Recreatielandbouwer: „Het was een gril, maar het werd een goede zet" HET is wel even grondig zoeken, denken we, voor dat je een tweede landbouwer vindt die op zijn erf een kerk heeft staan. Krijn Schippers (34) In Kamperland is dus wat dat betreft*een buitenbeentje. Hij heeft zes jaar geleden besloten om het eens met de recreatie te proberen. Van zijn 55 hectaren groot akker bouwbedrijf aan de Molenweg reserveerde hij 5 hectaren voor de aanleg van een camping. „Het was een gril", zegt hij openhartig. „Overgehouden van een verblijf in Amerika. Maar achteraf blijkt het een goede zet te zijn geworden. Het is een positieve zaak om naast de boer derij iets aan recreatie te kunnen doen." Schippers heeft zijn recreatiehobby bijzonder serieus opgevat. Zeker, anders dan vele van zijn collega's zat hij in de gemeente Wissenkerke op een plaats waar aan grond een recreatieve bestemming mocht worden gege ven. Dat was een voordeel. Maar het succes van zijn camping „De Molenhoek" (op stevige afstand van het strand) ligt toch bij de zorgvuldige opzet en inrichting. Zijn camping is vooral op de ontvangst van gezinnen in gesteld. Rustige, met windschermen van opgaand hout beschutte vakken voor tenten en caravans, een winkel, een kantine, goede sainitaire voorzieningen, een midget- golfbaan en dan zoals gezegd op een ander gedeel te van zijn bedrijf een kerk, een strandkerk. Het strand- pastoraat van de r.k. zielzorg in Zeeland heeft het hou ten gebouw er neergezet op een terrein dat Schippers In erfpacht leverde. Nog praat hij honderd uit over de goede contacten met de kerk. ZES jaar terug heeft Schippers zichzelf zeer na drukkelijk de vraag gesteld of een akkerbouw bedrijf als het zijne nog wel toekomst zou heb ben. De ruilverkaveling heeft het sindsdien grondig op zijn kop gezet. „Ik had 17 verschillende percelen; nu zijn het nog maar drie kavels met 6 percelen. Dat geeft een enorme werkbesparing. Ik sta bijzonder positief te genover deze verkaveling. Maar toch: mijn vader was boer op eigen bedrijf. Ik moet wel een bijzonder goed lot uit de staatsloterij trekken, wil ik dat ooit worden. Hèt probleem van de akkerbouw is dat van de grond. Het 40 - kapitaal, dat je daarvoor nodig hebt is te groot, het aan-* bod van de grond te klein tegenover de enorme vraag. En zo wordt in de hand gewerkt dat op het ogenblik veel landbouwgrond in buitenlandse handen komt." Recreatie landbouwer Schippers loopt niet hard weg met de opvat tingen van EEG-promotor dr S. L. Mansholt, dat het in de toekomst naar steeds grotere produktie-eenheden moet om goedkoper te kunnen werken. Hij vindt dat op die manier de overproduktie alleen nog maar in de hand wordt gewerkt. De aardappelcrisis van de laatste maan den is er een voorbeeld van. IN huize Schippers rinkelt de telefoon. Onze ge sprekspartner blijft een tijdje aan de lijn. Intussen vertelt zijn vrouw ons wat over de plezierige erva ringen, die het gezin heeft met de recreanten in de zo mermaanden. Straks komen ze weer, is het weer voorbij de stilte van winter en voorjaar. Terug van het telefoon gesprek: „Eert collega, 't Wordt steeds gekker met de aardappelprijzen. En intussen ligt onze portemonnee maar buiten

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 66