2 ZITDAGEN BOEKHOUD- BUREAU Terneuzen: Woensdag 10 juli in hotel „Des Pays-Bas". Oostburg: Woensdag 10 juli in café „De Windt". Middelburg: Donderdag 11 juli in hotel „De Eendracht". Zierikzee: Donderdag 11 juli in hotel „Huis van Nassau". Z. L. M.-TENTOONSTELLING WILHELMINADORP De afwerking van de Z. L. M.-tentoonstelling vergt, zoals ieder zal begrijpen, nog geruime tijd. Een van de onderdelen, waarmede het bestuur zich dient bezig te houden is de bestelling van kam- pioensprijzen en medailles voor de inzenders van de dieren. Hiermede is direct na de tentoonstelling een begin gemaakt en wij mogen verwachten, dat aflevering hiervan in september kan plaats vinden. Zodra het materiaal is ontvangen, zal toezending aan de inzenders volgen. GEVONDEN VOORWERPEN OP TENTOONSTELLING Z. L. M. Grijs zaklicht (merk Rowi), witte handschoen (nappa leer), nylon etui voor paraplu (groen/blauw), paraplu merk Knirps (blauw/rose), sjaal merk Jago (blauw/wit), regenkapje (zwart genopt), plastic regen jas (zwart), Big Ben regenjas (blauw). Inlichtingen hierover zijn te verkrijgen op het sekretariaat der Zeeuwse Landbouw Maatschappij, Grote Markt 28 te Goes, tel. 011005010. BESTEMMINGSPLANNEN Oud-Vossemeer. Met ingang van 1 juli 1968 ligt gedurende één maand ter inzage het Bestemmings plan 1967, met daarbij behorende voorschriften met betrekking tot de bebouwing en het gebruik van gronden. Belanghebbenden, die zich tijdig met be zwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G. S. heb ben gewend, kunnen gedurende bovengenoemde ter mijn van één maand bij de Kroon in beroep komen. Middelburg. Het bestemmingsplan Magistraatwijk ligt vanaf 1 juli 1968 gedurende één maand ter inzage. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende de bovengenoem de termijn bij G. S. van Zeeland tegen dit bestem mingsplan bezwaren indienen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen wijzigingen, welke bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht. Rilland-Bath. Ingaande 27 juni 1968 ligt gedurende één maand ter inzage het ontwerpbestemmingsplan „Kom Rilland 1968", met bijbehorende voorschriften. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schrifte lijk bij de gemeenteraad bezwaren indienen tegen het ontwerp. Goes. Het vastgestelde bestemmingsplan Zuid-West, met voorschriften en toelichting, strekkende tot her ziening van de bestemmingsplannen Zuid-West, Zuid, West en het bestemmingsplan 1954 ligt vanaf 3 juli 1968 gedurende één maand ter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G. S. van Zeeland hebben gewend, bij de Kroon be roep instellen. Goes. Met ingang van 1 juli 1968 ligt gedurende één maand ter inzage het vastgestelde bestemmings plan Valckeslot II, voor zover dit bestemmingsplan binnen de grenzen van de gemeente Goes is gelegen, met voorschriften en toelichting. Gedurende boven genoemde termijn kunnen zij, die zich tijdig met be zwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bij G. S. van Zeeland bezwaren tegen het onderhavige bestem mingsplan indienen. Met ingang van 1 juli 1968 ligt gedurende één maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplar Zuid-Zuid II, met voorschriften en toelichting, strek kende tot herziening van de vigerende bestemmings plannen Zuid, Zuid II en het bestemmingsplan 1954. Het bestemmingsplan Zuid-Zuid II beoogt onder ande re de vigerende afzonderlijke bestemmingsplannen Zuid en Zuid II samen te voegen. Gedurende boven genoemde termijn kunnen zij, die zich tijdig met be zwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bij G. S. van Zeeland bezwaren tegen het onderhavige bestem mingsplan indienen. PRAKTIKANTENEXCURSIE DOOR ZEELAND Evenals voorgaande jaren