Muziekvereniging „Na Lang Streven" - Klaaswaal De Bond van Plattelandsvrouwen presenteert zich op de Tentoonstelling op 3 manieren n.L i— door de inrichting van een stand binnen door het verzorgen van bepaalde aktiviteiten buiten r— door een inzending van het Zeeuwse sieraad. Bij het ontwerpen van de stand is uitgegaan van het motto: „Vrouw en vrqe tqd", daar de moderne huisvrouw, dank zij een efficiëntere inrichting van de woning, een betere indeling van het werk en het gebruik van machines en andere hulpmiddelen over meer vrije tijd kan beschikken kan vroeger het geval was. In de stand zijn 3 onderdelen te onderscheiden: n.l. voorlichting - hobbies en verzamelingen en demonstraties. De economisch sociale voorlichting wordt nader uiteengezet en aan de hand van voorstellingen toe gelicht. Het woningadviesbureau heeft voor de in richting van een gedeelte van een zomerwoning de hulp ingeroepen van een Goese woninginrichting. Bij de afdeling „Hobbies en verzamelingen" wordt getoond op welke manieren de vrouw haar vrije tijd kan besteden. Er is een schelpenverzameling te zien - een fraaie collectie knipsels - en er is een keuze gemaakt uit de hedendaagse literatuur. Het middengedeelte is geheel gereserveerd voor de demonstraties. Men kan daar zien hoe plattelands vrouwen weven - kantklossen - handwerken - naaien en bloemschikken. In de verkoopstand wor den kleine cadeautjes verkocht - vanzelfsprekend gemaakt door plattelandsvrouwen in hun „vrije tijd" VATERDAG is familiedag. Onder het motto: „Gezin en vrije tijd" zal een plattelandsvrouw met haar kinderen tonen hoe met eenvoudige mid delen in de open lucht een barbecue kan worden gehouden. Naar het voorbeeld van Parijs zal even eens in de open lucht een „boekenstalletje" zijn, waar men zeer voordelig 2e hands boeken kan kopen van donderdag t/m zaterdag. Alleen op zaterdag zullen 2 ponywagens beschik baar zijn waarmee kinderen tegen betaling van 0,25 ritjes kunnen maken over het tentoonstellings terrein. In een aparte ruimte zullen uitsluitend vitrines worden geplaatst, waarin dank zij de welwillende medewerking van de Heer J. de Bree te Middelburg en een aantal plattelandsvrouwen de prachtige Zeeuwse sieraden zullen worden uitgestald. In deze ruimte wordt eveneens een zeldzame postzegelcol lectie ondergebracht. Vele leden van onze Bond hebben zich de afge lopen maanden beijverd om U straks zo goed moge lijk met het werk van de plattelandsvrouwen be kend te kunnen maken. Komt U ook naar onze stands? U bent er te allen tijde hartelijk welkom! Op zaterdagmiddag 22 juni in de demonstratiering zal de mu ziekvereniging j,Na Lang Streven" uit Klaaswaal optreden en een bijzonder gevarieerd programma brengen. De vereniging telt circa 85 medewerkers waaronder majorettes, tamboers, pijpers, jeugd- en seniorfanfare. De algehele leiding is in handen van de heer D. Koster;'tamboermajoor de heer K. v. d. Heuvel. De oprichting van het korps dateert uit 1914; in 1952 werd de hoogste afdeling, de vaandelafdeling, bereikt. In het afgelopen jaar trad het korps onder meer op op de Expo te Brussel, het Hollandfestival in Kerkrade, terwijl het ook een trip maakte naar Denemarken. Eveneens verzorgde het korps en kele concerten die door de radio werden uitgezonden.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 88