weest van plattelandsvrouwen om hun mooie klederdracht te tonen. Nooit zal men hen in Goes aantreffen zonder de grote muts op. Eén der beide dames maakt de mut sen keurig op, een kunst, die vroeger algemeen werd beoefend. Tegenwoordig is er op sommige Zuid-Beve- landse dorpen geen vrouw meer te vinden, die de mutsen kan opmaken. WIJ zouden niet graag beweren, dat er naast de dames Allaart geen vrouwen meer In Zuid- Beveland te vinden zijn, die er prijs op stel len het prachtige kostuum met ere te dragen, maar wij wilden speciaal met hen een praatje maken, dat zij 44 jaar geleden een bijzonder eervolle opdracht kregen. In augustus 1924 bezochten koningin Wilhelmlna, Prins Hendrik der Nederlanden met hun dochter Prinses Julia na onze provincie. De Zuid-Bevelandse bevolking wilde de prinses een volledig Zuid-Bevelands kostuum aanbieden en hiervoor werd spontaan met dubbeltjes en kwartjes het benodigde belangstelling voor de onderdelen van het prachtige kos tuum, dat hun dochter ten geschenke kreeg. Tot slot werd er een foto gemaakt, waar de fraai aangeklede prin ses gearmd tussen de dames Allaart in stond. Ook de roomskatholieke dracht is op de foto vertegenwoordigd. Daar mej. Werrie intussen ziek geworden was, nam een ander meisje haar plaats in. OP de eerstvolgende St. Nicolaas werden zowel de dames Allaart alsmede mej. Werrie, die een on derdeel van het kostuum had gemaakt door H.M. Koningin Wilhelmina verrast met een prachtig sieraad, een gouden broche in de vorm van een J., met kroontje erboven. De broche is versierd met ruim veertig kleine parels. Nadat wij dit prachtig sieraad hadden bewonderd, werd er nog gebladerd in het familie-album, waar wij de ver andering van de Zuid Bevelandse klederdracht konden constateren. DE &eedpartij moest in de koninklijke trein, die in 's Heer-Arendskerke op dood spoor stond, plaatsvinden. U kunt zich de schroom voorstel len, waarmee de dames de Koninklijke familie tegemoet traden. Maar alles verliep naar wens en zij spreken nu nog over de vriendelijkheid, waarmee de hoge gasten hen bejegenden. De koninklijke ouders toonden grote Het bloedkoralen snoer behorend bij het kostuum. U Prinses Juliana in Zeeuws kostuum tussen de dames Allaart. geld bijeengebracht. Tezamen met het roomskatholieke meisje, mej. M. Werrie uit 's Heerenhoek vervaardigden zij het kostuum. Met stralende gezichten vertellen zij hierover. Tijdens het koninklijk bezoek mochten zij de Prinses hierin kleden. De bijbehorende sieraden lagen in oranjekleurige, met paarse zijde gevoerde étuis. Ook de mooie mutsendoos en koffer, waarin de kleren gepakt lagen, waren in dezelf de kleur uitgevoerd en evenals de étuis, van een kroontje voorzien.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 37