Gust Dierikx te Keerbergen schilderijen C. Riemslag, Biervliet Huineman •1 Geboren te Mechelen in 1924. Hij bezocht de akademie9 te Mechelen en Brussel en studeerde aan het Hoger Instituut voor Schone Kunsten te Antwerpen. Hij behaalde vele on derscheidingen, onder meer te Mechelen in 1945 en te Ant werpen in 1949, 1952, 1953 en 1963. Hij is leraar aan de Koninklijke Akademie te Mechelen. Kunstschilder Dierikx is een schilder van het Vlaamse boerenleven van „alle dag" zoals hij dat ziet. Hij neemt de boer als thema van zijn werk en in het licht van deze tyd. Ondanks alle vooruitgang en verruiming van de mogelijk heden ziet hij deze verbonden aan „zijn" grond. Zoals Dierikx zelf ervan zegt: „Hij zal hem doorwroeten en bewerken, maar zal zijn aard en afkomst nooit verloochenen". Gust Dierikx streeft in zijn werk bewust naar krachtiger vormen, door het gebruik maken van meer expressieve lijnen. Dit komt tot uiting in de gestalten van de landbouwers, door hem op het doek gebracht. Het zijn mensen die duidelijk ver bonden zijn met de grond die zij bewerken. Hun handen en voeten, slechts ingesteld op de noeste arbeid van hun dage lijks leven, lijken overdreven groot. In 1966 werkte in de Dylevallei de boerenbevolking dagen lang aan de dijken om een nog grotere overstromingsramp te voorkomen. Ook Dierikx deelde te Keerbergen waar hij woont, hun lot en werd door het water afgezonderd. Ver schillende van zijn werken zijn aan de impressies daarvan gewijd. Gust Dierikx exposeerde ook reeds in Axel in 1965 tijdens de Z.L.M.-tentoonstelling. landschapsschilderijen De heer Riemslag is 47 jaar en kwam in 1961 als jachtopziener, van het Noordbrabantse dorp Dongen naar de Braakman. Een man die hartstochtelijk houdt van alles wat in bos en veld leeft en bloeit. Men vindt dit duidelijk terug in zijn schilderijen. De heer Riemslag is een natuurtalent. Hij kreeg vele jaren les van schilders die in de omgeving van Dongen kwamèn werken. Hij is een scherp waarnemer, hetgeen dui delijk blijkt uit zijn schilderijen die hij in de loop der jaren in 't Braak- mangebied heeft gemaakt. Vooral komt dit tto uiting in de houding van de dieren en vogels zoals hij ze observeert en schildert. Sedert ruim een jaar legt de heer Riemslag zich toe op de natuurfotografie. Be roepsfotografen en amateurs staan verbaasd over de onderwerpen van zijn prachtige dia's, waarmee hij reeds talrijke lezingen over de Braakman en het Brabantse natuur gebied heeft gehouden. Van de Terneuzense schilder wijlen de heer Huineman zullen een vijftal werken geëxposeerd worden.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 87