Zicht op straks 20.000.000 Nederlanders op 34.000 vierkante kilometers $9 industrie- en haventerreinen kustrecreatie aansluiten bij deze ministeriële uitspraak en wijdt dit jaar het congresonderwerp aan „Bestemming en besteding van landelijke ruimten". De keus voor de congresplaats is ditmaal gevallen op Goes. In de eerste plaats geeft het Deltagebied de congresgangers de gelegenheid uit de eerste hand kennis te nemen van een nieuwe ontwikkeling die hier aan de gang is. Verkeer, recreatie en industrie veranderen Zuid-Westelijk Nederland op in grijpende wijze zowel maatschappelijk als economisch. Een voorbeeld voor een ontwikkeling die ook andere plattelandsgebieden te wachten kan staan. Daarbij het 125-jarig bestaan van onze Zeeuwse Landbouw Maatschappij, die de con gresgangers de gelegenheid biedt de Z. L. M.-tentoonstelling te Wilhelmina- dorp te bezoeken. Het congres zai plaats vinden op dinsdag 18 en woensdag 19 Juni 1968. Er zul len ongeveer 300 deelnemers zijn, leden zowel niet-leden van de algemene plattelandsorganisaties. Op de eerste congresdag komen naast de bestuurlijke kanten van de ruimtelijke ordening, verkeer, recreatie en industrie aan de orde. Op de tweede dag zal bij monde van onze ere-voorzitter ir. M. A. Geuze de zienswijze van de landbouw naar voren komen op deze nieuwe ontwikkelingen. in een aantal discussiegroepen zal over dit alles van gedachten worden ge wisseld. Aan de hand hiervan zal een aantal conclusies worden getrokken die wellicht van betekenis kunnen zijn voor het in de toekomst te voeren planolo gisch beleid van de organisaties. Het ligt wel voor de hand dat aan de landbouw een uitspraak zal worden ont lokt over wat er in de toekomst met landelijk Nederland zal moeten gebeuren. Vanzelfsprekend zitten er vele kanten aan dit vraagstuk. Wij noemen bijvoor beeld de bestuurlijke kant die van groot belang is omdat belangrijke beslissin gen over de bestemming van de ruimte door de gemeenten genomen worden.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 76