De levende have op de Z. L. M.-tenioonsielling P. J. G. Ter gelegenheid van „125 jaar Z.L.M." waar zo veel gepresenteerd zal worden op het gebied van een sterk in ontwikkeling verkerende landbouw en tuinbouw, geeft de veeteelt in de meest ruime zin van het woord een volle dag akte de présence. Dit zal vrijdag de 21ste juni zijn, wanneer 's mor gens een scala van diverse van de beste, over wegend in Zeeland gekweekte diersoorten, in de keuringsbanen verschijnen en 's middags met de kampioenen voorop in een bijzondere show op het demonstratieveld aantreden. Al met al een unieke gelegenheid voor de vooruitstrevende fokkers en gebruikers van rundvee, paarden, schapen, varkens en gelten aan een gevarieerd en belangstellend pu bliek te laten zien wat Zeeland op dit brede terrein biedt. De economisch meest belangrijke sektor van het rundvee komt met ongeveer 180 dieren uit de hele provincie in de keuringsringen. Daarbij zullen de klassen Individuele dieren alsook de bedrijfs- en fokgroepen van stieren vertegenwoordigd zijn. De ontwikkeling in de paardenwereld maakt het mogelijk niet minder dan een 7-tal verschillende paarden- en ponyrassen te presenteren. Er zullen provinciale keuringen zijn van het „nog steeds be staande" trekpaard van Zeeuwse bodem, van de landbouwtuigpaarden, thans beter als „warmbloed- paarden" aan te duiden, en van de Shetlandpony's, waarvan eveneens een provinciale stamboekaf deling tot stand kwam. Het geheel zal worden ver sierd met demonstraties van Haflinger- en Fjorden- paarden, alsmede de New Forest- en Welsh-pony's. De schapenteelt ontwikkelde zich de laatste ja ren als economisch bestanddeel van veel Zeeuwse bedrijven. Deze tentoonstelling zal daar blijk van geven met mooie inzendingen van het vlees-wol schaap van Texels ras. Zowel door keuring in het kader van de jaarlijkse Bevelandse Fokveedag als demonstratie op provinciaal niveau. Daarnaast zul len een aantal melkschapen welke in origine nog terug voeren op het welhaast unieke Walcherse Melkschapenras, niet ontbreken. Grotere bedrijfseenheden geven een toename van de Zeeuwse Varkenshouderij te zien. Uit de Bevelanden en Schouwen-Duiveland ingezonden fokmateriaal van het „goed bevleesde" Nederland se Landvarkenras zal hiervan een beeld geven. De Zeeuwse geiten sluiten, in figuurlijke zin, de rij. (Zie verder pag. 96 In de veecatalogus, die ter gelegenheid van de Z. L. M.-tentoonstelling verschijnt, zijn alle inschrijvingen en verdere bijzonderheden omtrent de levende have, die getoond zal worden, opgenomen. KLEUTERKLAS EN KINDERBOERDERIJ OP HET TENTOONSTELLINGSTERREIN Natuurlijk verwachten wij u allen op de Z.L.M.-tentoonstelling op 20, 21 of 22 juni a.s. te Wilhelminadorp. Wilt u onbezorgd van de tentoonstelling genieten, zonder kinderen, maar zijn er voor u moeilijkheden omtrent een oppas voor uw kleuters, brengt u ze dan gerust mee. In de stand van de Plattelands Jongeren Gemeenschap is een bijzonder mooie kleuter klas ingericht, waar onder deskundige leiding uw kinderen beziggehouden kunnen worden. Niet alleen binnen, maar ook buiten op onze kinderboerderij, waar schapen, geiten, kip pen, ganzen, eenden, kalkoenen, pauwen en pony's rondlopen, kunnen de kinderen zich vermaken. Tijdens het verblijf van de kinderen in of buiten de P.J.G.-stand wordt hun een glas melk en een appel aangeboden. Tot ziens dus in de Plattelands Jongeren Gemeenschap Zeeland. De Plattelands Jongeren Gemeenschap Zeeland organiseert op zaterdag 22 juni een groot TENTOONSTELLINGSBAL in de Veiling, Fruitlaan te Goes. Aanvang 20 uur. Medewerking wordt verleend door het be kende orkest „The Melody Stars", •4

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 90