organiseert de Platte lands Jongeren Gemeenschap Zeeland in juli 1968 een excursie voor praktikanten. Zij wil op deze wijze haar steentje bijdragen in de gezichtsveldverruiming van de toekomstige jonge agrariërs. Op het programma staan o.a. bezoeken aan be drijven, welke in nauwe betrekking staan met de landbouw. Reakties uit voorgaande jaren hebben aangetoond dat de excursie beantwoordde aan de gestelde ver wachting. Willen de gezinnen, die in de maand juli een prak- tikant op hun bedrijf hebben, dit doorgeven aan het sekretariaat der P. J. G. Z., Grote Markt 28, Goes. Nadere bijzonderheden worden tezijnertijd bekend ge maakt aan de praktikanten. VAKANTIE J. MARKUSSE De heer J. Markusse, voorlichter Z. L. M., is wegens vakantie de volgende weken (819 juli) afwezig. Voorzover mogelijk worden zijn werkzaam heden tijdelijk overgenomen door de heren mr. E. Wage en A. van Oosten. TUINBOUWCONGRES 1968 QP woensdag 10 en donderdag 11 juli wordt in het Ned. Congresgebouw te Den Haag een con- gres gehouden, met als onderwerp: „Positiebepaling van de Nederlandse glastuinbouw". Programma WOENSDAG 10.30 uur: Opening door de heer C. G. A. Mertens, voorzitter van de 3 Centrale Landbouw Organi saties. 11.00 uur: „De vraag naar Nederlandse kasproduk- ten internationaal bezien", door de heer dr. ir. M. T. G. Meulenberg. 14.00 uur: „Sterke en zwakke punten van de Neder landse glastuinbouw" door de heer ir. W. van Soest, directeur van de Tuinbouw. 15.30 uur: Bezoek aan de „Wéhaté". 18.00 uur: Ontvangst door burgemeester en wethou ders van Den Haag in het gebouw van de Ge meenteraad Den Haag. 19.30 uur: Diner in het „Kurhaus" Scheveningen. DONDERDAG 10.00 uur: Sectieberaad over de sterke en zwakke punten de hoofdprodukten van de Nederland se glastuinbouw (5 secties). 14.00 uur: Rapportering sekties. 14.30 uur: Plenaire discussie o.l.v. de heer ir. A. de Zeeuw, directeur Bedrijfsontwikkeling Ministerie van Landbouw. 16.30 uur: Sluiting door de heer dr. A. J. Verhage, voorzitter Vereniging „De Nederlandse Bloemis terij". Spoedige opgave voor deelneming gewenst: Tuin- bouwcongres '68, Prins Mauritsplein 23, Den Haag, met mededeling aan welke sektie men de voorkeur geeft, met gelijktijdige overmaking van 35,(maal tijden inbegrepen) op postrekening 59.29 van Konink lijk Nederlands Landbouw-Comité. Inlichtingen: telefoon 070512541. DE OVERSCHAKELING NAAR AARDGAS IN TUINBOUWGEBIEDEN Minister ir. P. Lardinois (landbouw en visserij) is bereid voor bepaalde tuinbouwgebieden, waarin de tuinders besluiten gezamenlijk van oliestook op aard gas over te schakelen bij wijze van proef steun te verlenen uit het Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de Landbouw. De bewindsman zei dit in de Eerste Kamer waar zijn landbouwbegroting zonder hoofdelijke stemming werd goedgekeurd. Hij- zei weinig heil te zien in een gouden handdruit voor Westlandse tuinders die op gas overschakelen, zoals de Anti-Revolutionaire senator P. C. Elfferich had voorgesteld. Minister Lardinois zei bij deze proef neming niet aan het Westland of Venlo te denken. RADIO DE LANDBOUWRUBRIEK Dinsdag 9 juli a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur „De Internationale Technische Tuinbouwbeurs Wéhaté", m.m.v. het Rijkstuinbouwconsulentschap te Naaldwijk. Vrijdag 12 juli a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur „Positiebepaling van de Nederlandse glastuinbouw wij bezoeken het Tuinbouwcongres 1968 in Den Haag". „De invloed van aardgas op beplantingen", m.m.v. ir. J. L. Guldemond van het Bosbouwproefstation „De Dorschkamp" te Wageningen. SCHADE AAN GEWASSEN 1968 De Plaatselijke Commissie voor de ruilverkaveling Stoppeldijk maakt bekend dat een ieder die schade heeft aan gewassen, dit kan opgeven tijdens daartoe ingestelde zitdagen op het ruilverkavelingskantoor te Terhole. Na deze schaderegistratie zullen de schatters het veld ingaan om de omvang van de schade vast te stellen. De zitdagen zullen worden gehouden op de 2e en 4e maandag van de maand juli steeds van 912 uur en van 13.3016 uur. Welke gewassen komen voor de schatting in aan merking 1. In principe alleen van percelen waar in '67 ruil- verkavelingswerken rijn uitgevoerd. 