eerste plaats, gevolgd door M. O. Hanse te Haamstede. De best fokkende koe van de fokdag is Mina 5 van de gebr. Beije, die met haar beide dochters Mina 6 en 8 een zeer fraai drietal vormde. Vermeld zij nog dat de heer A. Vijverberg de prijs kreeg voor het beste toilet. Gezien het goede jongvee en de sterke, oudere koeien hopen we op een goede toekomst voor de fokkers op Schouwen-Duiveland. MET ZON OVERGOTEN |JE fokveedag voor Schouwen-Duiveland was in dubbele zin met zon overgoten. Het mooie weer gaf veel glans aan deze dag; ook de dieren lie ten zich daardoor van de beste kant zien. Er werden veel luxe dieren getoond van doorgaans goede ontwikkeling. De stuwkracht van enige fokkers leidt tot optrekking van het peil van (te fokkerij ki het gehele gebied. Een gerichte fokkerij alleen is niet voldoende; de voeding en verzorging eisen minstens evenveel aan dacht. De voorgebrachte schapen op deze keuring kwamen in dit opzicht niets te kort. In totaal hadden 11 inzenders 117 dieren voor deze keuring ingeschreven; 1 inzender moest verstek laten gaan. DE RAMMEN De kleine rubriek 2-jarige en oudere rammen was van zeer goede kwaliteit. Z 1150 van C. J. Zoeter en A Vijverberg te Ouwerkerk werd onbetwist la en tevens kampioen. Deze beste ram met uitstekende achterhand is een van de landelijke topdieren. Z 990 van C. v. d. Houten e.a. te Kerkwerve werd lb en reserve-kampioen. De jaarling rammen waren van goede kwaliteit doch hadden wat minder conditie. Z 1206 van J. J. A. v. d. Velde te Nieuwerkerk werd aan die kop ge plaatst. Ram met goede lijnen. ENKELING OOIEN De jaarling ooien maakten een zeer goede indruk; er waren veel hixe dieren bij. De afdeling geboren vóór 1 maart waren in het algemeen goed ontwikkeld en ruim gebouwd. 3747 van A. Vijverberg behaalde de la prijs. Deze zeer luxe ooi werd tevens reserve-kampioen. De dieren, geboren na 29 februari konden hun oudere jaargenoten niet geheel evenaren. 2462 van C. J. Zoeter was evenwel een waardige koploper. De ooien geboren vóór 1967 werden in een gering aantal gepresenteerd; de kwaliteit was best. Z 6980 van C. J. Zoeter bezette de eerste plaats en veroverde tevens de kampioenstitel. Fraaie ooi, korrekt gebouwd met diepte. OOIEN MET LAMMEREN Een bijzondere inzending was ooi Z 6617 met 4 lammeren van A. Vijverberg. Deze buitengewone fok- oo: kreeg een eerste prijs toegekend. Bij de ooien met lammeren was A. Vijverberg toon aangevend. In de afdeling ooi met 2 ooilammeren, ooi met 2 ramlammeren en ooi met ooi- en ramlam was een inzending van deze fokker favoriet. Alle dieren van type met ruime ontwikkeling. Bij de ooien met 1 ooilam werd een best koppel van C. J. Zoeter, n.l. Z 6207 met 2148 aan de kop geplaatst. In de rubriek ooien met één ramlam was Z 6613 van J. J. A. v. d. Velde te Nieuwerkerk toonaan gevend. Van dezelfde fokker kreeg de jaarling ooi 3785 met lam een eerste prijs. De keuring van Texelse fokschapen te Zierikzee is een volledig succes geworden. J. H. LANTINGA.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 13