Boer en landschap in de schilderkunst Expositie JITS BAKKER tekeningen en aquarellen te De Bilt ao Geboren te Renkum in 1937. Woont in De Bilt. Op leiding: school voor de grafische vakken te Utrecht en Academie voor Beeldende kunsten te Arnhem. Hij kreeg opdrachten o.a. voor de Technische Hoge School Twente, de Landbouwhogeschool te Wage- ningen en er is werk van hem onder meer in de particuliere verzameling van H. M. de Koningin. Vanaf 1962 is de heer Bakker als grafisch ontwer per en illustrator in dienst bij de Grontmij in De Bilt. Hij ontwierp de affiche 125 jaar Z.L.M. en de vele daarvan afgeleide ontwerpen. Johan Wesselink schreef onder meer over zijn werk: „Gedurende een achttal jaren heb ik het werk van Jits Bakker gevolgd, dat ik voor het eerst in 1958 zag op een tentoonstelling te Ede. Werk van een jeugdig schilder, die de moeilijke techniek van de aquarelleerkunst gevonden had, om aan zijn visie op het landschap het beeld te geven, zoals hij met zijn gevoelige naar het poëtisch-romantische neigende aard het zag en onderging. Later, het was in 1963, zag ik zijn werk op een tentoonstelling te Wageningen en mocht in de teke ning en de ingetogen kleur de synthese zien van al wat in een landschap leeft. Het aanvoelen van die verbondenheid in de na tuur, soms te luchtig door spontaniteit en virtuosi teit, winters die nergens koud of bar zijn, het is de poëzie, de stille toon, die Jits Bakker in het land schap voelde. Bij de tekeningen is het de aandacht, de nauw keurigheid, waarmee hij de objekten doet silhouet teren en deed plaatsen in de lichte ruimte. Naar effekt zocht Jits Bakker niet.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 86