2. Alleen die schaden welke tijdens de zitdagen wor den opgegeven en die een gevolg zijn van de uit voering van de ruilverkaveling. 3. Gewassen die naar verwachting daardoor minder dan 70 van de gemiddelde opbrengst van dit jaar zullen opleveren. 4. Drainageschade wordt als regel niet vergoed. 5. Percelen, waarvoor 2l/2 maal de pachtwaarde wordt verstrekt en die alsnog voor eigen risico zijn ingezaaid, komen eveneens niet voor taxatie in aanmerking. De grondgebruikers zullen binnen een paar dagen na de schatting bericht krijgen omtrent het resultaat van de schatting. In de laatste kolom op het kaartje met de schattingsuitslag wordt het percentage aan gegeven dat naar verwachting het betreffende gewas zal opbrengen in vergelijking met de gemiddelde op brengst voor dit jaar. Is de geconstateerde schade aan het gewas, mede veroorzaakt door faktoren buiten verantwoording van de ruilverkaveling, dan wordt bij de uitslag vermeld in hoeverre de schade voor rekening van de ruil verkaveling komt, behoudens goedkeuring door de Plaatselijke Commissie. Is men het met deze schatting niet eens, dan dient men binnen twee werkdagen na ontvangst van de schattingsuitslag bezwaar in te dienen. Deze bezwa ren te sturen aan het ruilverkavelingskantoor te Ter hole. Om een zo goed mogelijk beeld te verkrijgen zal de schatting zo kort mogelijk vóór de oogst plaats hebben. Dit betekent dat voor late gewassen zoals aardappelen, bonen en bieten (zo nodig) een tweede schatting zal plaats hebben. AANGIFTEN HO-ZU-BRA CENTRALE FOKVEEDAG De Ho-Zu-Bra centrale fokveedag zal dit jaar we derom te Etten worden gehouden en wel op vrijdag 27 september. Aan de geregelde inzenders is een vraagprogramma toegezonden. Er kunnen evenwel fokkers zijn, in het bezit van waardevol vee, die één of meer van deze dieren ook gaarne te Etten zullen tonen. Aan deze belangstellenden wordt op aanvrage een vraagprogramma toegezonden. Tot 15 juli a.s. is er dan tijd te overwegen welke dieren eventueel wor den opgegeven. Daarna zal zo nodig een voorselektie plaats vinden en de opgave definitief worden vastgesteld. Dit jaar staat de centrale fokveedag in het bijzon der in het teken van fok- en bedrijfsgroepen. De om vang van deze groepen is afhankelijk van het aantal melkkoeien dat op 1 juli volgens de gegevens van de P. M. D. wordt onderworpen aan de melkcontrole. Voor een bedrijf met hoogstens 15 koeien bestaan deze groepen uit 3 dieren, voor o.a. een bedrijf met 2635 koeien wordt de omvang van een groep 6 dieren. Voorts kunnen preferente stammoeders, koeien met een hoge levensproduktie, melkgevende en drachtige droogstaande jongere koeien en melkvaarzen wor den opgegeven. Voor toezending van een vraagprogramma, dat tevens aanwijzingen bevat voor een op 11 oktober te Hoornaar te houden verkoopdag, kunt U zich wenden tot de Rijksveeteeltconsulent, voor Zeeland, Ir. W. L. Harmsen, Landbouwcentrum Zeeland, Westsingel 58, Goes (tel. 01100—6440). Aan ditzelfde adres moet vóór 15 juli tevens de voorlopige opgave worden toegezonden. ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de ZEEUWSE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ Hoofdredakteur Ir. J. Prins Redaktie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 2