Klaar voor het proef project It WAAROM hij zich helemaal op de veehouderij heeft geworpen? Hij zegt: „Met een ge mengd bedrijf ben je nooit klaar. Nu weet ik tenminste waar ik aan toe ben. Het bevalt me goed. Ik ben geïnteresseerd en heb plezier in deze tak van be drijf. En als je dan bereid bent om te werken geloof ik vast wel in een goede toekomst voor het en voor dit veehouderijbedrijf. O ja, het zal volgens Andries de Visser echt nog wel wat verder gaan met mechanisatie, automatisëring en schaalvergroting. Maar of het in Nederland zo gauw zal komen tot bedrijven zoals dr Mansholt ze profeteert is voor hem nog een groot vraagteken. „Ik vermoed dat hij die opmerkingen meer heeft gemaakt om reacties los te krijgen. Ik kan me niet voorstellen dat het serieus is bedoeld." ANDRIES de Visser (24) op de hoeve „Ooster- zicht" in Aagtekerke is er klaar voor. Hij kan volgend jaar meteen meedoen met het proefpro ject voor de rijdende melkontvangst op Walcheren. Vorig jaar heeft hij besloten het bedrijf samen met zijn vader te gaan voeren en toen is in het karakter meteen een grondige wijziging aangebracht. Er kwam een overscha keling van gemengd bedrijf naar vrijwel uitsluitend vee houderij (19 hectaren grasland, 4 hectaren bouwland) De nieuwe stal herbergt nu 35 koeien; voordien waren het er niet meer dan 10 12. En zoals gezegd: het be drijf in zijn veranderde opzet Is zo modern mogelijk aan gepast. Melkleidingen in de stal, straks kan het produkt zo van de koe naar de koeltank worden geleid, bij de afvoer naar de fabriek komen er dan geen melkbussen meer aan te pas. „Samen met mijn vader kan ik dit bedrijf met 35 koei en wel aan", zegt De Visser. „Vroeger hadden we hier nog een arbeider, maar die is overbodig geworden. En als vader er mettertijd mee stopt zie ik er met wat extra mechanisatie ook nog wel kans toe." ACTIEF is De Visser in de PJG-Zeeland. Hij is voorzitter van de afdeling Aagtekerke geweest en zit momenteel ook in het streek- en het pro vinciaal bestuur. Wat ziet hij als de belangrijkste taak voor een orga nisatie van landbouwjongeren? Het antwoord komt onmiddellijk: „Contacten leggen met mensen uit de stad. Dat is hard nodig. We hebben nogal eens wat gedaan aan schooluitwisseling. De jon gelui werden dan ondergebracht bij onze leden. Het be zoek sloeg echt aan. Toen de scholieren vertrokken wa ren ze erg geïnteresseerd geworden. We hadden de in druk dat we wat wakker hadden gemaakt." En dan zijn er de pogingen van De Visser en anderen om ook de toeristen wat te laten zien van het landbouw bedrijf. Er heeft al eens een diaserie op campings ge- dAaid. Ook is er geëxperimenteerd met excursies voor toeristen. Maar dat laatste was niet zo'n daverend succes. Andries de Visser heeft vertrouwen in het bedrijf dat hij nog maar zo kort geleden met zijn vader heeft om geschakeld. Na de middelbare landbouwschool in Mid delburg en wat vervolgcursussen is hij praktijkman ge worden. En hij ziet het daar echt wel zitten. 44

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 70