De Kring West Zuid-Beveland in perspektief VAN HARTE WELKOM F. DE GROENE. De Kring West Zuid-Beveland is bij toerbeurt aangewezen om de tentoonstelling 1968 te organi- séren, gelijktijdig met het herdenken van het 125- jarig bestaan van onze Z.L.M. Mede daardoor zal de tentoonstelling een Provinciaal karakter krijgen. Na een lange periode van voorbereiding, zijn we nu in de eindfase gekomen. De deelneming van de firma's in landbouwwerktuigen, chemische industrie, afdeling kunstmest en aanverwante bedrijven is groot. De land- en tuinbouwvoorlichtingsdienst zal ook weer zeer goed vertegenwoordigd zijn. De deelname aan de Veedag is boven verwachting. Als primeur mag genoemd worden „de rassentuin". Een £root aantal kwekers presenteren hier, naast de bekende rassen, ook hun nieuwe kweekprodukten. Aan het culturele aspekt is eveneens de nodige aandacht be steed o.a. schilderijen, landbouwpostzegels en Zeeuw se sieraden. Een werktuigendemonstratie en verder diverse evenementen staan op het programma. De tentoonstelling in 1946 en 1955 vond plaats in de gemeente Goes. Na onderzoek bleek dat in Goes onvoldoende geschikte ruimte aanwezig was. Van daar dat het bestuur wederom terecht kwam bij „de Wilhelminapolder". Ook in het verleden is de kring daar vele malen te gast geweest. Om een datum uit het verleden te noemen: 11 en 12 juni 1851 (zie Z.L.Al.-blad van 3 mei j.l.). Bij vorige tentoonstellingen werd door de W.P. een groot perceel weiland, gelegen direct naast de gronden van de gemeente Goes ter onzer beschik king gesteld, de z.g.n. „voetbalwei". Dit perceel wei land is nu maar gedeeltelijk meer aanwezig en de grootse opzet die een tentoonstelling anno 1968 vraagt is er de oorzaak van dat de oude plaats niet ineer geschikt bleek te zijn. Door de direktie van de Maatschap werd ons, na onderling overleg een complex gebouwen en ter reinen ter beschikking gesteld, die ideaal leken. Nu we voor de opening van de tentoonstelling staan zijn we ons nog meer bewust dat het genomen be sluit van een jaar geleden, een goede keuze is ge weest! Vanaf deze plaats wil het Kringbestuur het Hoofd bestuur en de direktie van „de Wilhelminapolder" heel hartelijk dankzeggen voor de spontane mede werking. DE toezegging is niet alleen gebleven bij het be schikbaar stellen van gebouwen en terrejnen, ook is hulp verleend om de terreinen van een goede grasmat te voorzien en de gebouwen geschikt te maken voor de expositie. Enkele W.P.-funktionarissen hebben we bereid gevonden om zitting te nemen in ons tentoonstel- lingsbestuur. Hun medewerking heeft ook onze ar beid weer verlicht.' Een landbouw-tentoonstelling zoals heden ten dage gebruikelijk is in een sterk gemechaniseerde wereld is door een kring alleen maar moeilijk meer te realiseren. De kring mag zich dan ook gelukkig prijzen dat een van haar oudste leden niet alleen over de nodige ruimte beschikt maar deze ook ten onze dienste stelt IN de 20-er jaren werd over de grote landbouw bedrijven in ons land denigrerend gesproken, speciaal door een bepaalde politieke partij; heden ten dage is het grote landbouwbedrijf wat meer „in". Maar of men vóór- of tegenstander is van het heel grote akkerbouwbedrijf, erkend moet worden dat ,.de Wilhelminapolder" baanbrekend werk heeft verricht op allerlei terrein van de bedrijfsvoering. Van de gelegenheid om kennis te nemen van nieuwe rassen, bemestingsproeven enz. werd reeds veelvuldig gebruik gemaakt, lang voor dat het land- bouwproefbedrijf was opgericht 48

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 71