280 ha zeer goede grond in de direkte omgeving van het Sloe. In overweging is verder om op korte termijn nog een 100 ha voor industrievestiging te reserveren. Het tempo van industrievestiging langs de Wester Schelde wordt mede bepaald door de houding van Den Haag en Rotterdam. Het Wester Schelde bekken kan bij verder gaande industrialisering van grote economische betekenis worden. In dit licht bezien, zullen we helaas grond- verlies en luchtverontreiniging moeten accepteren. De suggestie van het Landbouwschap om de Wes- terschelde af te dammen en een grote prioritèit te geven aan het land van Saeftinge zou kunnen resul teren in een grotere beveiliging tegen het water en een veel groter spreidingsgebied scheppen voor in dustrievestiging. Als landbouworganisatie zullen we deze ontwik keling nauwlettend moeten volgen. F)E problemen rond de Ooster Schelde liggen op U een totaal ander vlak. De afsluiting van de Oosterschelde wordt omstreeks 1978 verwacht. Pas daarna zal men kunnen spreken van een solide be veiliging tegen het water. De verzoeting van de Oosterschelde betekent een nadeel voor de visserij, maar lijkt een pluspunt te worden voor de land bouw. Door de afdamming van het Veerse meer heeft een groot gedeelte van Zuid-Beveland nu reeds een goede beveiliging gekregen. Daarnaast zijn 850 ha schorren bouwrijp gemaakt. Drie kapitale boerderijen zijn gebouwd, gedeeltelijk reeds vóór de afdamming een feit was. Met de aanleg van een vliegveld wordt dit jaar begonnen. De rekreatie in en om het Veerse meer is enorm toegenomen. De V.V.V.'s doen hun best om dit nog te stimuleren. Vooral de zeilsport wordt steeds druk ker beoefend, ook door agrariërs. Door het groeien de toerisme neemt de drukte op de wegen toe, vooral in de weekends. De traditionele rijtoer tijdens de Z.L.M. tentoon stelling kan dan ook om verkeertechnische redenen niet meer doorgaan. Het meermalen oversteken, van de drukke Rijksweg, door een grote colonne auto's zou zo storend werken op 't verkeer dat Uw bestuur heeft moeten afzien van een georganiseerde rijtoer. LJET kringbestuur gaat echter van de veronder stelling uit dat vele tentoonstellingsbezoe kers hun reis zo indelen dat ze toch nog wel een tripje maken door „de zak", al was het alleen maar om de drukke Rijksweg tijdelijk te mijden. Ook door het toerisme is West Zuid-Beveland al ontdekt. Door z'n grote verscheidenheid van ge wassen en bedrijfstypen is het gebied ook buiten de bloeitijd van de fruitbomen altijd interessant en doordat vele wegen boven op de binnendijken zijn aangelegd is het voor de boeren altijd een pracht gelegenheid om fijn te kunnen „boeren". West Zuid-Beveland verwacht dan ook extra veel bezoek tijdens de Z. L. M.-feestdagen. Van harte welkoml F. DE GROENE,

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 74